• Order to parcel locker

    Order to parcel locker
  • easy pay

    easy pay
  • Reduced price
Polityczne uwarunkowania zmian w ochronie zdrowia

Polityczne uwarunkowania zmian w ochronie zdrowia

Sektor niepubliczny

9788375562217
46.20 zł
42.52 zł Save 3.68 zł Tax included
Lowest price within 30 days before promotion: 42.52 zł
Quantity
Available in 2-3 days

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
Wśród licznych opracowań dotyczących poszczególnych aspektów działalności zakładów opieki zdrowotnej przedstawiona praca ujmuje możliwie całościowo proces rozwoju rynku niepublicznych zakładów opieki zdrowotnych w Polsce. Autor wyznaczył sobie trudne zadanie zaproponowania kolejnej pozycji literatury, która ma wyjaśnić możliwości i trudności rozwoju sektora prywatnego w opiece zdrowotnej wobec aktualnego stanu prawnego, organizacyjnego i finansowego oraz subiektywnych odczuć pacjentów. [?] Praca może stanowić kompendium wiedzy potrzebnej do sprawnego poruszania się w realiach systemu ochrony zdrowia w Polsce przydatne osobom, które chcą poszerzyć swoją wiedzę ale również osobom które tę wiedzę zechcą wykorzystać w swoich niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej.
Z recenzji prof. zw. dr hab. med. Leszka Wdowiaka
Zasadniczą przesłanką recenzowanej dysertacji stałą się próba odpowiedzi dotycząca stanu i możliwości rozwoju sektora prywatnego w służbie zdrowia, będącego pod wielostronnym wpływem czynników subiektywnych jak i obiektywnych. Spojrzenie takie ? wszechstronne i kompetentne ? jest niezwykle ważne i potrzebne, jako że w Polsce najbardziej istotną kwestią staje się w dobie obecnej, monitorowanie narastających kwestii socjalnych w ich ilościowym i jakościowym aspekcie, które niezależnie od rzeczywistych nakładów na sferę społeczną, owocują pogarszaniem się wskaźników z zakresu szeroko rozumianej polityki społecznej, negatywnymi odczuciami społeczeństwa a co za tym idzie perturbacjom  procesu zrównoważonego rozwoju społecznego.
Z recenzji prof. dr hab. Marina Mitręgi
Dr Leszek Buliński (ur. 1961), psycholog kliniczny (UG), dr n. o polityce (UG). Absolwent studiów MBA oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania służbą zdrowia. Specjalista zdrowia publicznego, promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej. Organizator i założyciel Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Gdańsk Południe, współtwórca Gdańskiego Centrum Badań Neuropsychologicznych. Autor  monografii  naukowych Poakcesyjne mechanizmy integracji społecznej na rzecz osób niepełnosprawnych (2009), Niepełnosprawni o spójności społecznej:: między życzeniem a faktem (2009) oraz kilkudziesięciu prac naukowych poświęconych problematyce  polityki i ochrony zdrowia oraz neuropsychologii publikowanych w kraju i za granicą.
Product Details
CeDeWu
8686
9788375562217
978-83-7556-221-7

Data sheet

Published in
Warszawa
Publication date
2009
Issue number
1
Cover
paperback
Pages count
160
Dimensions (mm)
165 x 235
Weight (g)
270
  • 1. Polityczno-historyczne podstawy ochrony zdrowia
    2. Opieka zdrowotna – bezład czy system
    3. Narodowa ochrona zdrowia – priorytety polityczne
    4. Sektor niepubliczny opieki zdrowotnej
    5. Perspektywa zdrowia publicznego w polityce zdrowotnej w Polsce
    6. Zakład Opieki Zdrowotnej – podstawowa jednostka organizacyjna zabezpieczająca potrzeby zdrowotne ludności – ewolucja problematyki
    7. Gdańskie realia niepublicznego lecznictwa w latach 2003-2007 – badania własne
    Zakończenie. Między polityka a zarządzaniem prywatną opieką zdrowotną
Comments (0)