• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Jurek Mellibruda

Jurek Mellibruda

9788360747414
70,00 zł
62,90 zł Zniżka 7,10 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 62,90 zł
Ilość
Od 7 do 14 dni roboczych

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Trudno uwierzyć, że tyle mogło się zdarzyć dzięki jednemu człowiekowi:: na lepsze zmieniło się życie setek tysięcy pojedynczych osób i rodzin, ale też całych grup i kategorii społecznych oraz zwykle bardzo opornych na zmianę instytucji, również państwowych. To są czasy bez bohaterów, ale z tej zasady wyłamał się – czy to możliwe? – psycholog. Zwołał innych ludzi, żeby dokonać radykalnych przekształceń w bodaj najbardziej ponurym wycinku rzeczywistości społecznej:: w leczeniu alkoholików, pomocy dla ich żon i dzieci oraz dla ofiar przemocy domowej.
Jerzy Mellibruda był wizjonerem, autorem i motorem napędowym niezliczonych projektów, a dla tysięcy ludzi – nauczycielem, mistrzem i przewodnikiem. I zmiana pod Jego przewodnictwem rzeczywiście nastąpiła. Jak mu się to udało? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć książka nie-napisana, lecz zszyta jak patchwork przez Annę Dodziuk van Kooten z głosów uczestników tej rewolucyjnej zmiany, często uzupełnianych wypowiedziami samego Jurka, jak o Nim mówili praktycznie wszyscy.
To wzruszające wspomnienie o tym, kim był i jaki był. Pamiątka dla tych, który Go znali, a dla tych, którzy nie zdążyli Go poznać, ta książka może być inspiracją do wprowadzania zmian do swojego życia – a może i rzeczywistości wokół nas, nawet wtedy, kiedy wydaje się ona pozbawiona perspektyw, beznadziejna.
Życie Jurka Mellibrudy wydaje się wcieleniem starożytnego hasła – pytania – wezwania:: „Jeżeli nie ja, to kto? Jeżeli nie teraz, to kiedy?”.
Szczegóły produktu
18059
9788360747414
978-83-60747-41-4

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2021
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
384
Wymiary (mm)
150 x 210
Waga (g)
490
Komentarze (0)