• Order to parcel locker

  Order to parcel locker
 • easy pay

  easy pay
 • Reduced price
Hipertensjologia

Hipertensjologia

Patogeneza, diagnostyka i leczenie nadciśnienia tętniczego

9788374304689
95.00 zł
89.00 zł Save 6.00 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 89.00 zł
Quantity
Product unavailable
Out of print

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
Oddawana do rąk Czytelników monografia obejmuje zagadnienia dotyczące patogenezy, diagnostyki i terapii nadciśnienia tętniczego - choroby, która ze względu na swoje rozpowszechnienie zyskała wymiar społeczny. Dynamiczny postęp, jaki dokonuje się w tych dziedzinach, uzasadnia celowość przygotowania II wydania monografii (pierwsze ukazało się w 2011 r.). W kilku dziedzinach postęp ten jest szczególnie widoczny.
Dzięki osiągnięciom w badaniach molekularnych coraz lepiej poznajemy podłoże genetyczne guza chromochłonnego i przyzwojaków - obecnie uważa się, że duży odsetek przypadków ma charakter dziedziczny. Fundamentalne znaczenie miały też badania, które ujawniły podłoże genetyczne niektórych postaci pierwotnego hiperaldosteronizmu. Burzliwy rozwój tych badań pozwala przypuszczać, że będą one wykorzystywane nie tylko w diagnostyce tych postaci nadciśnienia tętniczego, ale mogą mieć także dalsze implikacje terapeutyczne.
Ostatnio coraz większe zainteresowanie budzi dysplazja włóknisto-mięśniowa tętnic, rozumiana jako czynnik przyczyniający się do rozwoju nadciśnienia naczyniowo-nerkowego. Szeroko zakrojone badania rzuciły nowe światło na patogenezę i leczenie dysplazji włóknisto-mięśniowej - występowanie zmian w innych odcinkach układu naczyniowego poza tętnicami nerkowymi pozwala przypuszczać, że może ona stanowić uogólnioną arteriopatię.
Szczególne miejsce w podręczniku zajmuje omówienie problematyki terapii nadciśnienia tętniczego. W tym miejscu należy odnotować nowe wytyczne Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego (ESH) i  Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC) z 2013 roku, a także najnowsze zalecenia Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego (PTNT), które ukazały się w 2015 roku. Należy podkreślić, że do pracy nad książką zaproszono grono wybitnych specjalistów, reprezentujących różne dyscypliny teoretyczne i kliniczne. Duży walor dzieła stanowi zatem połączenie nauk podstawowych z kliniką. Pozwala to na głębsze zrozumienie istoty choroby i w zasadniczy sposób wpływa na podejmowanie decyzji diagnostycznych i terapeutycznych.
Chciałbym także podkreślić jeszcze jedną zaletę prezentowanej książki - jest to przejrzysty układ monografii, który ułatwi Czytelnikowi przyswojenie zawartej w niej wiedzy i wykorzystanie jej w praktyce klinicznej.
- Prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Januszewicz (fragment Przedmowy)
Product Details
MP
13591
9788374304689
978-83-7430-468-9

Data sheet

Published in
Kraków
Publication date
2015
Issue number
2
Cover
hard cover
Pages count
557
Dimensions (mm)
210 x 290
Weight (g)
1800
 • 1. Nadciśnienie tętnicze w populacji ogólnej
  2. Patofizjologia nadciśnienia tętniczego
  3. Diagnostyka nadciśnienia tętniczego
  4. Zmiany w układzie sercowo?naczyniowym i w obrębie nerek w przebiegu nadciśnienia tętniczego
  5. Nadciśnienie tętnicze wtórne
  6. Nadciśnienie tętnicze – leczenie
  7. Nadciśnienie tętnicze u dzieci i młodzieży
  Indeks
Comments (0)