Podręcznik Niedrożność dróg łzowych – podstawy diagnostyki i leczenia, powstał w odpowiedzi na lukę w polskim piśmiennictwie dotyczącą diagnozowania i terapii schorzeń układu łzowego, będących niezwykle istotnymi zagadnieniami z punktu widzenia jakości życia pacjenta.
To pierwsza publikacja w języku polskim, która w sposób kompleksowy dostarcza wszystkich informacji niezbędnych do prawidłowej diagnostyki i leczenia pacjenta zgłaszającego dolegliwości w postaci patologicznego łzawienia.
Książka kierowana jest do lekarzy wszystkich specjalności, szczególnie jednak przeznaczona jest dla lekarzy specjalizujących się i specjalistów w dziedzinie okulistyki, którzy najczęściej w codziennej praktyce spotykają pacjentów z patologicznym łzawieniem. Stanowi wynik wieloletniej pracy zespołu Kliniki Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, który we współpracy z ośrodkami w Poznaniu (Oddział Okulistyczny Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia) i Indiach (Govindram Seksaria Institute of Dacryology, LV Prasad Eye Institute) wprowadził do polskiej medycyny najnowsze metody diagnostyczno-terapeutyczne dotyczące układu łzowego, stając się głównym ośrodkiem zajmującym się tą tematyką w Polsce.
Terminologia 1. Historia 2. Embriologia 3. Fizjologia wydzielania i odpływu łez 4. Anatomia układu łzowego 5. Endoskopowa anatomia jamy nosowej 6. Radiologiczna anatomia dróg łzowych, jamy nosowej i zatok przynosowych na podstawie tomografii komputerowej 7. Patologiczne łzawienie - etiologia i podział 8. Patofizjologia dróg łzowych 10. Kwalifikacja do operacji dróg łzowych 11. Techniki operacyjne 12. Leczenie zachowawcze 13. Zaplecze sprzętowe - Rafał Nowak 9 Diagnostyka łzawienia 14. Zastosowanie wirtualnej rzeczywistości (VR) i telemedycyny w endoskopowych zabiegach udrażniania dróg łzowych Wykaz skrótów Indeks
Comments (0)
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Are you sure that you want to report this comment?
Report sent
Your report has been submitted and will be considered by a moderator.