- Reduced price

Order to parcel locker
easy pay
Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details
Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details
If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details
Właściwe odżywianie to jeden z czynników, które korzystnie wpływają na wynik rehabilitacji chorych z tej grupy. Fakt ten podkreślają stanowiska i zalecenia międzynarodowych ekspertów, a także wytyczne Polskiego Towarzystwa Neurologicznego dotyczące postępowania u chorych po udarze mózgu.
Natomiast wśród czynników sprzyjających zapobieganiu udarowi mózgu znalazły się regularna aktywność fizyczna i racjonalne żywienie. Pocieszające jest zatem to, że na większość czynników ryzyka udaru mózgu możemy wpływać odpowiednim postępowaniem:: stylem życia, w tym dietą i aktywnością fizyczną, a także w razie potrzeby leczeniem farmakologicznym.
Dlatego u osób po udarze mózgu tak ważna jest odpowiednia dieta – ponieważ wpływa ona na większość tych czynników ryzyka.
Autorka poradnika, Aleksandra Cichocka, dietetyczka z ogromnym doświadczeniem, w spójny, zwięzły i jednocześnie bardzo czytelny sposób przedstawia aktualne zasady, którymi należy się kierować w przygotowywaniu posiłków dla pacjentów z udarem.
Dodatkowym atutem książki jest kilka propozycji jadłospisów. Poradnik będzie bardzo przydatnym narzędziem dla chorych i ich opiekunów, poszerzy także wiedzę specjalistów zajmujących się tym zagadnieniem.
• TOM II Rehabilitacja po udarze mózgu
Rehabilitacja – zaraz po właściwym rozpoznaniu i leczeniu – to kluczowy element w powrocie do pełnej lub częściowej sprawności u pacjentów po udarach. Zgodnie z podpisaną przez Polskę Deklaracją Helsingborską wczesną rehabilitacją powinni zostać objęci wszyscy pacjenci po udarach. Niestety z różnych powodów nadal nie zawsze się to udaje.
Poradnik „Rehabilitacja po udarze mózgu” – opracowany przez magistra fizjoterapii Marcina Szwajnocha – ma na celu próbę przyczynienia się do poprawy tych statystyk. Odpowiada na najważniejsze pytania nasuwające się opiekunom oraz samemu pacjentowi po incydencie udarowym. Poradnik został przygotowany w taki sposób, aby oprócz odpowiedzi dawać także praktyczne wskazówki dotyczące ćwiczeń. Adresowany jest zarówno do opiekunów i samych pacjentów po incydentach udarowych, jak i specjalistów – ma na celu usystematyzowanie wiedzy i ułatwienie komunikacji z pacjentem.
• TOM III Wsparcie po udarze mózgu
Poradnik - Wsparcie po udarze mózgu - Joanna Tomaszewska
Dla chorych i ich bliskich, którzy próbują odnaleźć się w nowej sytuacji po udarze mózgu.
UDAR – WRACAMY DO ZDROWIA
Udar mózgu to bardzo podstępny przeciwnik. Oprócz długotrwałych skutków zdrowotnych rodzi również poważne konsekwencje ekonomiczne i społeczne. Powoduje duże zmiany w życiu zarówno samego chorego, jak i wszystkich, którzy będą się nim opiekować. To rewolucja, na którą nikt nie jest przygotowany. Nie dość, że przeżywa się wtedy silne emocje – lęk o życie i zdrowie – to jeszcze staje się wobec wyzwań związanych z przeorganizowaniem życia codziennego i dostosowaniem się do nowej sytuacji.
Co, jak i kiedy powinniśmy zrobić? Jak się do tego zabrać? Jaka pomoc należy się choremu i jego opiekunom? Ten poradnik ma za zadanie wskazać drogę (i drogi) w gąszczu często niejednoznacznych przepisów oraz różnych mechanizmów i instytucji, których zadaniem jest wsparcie osób po udarze i ich bliskich. Mamy nadzieję, że dzięki niemu będzie Wam trochę łatwiej odnaleźć się w nowej rzeczywistości.
Data sheet
Reference: 19474
Author: Joanna Tomaszewska
Poradnik dla chorych i ich bliskich, którzy próbują odnaleźć się w nowej sytuacji po udarze mózgu