• Order to parcel locker

    Order to parcel locker
  • easy pay

    easy pay
  • Reduced price
Nastawienie na rozwój. 55 ćwiczeń dla dzieci w wieku 8-12 lat.

Nastawienie na rozwój. 55 ćwiczeń dla dzieci w wieku 8-12 lat.

9788367665056
49.90 zł
44.90 zł Save 5.00 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 44.90 zł
Quantity
Available in 2-3 days

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description

W pierwszych latach życia dzieci z entuzjazmem odkrywają świat. Uczą się chodzić i mówić bez lęku przed ośmieszeniem i popełnieniem błędu. Z biegiem czasu stają się zdolne do samooceny i zaczynają się obawiać, że okażą się mało inteligentne lub niewystarczająco utalentowane w jakiejś dziedzinie. W rezultacie unikają nowych wyzwań i szybciej się zniechęcają. Czy można temu zaradzić?

         Nastawienie na rozwój to przekonanie, że nasze zdolności, talenty i inteligencja mogą się zmieniać i rozwijać. Wyposaża ono dziecko w umiejętność stawiania czoła wyzwaniom, wyznaczania i osiągania celów oraz twórczego myślenia, a przy tym podnosi samoocenę i zachęca do podejmowania ryzyka w szkole. Bez odpowiednich narzędzi i strategii wiele dzieci grzęźnie jednak w nastawieniu na trwałość. Jest to przekonanie, że nasze zdolności są z góry określone i niezmienne:: albo jesteśmy w czymś dobrzy, albo nie. Taki sposób myślenia jest bardzo ograniczający i powstrzymuje przed wykorzystywaniem całego własnego potencjału.

        Książka Peyton Curley w ciekawy sposób pokazuje, czym są nastawienie na rozwój i nastawienie na trwałość. Ćwiczenia w niej zawarte pomagają w rozwijaniu takich umiejętności, jak uczenie się na błędach, rozwiązywanie zadań i problemów różnymi metodami, korzystanie z informacji zwrotnej, wyznaczanie celów czy pozytywne myślenie. Wszystko to służy pielęgnowaniu nastawienia na rozwój.

„Nastawienie na rozwój” to 55 kreatywnych ćwiczeń, które pomogą dziecku wyruszyć na podbój świata!


Orientacja na rozwój pozwala wyznaczać i osiągać cele, które wydają się trudne do osiągnięcia. Dzięki odwadze otwierania się na nowe doświadczenia młody człowiek zyskuje umiejętności, które poszerzają jego perspektywy. W niniejszej książce znajdziemy ćwiczenia uczące akceptować błędy, pobudzające oryginalne myślenie i wspierające kreatywne rozwiązywanie problemów. Każda z tych umiejętności doskonali możliwości mózgu, którego plastyczność jest nieocenioną właściwością wspierającą rozwój człowieka.

Monika Kalinowska
psycholog dziecięcy, autorka bloga „Monika Kalinowska psycholog”Ilekroć któreś z moich dzieci mówi, że czegoś nie umie, odpowiadam:: „Jeśli czegoś nie umiesz, możesz się tego nauczyć”. Kiedyś mój dziewięcioletni wówczas syn zapytał nieco zirytowany:: „Myślisz, że każdy może nauczyć się wszystkiego?”. Gdybym wówczas miała pod ręką tę książkę, dałabym mu ją do przeczytania. Nastawienie na rozwój to nie obietnica:: „Możesz wszystko, jeśli się tylko postarasz”, lecz mocna zachęta do próbowania, do pozwalania sobie na pomyłki i błędy, do wytrwałego doskonalenia umiejętności i pogłębiania wiedzy. To również podpowiedź, jak czerpać radość z takiego rozwojowego wysiłku. Właśnie tego powinniśmy uczyć dzieci w szkole i taką postawę powinniśmy wspierać w domu. Mam nadzieję, że ta książka trafi do rąk wielu rodziców i nauczycieli. I że zrobią z niej dobry użytek.

Elżbieta Manthey
blogerka, propaguje wychowanie oparte na szacunku, mama dwójki nastolatkówNauka wie już, że Albus Dumbledore miał rację. „Ależ oczywiście to dzieje się w twojej głowie, Harry, tylko skąd, u licha, wniosek, że wobec tego nie dzieje się to naprawdę?” Społeczeństwo również zaczyna rozumieć, że kluczem do sprawnego, zwinnego i satysfakcjonującego funkcjonowania w rzeczywistości jest mindset. Ten proces rozumienia jest jednak dość powolny. Można go przyspieszać poprzez odpowiednie narzędzia, zwłaszcza umożliwiające wyrabianie dobrego nastawienia do nastawienia już od dziecka. Ta książka jest właśnie takim narzędziem – praktycznym do bólu i mającym umocowanie naukowe, które wchodzi jednak bez bólu.

Przemek Staroń
psycholog, autor książek, Nauczyciel Roku 2018,

Product Details
GWP
18946
9788367665056
978-83-67665-05-6

Data sheet

Published in
Gdańsk
Publication date
2023
Issue number
1
Cover
paperback
Dimensions (mm)
190 x 245
Comments (0)