• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Anatomia stretchingu - kompletny, ilustrowany przewodnik

Anatomia stretchingu - kompletny, ilustrowany przewodnik

9788382727111
wznowienie wyd. 1 z 2021 r.
149,40 zł
118,90 zł Zniżka 30,50 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 118,90 zł
Ilość
Od 2 do 3 dni

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis

Stretching dla początkujących – jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia rozciągające kręgosłup, plecy czy nogi

O prozdrowotnych zaletach aktywności fizycznej nikogo nie trzeba przekonywać. Coraz więcej osób decyduje się na trening siłowy czy cardio. Popularne są też bieganie, jazda na rowerze czy nordic walking. Dbając o swoje mięśnie, dbamy równocześnie o zdrowie. Przy okazji warto pamiętać, że aktywność fizyczna jest także dobrym sposobem na stres. Niestety, nie zawsze treningi przynoszą oczekiwane rezultaty, a niektóre wręcz przyczyniają się do kontuzji. Dlaczego tak się dzieje? Często odpowiada za to brak elastyczności. Niedostatecznie gibkie ciało utrudnia prawidłowe ćwiczenie. Przyczynia się też do urazów. W książce tej znajdziesz zestaw profesjonalnych ćwiczeń rozciągających kręgosłup, plecy i nogi. Otrzymasz opracowane przez specjalistów ćwiczenia na stawy biodrowe, kolanowe i uda. Będziesz wiedział, jak rozciągnąć szyję, barki i klatkę piersiową. To prosty, lecz efektywny stretching dla początkujących, jak i profesjonalistów. Dzięki niemu poprawisz elastyczność ciała i sylwetkę, zwiększysz zakres pracy stawów, a także odprężysz umysł. Wystarczy ćwiczyć przez zaledwie kilkanaście minut dziennie, by poczuć korzystną zmianę.

Tak niewiele trzeba, by pozbyć się bólu mięśni, kręgosłupa, pleców i stawów

Stretching polega na rozciąganiu odpowiednich partii mięśni w ramach krótkich treningów. Łączy ćwiczenia rozluźniające, pilates i jogę. Jego wysoka skuteczność i prostota sprawiły, że zyskał popularność wśród sportowców, fizjoterapeutów, instruktorów fitnessu i trenerów. Dzięki nowemu, rozszerzonemu wydaniu Anatomii stretchingu poznasz różne techniki rozciągania mięśni i powięzi. Nauczysz się samodzielnie stosować zarówno stretching statyczny, jak i dynamiczny. Wzbogacisz swój trening o rozciąganie balistyczne i PNF (Proprioceptywne Nerwowo-Mięśniowe Torowanie). Dodatkowo poznasz zalety masażu powięzi, który poprawia funkcjonowanie organizmu w wielu obszarach. Wszystkie techniki zostały zaprezentowane w przystępny sposób. Dlatego nawet początkujące osoby nie będą miały kłopotów z ich wykonaniem.

Samodzielnie i bez specjalistycznego sprzętu

Tego typu forma aktywności fizycznej nie wymaga żadnych kosztownych sprzętów. Nie będą też potrzebne porady profesjonalnych trenerów, takich jak Anna Lewandowska czy Ewa Chodakowska. Wystarczy, że poświęcisz w domowym zaciszu kilkanaście minut dziennie na ćwiczenia rozciągające kręgosłup, plecy czy nogi. Możesz je potraktować jako ćwiczenia na stawy. Jeśli zmagasz się z bólem mięśni czy stawów, na pewno przyniosą ci ulgę. Zalecane są również w przypadku bólów pleców oraz kręgosłupa. Bardzo szybko zauważysz ogólną poprawę sprawności fizycznej i zręczności, a także zwiększenie zakresu ruchów. Pamiętaj, że znajomość anatomii stretchingu przydaje się nie tylko profesjonalnym sportowcom. Skorzysta z niej każdy, gdyż ułatwia ona wykonywanie codziennych czynności. Będąc bardziej elastycznym, łatwiej wstaniesz z łóżka, wejdziesz po schodach czy zdejmiesz przedmioty z wysokiej półki.

