„W książce Żywienie w sporcie omówiono praktyczne wskazówki poparte dowodami naukowymi, które umożliwią poprawę wydolności fizycznej niezależnie od uprawianej dyscypliny sportowej”.
Beth Van Fleet - zawodowa siatkarka plażowa, srebrna medalistka turnieju Norceca Beach Volleyball Circuit „Każdy sportowiec stosujący się do zawartych w książce zaleceń Dana Benardota może efektywniej trenować i rywalizować. W publikacji opisano wiele niezbędnych i praktycznych informacji, które pomogą całej drużynie i każdemu sportowcowi osiągać lepsze wyniki”. Bob Larsen - wyróżniony w galerii sław USTFCCCA, współprzewodniczący Grupy Zadaniowej ds. Rejestru Trenerów USATF (USATF Coaches Registry Task Force) „Podstawowym celem niniejszej książki jest zatem dostarczenie sportowcom i tym, którzy z nimi pracują, wiedzy, jak najlepiej dostosować żywienie do uprawianej dyscypliny sportu oraz w jaki sposób można uniknąć najczęstszych problemów zdrowotnych i urazów związanych z aktywnością fizyczną. Właściwe żywienie może znacznie wpłynąć na wydłużenie czasu kariery sportowca oraz poprawić jego zdrowie, osiągane wyniki sportowe i samopoczucie”.
Część I. SKŁADNIKI ODŻYWCZE W DIECIE SPORTOWCÓW 1. Składniki odżywcze dostarczające energii 2. Witaminy i składniki mineralne 3. Płyny i elektrolity 4. Substancje ergogeniczne Część II. ZNACZENIE ŻYWIENIA W BUDOWANIU OPTYMALNYCH MOŻLIWOŚCI WYSIŁKOWYCH SPORTOWCA 5. Funkcje układu pokarmowego oraz jego rola w dostarczaniu energii 6. Czas przyjmowania składników odżywczych i napojów 7. Transport i wykorzystanie tlenu 8. Zapobieganie stanom zapalnym i strategie zapewniające zdrowie mięśni Część III. CZYNNIKI MODYFIKUJĄCE POTRZEBY ŻYWIENIOWE 9. Podróże 10. Duże wysokości 11. Płeć i wiek 12. Skład i masa ciała Część IV. STRATEGIE ŻYWIENIOWE DLA RÓŻNYCH SYSTEMÓW ENERGETYCZNYCH 13. Metabolizm beztlenowy w krótkotrwałym wysiłku o dużej intensywności 14. Metabolizm tlenowy w wysiłku wytrzymałościowym 15. Potrzeby metaboliczne w sportach wymagających siły i wytrzymałości Część V. PLANY ŻYWIENIOWE W WYBRANYCH SPORTACH 16. Sporty wymagające siły i szybkości 17. Sporty wymagające wytrzymałości 18. Sporty wymagające siły i wytrzymałości Załącznik. Zalecane dzienne spożycie makroskładników odżywczych według Instytutu Medycznego Piśmiennictwo Skorowidz Nota o Autorze
Komentarze (0)
Chwilowo nie możesz polubić tej opinii
Zgłoś komentarz
Czy jesteś pewien, że chcesz zgłosić ten komentarz?
Zgłoszenie wysłane
Twój komentarz został wysłany i będzie widoczny po zatwierdzeniu przez moderatora.