W publikacji omówiono problematykę zarządzania wiedzą w ochronie zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem kontekstu zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ang. Information and Communication Technologies - ICT). Rozwiązania ICT są bardzo ważnym elementem współczesnych koncepcji zarządzania wiedzą, ułatwiają dostęp do informacji, pozwalają na sprawniejsze ich przetwarzanie, a w konsekwencji na podejmowanie trafniejszych decyzji.
Oceniając pracę, należy stwierdzić, że stanowi ona interesujące dzieło o dużej wartości poznawczej i aplikacyjnej. Autorzy pokazują kierunek, w którym powinna ewoluować polska ochrona zdrowia, aby być bliżej pacjenta, by wzbogacać swą wiedzę oraz umiejętności i aktywnie uczestniczyć w podnoszeniu zdrowotności naszego narodu i jakości jego życia. (...) Zawarte w niej treści są nowym istotnym elementem rozważań nauk o zarządzaniu w odniesieniu do niezwykle ważnej dziedziny naszego życia. Może ona i powinna stanowić cenne źródło i inspirację dla kierownictwa różnych instytucji ochrony zdrowia, wykładowców i studentów studiujących nauki medyczne i pokrewne. Moim zdaniem wychodzi ona naprzeciw społecznemu zapotrzebowaniu na przemiany w polskim systemie ochrony zdrowia.
Część pierwsza. TEORETYCZNE I FORMALNOPRAWNE ASPEKTY ZARZĄDZANIA WIEDZĄ W OCHRONIE ZDROWIA 1. Zarządzanie wiedzą - podstawowe definicje i pojęcia 2. Specyfika wiedzy w ochronie zdrowia 3. Aspekty formalnoprawne aktualnej wiedzy medycznej 4. Potrzeba oraz wybrane sposoby dzielenia się wiedzą Część druga. Rola ICT w zarządzaniu wiedzą w ochronie zdrowia 5. Technologiczne aspekty zarządzania wiedzą w ochronie zdrowia 6. Wybrane rozwiązania ICT wspomagające zarządzanie wiedzą w ochronie zdrowia 7. Wyzwania i nierozwiązane kwestie Zakończenie Akty prawne Bibliografia Spis tabel Spis rysunków
Komentarze (0)
Chwilowo nie możesz polubić tej opinii
Zgłoś komentarz
Czy jesteś pewien, że chcesz zgłosić ten komentarz?
Zgłoszenie wysłane
Twój komentarz został wysłany i będzie widoczny po zatwierdzeniu przez moderatora.