• Order to parcel locker

  Order to parcel locker
 • easy pay

  easy pay
 • Reduced price
 • New
Fizjologia dla ratowników medycznych

Fizjologia dla ratowników medycznych

9788301234621
89.00 zł
77.90 zł Save 11.10 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 77.90 zł
Quantity
Available in 24 hours

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description

Książka powstała z myślą o studentach ratownictwa medycznego. Na rynku brakowało  podręcznika z fizjologii, który zwracałby uwagę na zagadnienia istotne z perspektywy medycyny przedszpitalnej.

Marzyliśmy o ilustrowanym, ciekawym podręczniku i przekazanej wiedzy, z której korzystaliby Państwo nieustannie w swojej praktyce zawodowej. Zależy nam, by fizjologia kojarzyła się nie tylko z trudnym egzaminem, lecz by umożliwiała Państwu podejmowanie trafnych decyzji terapeutycznych.

Rozumienie fizjologii umożliwia stosowanie obowiązujących algorytmów ze zrozumieniem. Wybór niewłaściwego protokołu lub stosowanie procedur bez zrozumienia może prowadzić do tragicznych w skutkach powikłań.

Pomysł przygotowania podręcznika powstał w trakcie prowadzenia przez Panią Profesor wykładów i zajęć ze studentami ratownictwa medycznego. Tematy książki wybrano starannie i pod kątem odbiorcy książki. W publikacji omówiono zagadnienia fizjologiczne, które pracujący samodzielnie ratownik medyczny musi rozumieć równie dobrze jak lekarz specjalista. To niezbędna wiedza, która jest przydatna w ratowaniu ludzi w bezpośrednim zagrożeniu życia.

Podręcznik jest zgodny z programem przedmiotu „fizjologia z elementami fizjologii klinicznej”. W każdym rozdziale opisana jest część kliniczna, umieszczone odniesienia do patofizjologii i farmakologii, zwłaszcza w tym zakresie, w którym dotyczy to leków samodzielnie stosowanych przez ratowników medycznych.

Autorka jest lekarzem, specjalistą anestezjologii i intensywnej terapii, a tych, którzy zajmują się pacjentami w stanie zagrożenia życia, z ratownikami medycznymi wiąże bardzo wiele.

Jak sama podkreśla:: Zajmujemy się często tymi samymi pacjentami na różnych etapach ich choroby, w SOR, a potem na oddziale intensywnej terapii często kontynuujemy działania, które zespół ratownictwa medycznego wdrożył na miejscu zdarzenia, więc warto, żebyśmy mówili tym samym językiem. Pomysł napisania „Fizjologii dla ratowników” powstał przed kilku laty, kiedy zaczęłam prowadzić wykłady z intensywnej terapii dla studentów ratownictwa medycznego. Zorientowałam się wówczas, że przydałyby się do tego lepsze podstawy, poprosiłam więc o możliwość poprowadzenia zajęć z fizjologii na pierwszym roku studiów. Książka to nic innego jak zebrane i rozszerzone wykłady dla studentów”.

Product Details
PZWL
19298
9788301234621
978-83-01-23462-1

Data sheet

Published in
Warszawa
Publication date
2024
Issue number
1
Cover
paperback
Pages count
218
Dimensions (mm)
145 x 205
Weight (g)
280
 • 1. Podstawy fizjologii. Życie, umieranie i śmierć komórki
  2. Układ krążenia
  3. Układ oddechowy
  4. Układ pokarmowy
  5. Układ wydalniczy
  6. Krew
  7. Układ nerwowy
  8. Oko, zmysł wzroku
  9. Ucho. Zmysł słuchu i równowagi
  10. Hormony
  11. Fizjologia rozrodu
  Bibliografia
  Źródło rycin
Comments (0)