• Order to parcel locker

  Order to parcel locker
 • easy pay

  easy pay
 • Reduced price
Choroby wewnętrzne Davidson. Tom 1-3

Choroby wewnętrzne Davidson. Tom 1-3

komplet

9788366310865
Książka na liście podręczników zalecanych dla osób przygotowujących się do Lekarskiego Egzaminu Końcowego (LEK)
367.00 zł
289.90 zł Save 77.10 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 289.90 zł
Quantity
Available in 24 hours

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
Książka Principles and Practice of Medicine sir Stanleya Davidsona po raz pierwszy ukazała się w 1952 roku. Przez kolejne dziesięciolecia ten napisany przez profesora medycyny Uniwersytetu w Edynburgu podręcznik doczekał się 23 wydań i stał się ikoną wśród podręczników interny na całym świecie. Dzięki przejrzystemu układowi oraz kompleksowemu podejściu do problemu klinicznego uzyskał uznanie studentów medycyny oraz lekarzy specjalizujących się w chorobach wewnętrznych. Każde zagadnienie kliniczne wywodzi się tu od przedstawienia niezbędnych informacji anatomicznych, biochemicznych i patofizjologicznych, pozwalających na zrozumienie istoty choroby, co pociąga za sobą racjonalne postawienie diagnozy i zaplanowanie terapii.

Interna jest królową medycyny, dlatego podręcznik Davidsona, intuicyjnie czy w sposób zamierzony, w wielu aspektach ma charakter interdyscyplinarny, wykraczający w przedstawianiu problemu poza ramy czysto internistyczne. Dlatego jest chętnie studiowany przez lekarzy innych specjalności, szukających rozwiązania problemu klinicznego swojego pacjenta w oparciu o holistyczne podejście do człowieka. Jest to niezwykle istotne w czasach, gdy obserwujemy tendencje do wąskich specjalizacji w medycynie. Mamy więc kolegów lekarzy, w których kręgu zainteresowania pozostaje jeden narząd, czasami jedna choroba. W gruncie rzeczy prowadzi to do odhumanizowania medycyny. Dlatego Principles and Practice of Medicine Davidsona powinny być lekturą każdego lekarza praktyka.

Drogi Czytelniku, Szanowny Kolego. Masz przed sobą tłumaczenie już 23 wydania podręcznika. Jest to zarazem drugie wydanie polskie. Poprzednie z 2006 roku zyskało w naszym kraju spore grono czytelników. Wydania oryginalne są podstawą nauczania studentów anglojęzycznych na wielu polskich uniwersytetach medycznych. Obecne polskie wydanie ma zachowany układ tematyczny. Grono autorów powiększyło się o kolejnych specjalistów z całego świata, zyskując na świeżości i aktualności.

Przejrzysta szata graficzna, liczne ilustracje oraz dopracowane tabele pozwalają na lepsze oraz trwałe przyswajanie wiedzy. Moim życzeniem jako redaktora naukowego tego podręcznika jest, aby tytuł Principles and Practice of Medicine na stałe zagościł w świadomości polskich studentów medycyny i lekarzy. Mam nadzieję, że będzie to dodatkowa pomoc w przygotowywaniu się do licznych egzaminów, które stoją przed wszystkimi adeptami medycyny. Ale przede wszystkim liczę na to, że znajdzie się na biurku każdego lekarza praktyka jako niezbędne wsparcie w jego codziennym lekarskim wnioskowaniu.
Product Details
17236
978-83-66310-86-5

Data sheet

Published in
Wrocław
Publication date
2020
Issue number
23
Cover
paperback
Pages count
1420
Dimensions (mm)
210 x 270
Weight (g)
3730
 • TOM I

  1. Stany nagłe i stany zagrożenia życia
  2. Zatrucia
  3. Dermatologia
  4. Choroby zakaźne
  5. Zakażenie wirusem HIV i AIDS
  6. Zakażenia przenoszone drogą płciową
  7. Biochemia kliniczna i metabolizm
  8. Nefrologia i urologia
  9. Choroby układu oddechowego

 • TOM II

  1. Choroby układu sercowo-naczyniowego
  2. Endokrynologia
  3. Cukrzyca
  4. Żywienie i zaburzenia odżywiania
  5. Gastroenterologia
  6. Choroby wątroby i dróg żółciowych

 • TOM III

  1. Reumatologia i choroby kości
  2. Neurologia
  3. Udar mózgu
  4. Hematologia i transfuzjologia
  5. Onkologia
  6. Ból i opieka paliatywna
  7. Choroby wieku podeszłego
  8. Wartości laboratoryjne
You might also like
Comments (0)