Bezpieczne ćwiczenia rozciągające kręgosłup, plecy i nogi sposobem na ból stawów i mięśni

Doktorzy Arnold Nelson i Joukko Kokkonen przygotowali nowe, rozszerzone wydanie słynnego bestsellera Anatomia stretchingu. Ten długo wyczekiwany, ilustrowany przewodnik po stretchingu nareszcie dostępny jest na polskim rynku w bogatszej, zaktualizowanej wersji. Książka pomoże ci w masażu powięzi, wzmocnieniu mięśni, a także zwiększeniu zakresu ruchu, udoskonaleniu planu treningowego czy przyspieszeniu regeneracji po wysiłku. Dzięki anatomicznym szkicom, sporządzonym na podstawie dokumentacji medycznej i setek zdjęć, poznasz pracę poszczególnych mięśni podczas ćwiczeń. Ponadto otrzymasz komentarze objaśniające krok po kroku, jak wykonać dane ćwiczenie. Znajdziesz również nazwy rozciąganych mięśni oraz uwagi dotyczące środków ostrożności. Wartościowym wsparciem dla ćwiczących będą wersje zmodyfikowane, podwyższające bądź obniżające poziom trudności danego treningu. Autorzy prezentują różne rodzaje stretchingu, m.in. stretching dynamiczny (rozciąganie mięśni w ruchu) oraz stretching statyczny (rozciąganie mięśni podczas spoczynku).

Wiedza z dwóch dziedzin w jednej książce! Wzmocnij ciało i zagwarantuj sobie zdrową aktywność fizyczną

Anatomia stretchingu to jedyne w swoim rodzaju połączenie podręcznika medycyny i poradnika fitnessu. W równym stopniu można ją potraktować jako wprowadzenie do stretchingu dla początkujących, jak i profesjonalistów. Dzięki tej książce nie tylko wzmocnisz mięśnie i stawy, ale też zoptymalizujesz korzyści płynące z wysiłku. W nowym, rozszerzonym wydaniu znajdziesz programy ćwiczeń, które pozwolą ci utrzymać gibkość i elastyczność. Skorzystasz z nich, nawet jeśli większość dnia spędzasz, siedząc lub stojąc. Ponadto w publikacji zawarte są zestawy ćwiczeń rozciągających, które obniżą poziom glukozy we krwi. Dodatkowo otrzymasz ćwiczenia stretchingu dopasowane do aż 23 najpopularniejszych dyscyplin sportowych. W ten sposób zwiększysz skuteczność ruchu i przyspieszysz regenerację po treningu lub zawodach. Warto pamiętać, że codzienny stretching jest także doskonałym sposobem na stres.

Wypróbuj stretching – idealny sposób na stres i gibkie ciało

Dzięki temu praktycznemu ilustrowanemu przewodnikowi po stretchingu stworzysz unikalny program treningowy, który dopasujesz do swoich indywidualnych potrzeb. Opisane w nim ćwiczenia rozciągające kręgosłup, plecy i nogi pomogą ci podnieść poziom wytrenowania wszystkich mięśni. Mając wiedzę na temat anatomii stretchingu, z każdego ruchu wyciągniesz maksymalne korzyści. Dodatkowo ustrzeżesz się kontuzji, ciesząc się pełnią zdrowia i optymalną sprawnością ruchową. Zaledwie jeden krok dzieli cię od tego, by wreszcie pozbyć się bólu kręgosłupa, mięśni, pleców czy stawów. Zrób go teraz!

Bądź w formie i zadbaj o swoje zdrowie i kondycję

Szczegóły produktu
Vital
18849
9788382727111
978-83-8272-711-1

Opis

Miejsce wydania
Białystok
Rok wydania
2024
Numer wydania
1
Oprawa
twarda
Liczba stron
336
Wymiary (mm)
165 x 240
Waga (g)
960
Komentarze (0)