Atlas elektroencefalografii to unikatowa pozycja na polskim rynku wydawnictw medycznych, zawierająca 300 starannie wybranych zapisów EEG, zarejestrowanych według współczesnych standardów diagnostycznych.
Bogata kolekcja prawidłowych elektroencefalogramów oraz artefaktów będzie przydatna lekarzom rozpoczynającym naukę w pracowniach EEG.
Zapisy EEG pacjentów z rzadkimi chorobami neurologicznymi i ogólnoustrojowymi pozwolą pogłębić wiedzę doświadczonym neurofizjologom i technikom EEG.
Elektroencefalogramy wykonywane podczas planowej diagnostyki u pacjentów z różnymi rodzajami napadów padaczkowych oraz innymi chorobami neurologicznymi będą pomocne w codziennej praktyce klinicznej neurologów i lekarzy specjalizujących się w neurologii, ale także psychiatrów, psychologów i pedagogów.
Liczne zapisy EEG wykonane u pacjentów w stanie zagrożenia życia ułatwią postawienie diagnozy na oddziałach intensywnej opieki medycznej.
Dr n. med. Magdalena Bosak od wielu lat pracuje w Katedrze Neurologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum i w Klinice Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie prowadzi Pracownię Elektroencefalografii i Poradnię Przeciwpadaczkową. Jej zainteresowania naukowe obejmują zaburzenia psychiczne u pacjentów z padaczką, reakcje uczuleniowe na leki przeciwpadaczkowe oraz zastosowanie EEG w diagnostyce zaburzeń świadomości. Swoją wiedzę z zakresu elektroencefalografii i padaczki poszerza podczas licznych kursów i staży w polskich oraz zagranicznych ośrodkach epileptologicznych.
1. Wstęp 2. Prawidłowe wzory i odmiany zapisu EEG 3. Senność i sen 4. Artefakty 5. Ogniskowa i uogólniona czynność wolna 6. Zapis EEG w padaczce Wyładowania międzynapadowe Napady padaczkowe Stan padaczkowy 7. Wyładowania okresowe 8. Zapis EEG w wybranych jednostkach chorobowych Piśmiennictwo Indeks rzeczowy
Comments (0)
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Are you sure that you want to report this comment?
Report sent
Your report has been submitted and will be considered by a moderator.