- Obniżka
Indeks: 17976
Testy kliniczne w fizjoterapii. Badanie narządu ruchu.
Autor: Dariusz Ciborowski
Praktyczny przewodnik po metodach badania układu mięśniowo-szkieletowego
Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD, Pocztę, email (dla ebooków). Kliknij po więcej
Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów
Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni*. Kliknij po więcej szczegółów
Wieloletnie doświadczenie w nauczaniu i szkoleniu Autorów publikacji Stawy kończyn. Badanie manualne i terapia przez mobilizacje dla lekarzy i fizjoterapeutów jest widoczne od pierwszych stron niniejszego opracowania. Struktura napisanej przez nich książki, jej treść i przejrzysta forma powodują, że stanowi ona przykład bardzo dobrze zredagowanego podręcznika medycyny manualnej. W części wstępnej zawarte zostały informacje związane z aktualnym stanem wiedzy dotyczącym przyczyn i następstw czynnościowych zaburzeń narządu ruchu. Kolejne rozdziały zredagowane zostały perfekcyjnie od strony metodycznej, gdzie przyjęto schemat, w którym konsekwentnie zmierza się od ogółu do szczegółu, od obwodu do centrum. Opis technik badania zaczyna się zawsze od oceny orientacyjnej i zmierza do konkretyzacji problemu w postaci badania ukierunkowanego.
Zaznajamianie z technikami badania i terapii przebiega zawsze w tym samym schemacie, począwszy od drobnych stawów palców ręki oraz stóp i konsekwentnie kończy się na proksymalnych stawach:: barkowych i biodrowych. Książka została bardzo dobrze zredagowana zgodnie z zasadą poglądową, bowiem bardzo przejrzystemu opisowi pozycji wyjściowych i czynności, jakie wykonuje terapeuta podczas badania lub terapii, towarzyszą liczne fotografie ukazujące szczegóły chwytu i kierunku wykonywanego ruchu.
Książka ta adresowana jest do osób zawodowo zajmujących się dysfunkcjami narządu ruchu. Ze względu na bogate treści praktyczne w pierwszej kolejności skierowana jest do fizjoterapeutów. Spełnia ona wszystkie wymogi podręcznika akademickiego i w związku z tym warto ją zalecić jako literaturę pomocną w studiowaniu przedmiotów:: „terapia manualna”, „kinezyterapia” i „fizjoterapia w dysfunkcjach narządu ruchu”. Wiele skorzystać mogą studenci medycyny, w trakcie studiowania zagadnień z zakresu ortopedii czy rehabilitacji, jak również lekarze specjaliści ortopedii i traumatologii, neurologii i rehabilitacji medycznej. Zawarte w podręczniku szczegółowe opisy sposobów badania orientacyjnego i ukierunkowanego stawów obwodowych z całą pewnością mogą wzbogacić ich warsztat praktycznych umiejętności przeprowadzania badania przedmiotowego. W literaturze przedmiotu w języku polskim dominują pozycje związane z dysfunkcjami kręgosłupa, w związku z tym pojawienie się opracowania tak bogatego w treści praktyczne dotyczące badania i terapii dysfunkcji stawów obwodowych należy uznać za wypełnienie luki w fachowej literaturze związanej z terapią manualną.
prof. dr hab. Edward Saulicz
Z Przedmowy do wydania polskiego
Opis
Indeks: 17976
Autor: Dariusz Ciborowski
Praktyczny przewodnik po metodach badania układu mięśniowo-szkieletowego
Indeks: 18547
Autor: Celest Pereira
Ilustrowany przewodnik i plan ćwiczeń na stabilizację stawów, wzmocnienie mięśni i utrwalenie prawidłowej postawy ciała
Indeks: 17325
Autor: Joachim Merk
Trening funkcjonalny stawów kolanowych, 120 ćwiczeń na 362 ilustracjach
Indeks: 17859
Autor: C. Ryan
Indeks: 17089
Autor: Aneta Bac