• Order to parcel locker

    Order to parcel locker
  • easy pay

    easy pay
  • Reduced price
Polsko-angielski atlas anatomii klinicznej McMinn & Abrahams

Polsko-angielski atlas anatomii klinicznej McMinn & Abrahams

9788366548671
179.00 zł
154.90 zł Save 24.10 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 154.90 zł
Quantity
Available in 24 hours

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
Czwarte polskie wydanie Atlasu anatomii klinicznej świadczy o trwałym miejscu tego wyjątkowego dzieła w edukacji medycznej. Tak szybkie wyczerpanie wydania trzeciego było związane z odmienną formą nauczania anatomii w erze nieszczęścia sygnowanego akronimem COVID-19. Doskonałe fotografie preparatów anatomicznych zawarte w „Atlasie anatomii klinicznej” stały się niezwykłym walorem dydaktycznym podczas e-learningowych zajęć z anatomii w większości uczelni medycznych. Słowa Horacego „połowę pracy ma za sobą ten, kto dobrze zaczął” (dimidium facti, qui bene coepit habet) potwierdzają studenci kształcący się w czasie pandemii – naukę medycyny warto zacząć od dobrego atlasu anatomicznego.
Mamy wielką satysfakcję, że „Atlas” ten ma swoje czwarte wydanie polskie. Pierwsze polskie wydanie było tłumaczone z trzeciego wydania angielskiego, drugie z piątego, a trzecie oparto na wydaniu siódmym. Wydania polskie atlasu McMinna przeszły również ewolucję, od trzeciego wydania do redakcji dołączyła dr hab. n. med. Anna Żurada. Polskie wydania „Atlasu anatomii klinicznej” wyróżniają się formą graficzną i konsekwencją opisów anatomicznych. Przyjęliśmy pierwszeństwo opisów polskiego mianownictwa anatomicznego, zaś język angielski, uwzględniony w nawiasach, pełni rolę pomocniczą. Takie podejście do redakcji czwartego wydania Atlasu anatomii klinicznej jest konsekwencją wprowadzenia w Polsce w 2012 r. nowych standardów nauczania w medycynie. Nowy standard na kierunku lekarskim (Dz.U. z 2012 poz. 631) zawiera istotny wymóg dla studenta – „zna mianownictwo anatomiczne w języku polskim i angielskim”. Ten zapis był realizowany bez odpowiednich podręczników i atlasów anatomicznych. Zakup angielskich atlasów lub nadpisywanie na łacińskich nazwach mian angielskich stały się nagminną praktyką studentów medycyny. Czwarte wydanie „Atlasu anatomii klinicznej” w wersji polsko-angielskiej z pewnością ułatwi realizację tych ustawowych wymogów.
Od pierwszego wydania atlas McMinna zmienił się zasadniczo. Przybrał nową szatę graficzną, ale przede wszystkim został wzbogacony o fotografie nowych preparatów anatomicznych oraz zdjęcia z zakresu anatomii stosowanej w diagnostyce laparoskopowej, endoskopowej, rentgenowskiej, ultrasonograficznej, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.
Praca nad czwartą polską edycją atlasu McMinna i Abrahamsa była związana z całkowitym przeredagowaniem opisów fotografii oraz tabel opisowych. Należy podkreślić, że „Atlas anatomii klinicznej” zmienił się dzięki ogromnej pracy nowych autorów wydania angielskiego. Wprowadzono zagadnienia z zakresu anatomii klinicznej, które są współcześnie uważane za priorytetowe w edukacji medycznej.
Od pierwszego wydania sprzedano kilka milionów egzemplarzy tego atlasu. Do sukcesu wydawniczego przyczyniły się nie tylko najwyższej jakości fotografie, ale przede wszystkim jego użyteczność na sali sekcyjnej. Fantastycznie wykonane fotografie, pełen opis umożliwiający samodzielne przygotowanie się do egzaminów praktycznych oraz logiczne połączenie anatomii człowieka żywego i anatomii klinicznej dodają temu podręcznikowi szczególnych walorów użytkowych.
Przygotowując polską edycję uwzględniono różnice w polskiej i angielskiej terminologii anatomicznej. W tłumaczeniu kierowano się zasadą zgodności polskiego przekładu z „Terminologia Anatomica” (TA2, 2019) oraz „Terminologia Neuroanatomica” (TNA, 2019).
„Atlas anatomii klinicznej” przeznaczony jest głównie dla studentów medycyny na kierunku lekarskim, lekarsko-dentystycznym oraz wszystkich kierunków medycznego kształcenia podyplomowego, zwłaszcza w specjalnościach zabiegowych, a także dla studentów fizjoterapii i kierunków paramedycznych.

Jerzy Gielecki i Anna Żurada
Product Details
17787
9788366548671
978-83-66548-67-1

Data sheet

Published in
Wrocław
Publication date
2021
Issue number
8
Cover
paperback
Pages count
432
Dimensions (mm)
230 x 310
Weight (g)
1580
You might also like
Comments (0)