• Zamawiaj do paczkomatu
 • Płać wygodnie
 • Obniżka
 • Nowy
Encefalopatia noworodków

Encefalopatia noworodków

9788368004021
122,90 zł
99,90 zł Zniżka 23,00 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 99,90 zł
Ilość
W ciągu 24 godzin

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis

Książka Encefalopatia noworodków autorstwa prof. Iwony Maroszyńskiej stanowi pierwsze na polskim rynku medycznym obszerne i kompleksowe opracowanie dotyczące zespołu objawów klinicznych tej złożonej jednostki chorobowej, związanych m.in. z deficytami tlenu we krwi i tkankach w okresach płodowym i noworodkowym. Autorka, znakomita neonatolog oraz dyrektor największej w Polsce placówki perinatologicznej i dziecięcej, przedstawia nowoczesne spojrzenie na zespół objawów neurologicznych i wielonarządowych noworodka utożsamianych dotychczas najczęściej wyłącznie z zaburzeniami okołoporodowymi związanymi z ciężkim niedotlenieniem wewnątrzmacicznym i encefalopatią niedokrwienno-niedotlenieniową, nazywaną też bardziej potocznie zamartwicą noworodka. Incydenty niedotlenienia/niedokrwienia po urodzeniu i w ciągu pierwszych 28 dni życia są wprawdzie najczęstszym, ale nie jedynym powodem niepełnosprawności dzieci. Przyczyny prowadzące do poważnych skutków niepożądanych, których konsekwencją jest encefalopatia noworodków, nie są jednak dobrze poznane.

Niniejsza monografia wskazuje na złożoność etiologiczną tego schorzenia czy zespołów objawów i jego następstw w późniejszym rozwoju dziecka. Tę złożoność i wynikającą z niej rozległą ścieżkę diagnostyczną ilustruje szczegółowo tabela 2.1, która ma duże znaczenie edukacyjne.

Monografia Pani Profesor Iwony Maroszyńskiej Encefalopatia noworodków jest długo oczekiwaną pozycją literaturową, która wyjaśnia przyczyny encefalopatii noworodków i związanych z tym uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego. Jak wskazuje przegląd współczesnego piśmiennictwa, większość przypadków encefalopatii noworodków spowodowanych jest innymi przyczynami niż niedotlenienie śródporodowe. Takimi przyczynami mogą być:: cukrzyca matki, nadczynność i niedoczynność tarczycy, ciąża mnoga, infekcje wewnątrzmaciczne, niedotlenienie ostre lub przewlekłe w czasie ciąży, wewnątrzmaciczne zahamowanie wzrastania płodu, udar mózgu, wrodzone wady metaboliczne i rozwojowe, szczególnie ośrodkowego układu nerwowego, koagulopatie, zaburzenia rytmu serca płodu, wrodzone wady serca, kardiomiopatie, zespoły preekscytacji czy choroby autoimmunologiczne. [Fragm. wstępu]

Szczegóły produktu
Mimesis
19335
9788368004021
978-83-68004-02-1

Opis

Miejsce wydania
Gdańsk
Rok wydania
2024
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
132
Wymiary (mm)
148 x 210
Waga (g)
330
 • Słowo od Autorki
  Słowo od Recenzentów

  1. Wstęp

  2. Definicja encefalopatii noworodków i encefalopatii niedotlenieniowo-niedokrwiennej

  3. Epidemiologia

  4. Etiologia i patogeneza
  4.1. Encefalopatia/uraz niedotlenieniowo-niedokrwienny
  4.2. Inne, poza niedotlenieniem/niedokrwieniem, przyczyny encefalopatii noworodków

  5. Obraz kliniczny, diagnostyka i leczenie encefalopatii noworodków
  5.1. Wprowadzenie
  5.2. Postępowanie diagnostyczne u noworodków z encefalopatią
  5.3. Leczenie

  6. Podsumowanie

  Piśmiennictwo
  Wykaz skrótów
Komentarze (3)
Oceń