• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Wirusowe, bakteryjne, grzybicze i prionowe choroby kotów

Wirusowe, bakteryjne, grzybicze i prionowe choroby kotów

9788392519881
Wznowienie wyd. 1 z 2005 r.
59,00 zł
39,90 zł Zniżka 19,10 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 39,90 zł
Ilość
Od 2 do 3 dni

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Książka przeznaczona jest dla lekarzy i studentów weterynarii, także hodowcy oraz miłośnicy kotów znajdą w niej wiele cennych informacji na temat chorób zakaźnych ich zwierząt. Bogato ilustrowana zdjęciami opisuje w przystępny sposób przyczyny i istotę, sposób szerzenia się, zasady rozpoznawania i zwalczania takich częstych u nas problemów jak panleukopenia, białaczka (FeLV), wirusowy niedobór immunologiczny (FIV), katar, chlamydioza, mykoplazmoza, grzybice skórne i wielu innych. Szczególne miejsce zajmuje zakaźne zapalenie otrzewnej kotów (FIP), będące nadal wyzwaniem diagnostycznym i terapeutycznym. Nad obecnymi na naszym rynku tłumaczeniami zagranicznych podręczników ma tę przewagę, że napisana jest przez znanego w naszym kraju (i nie tylko) nauczyciela akademickiego, a jednocześnie doświadczonego lekarza kotów praktykującego od dziesiątków w Polsce, a więc znającego nasze realia, w szczególności możliwości diagnostyczne i terapeutyczne. Podręcznik zawiera informacje na temat epidemiologii, rozpoznawania, leczenia i profilaktyki chorób kotów w naszych warunkach z uwzględnieniem aspektów zagrożenia zdrowia człowieka. Liczne tabele, schematy oraz 50 kolorowych fotografii z pewnością ułatwią poznanie objawów oraz zrozumienie skomplikowanej niekiedy patogenezy niektórych zakażeń.

O przydatności tego podręcznika świadczy też fakt, iż oddajemy czytelnikom obecnie jego wznowienie, jako że pierwszy nakład został dość szybko wyczerpany. Książka udziela wyczerpujących odpowiedzi na pytania istotne dla każdego hodowcy i praktyka::

Od kiedy w Polsce występuje u kotów wirusowa gorączka krwotoczna?

Jak zmniejszyć ryzyko FIP w hodowli?

Dlaczego nowa szczepionka przeciw białaczce zawiera wirus ospy kanarków?

Jak leczyć w naszych warunkach mykoplazmozę hemotropową kotów?

Od kiedy dostępna jest szczepionka przeciw FIV?

Czy koty w Polsce chorują na chlamydofilozę?

Czy szczepienie przeciw wściekliźnie może kotu zaszkodzić?

Czy kot może się zarazić kaszlem psiarniowym lub parwowirozą od psa?

Czy FIP jest chorobą zaraźliwą?


Prof. dr hab. Tadeusz Frymus jest kierownikiem Zakładu Chorób Zakaźnych i Epidemiologii Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Kieruje także specjalizacyjnym studium podyplomowym “Choroby kotów i psów” oraz wykłada zakaźne choroby tych gatunków zwierząt również w innych ośrodkach akademickich. Prowadził gościnne wykłady dla studentów w Niemczech. Ponadto wraz z żoną prowadzi własną lecznicę dla małych zwierząt. Byc może to łączenie teorii z praktyką sprawia, że studenci uważają go za jednego z najlepszych wykładowców na Wydziale, a jego poprzednie książki o chorobach kotów i psów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem lekarzy, studentów, a także hodowców.
Szczegóły produktu
17224
9788392519881
978-83-925198-8-1

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2020
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
156
Wymiary (mm)
165 x 230
Waga (g)
280
Komentarze (0)