• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Nauka o płci

Nauka o płci

Zagadnienia wybrane

978-83-7597-179-8
55,40 zł
52,60 zł Zniżka 2,80 zł
Ilość
w ciągu 24 godzin

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Kuriera DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Płeć człowieka to zespół cech odróżniających mężczyznę od kobiety. Nauka o płci - seksuologia (od łacińskiego słowa sexus - płeć i greckiego logos - nauka) ma charakter interdyscyplinarny, łączy w sobie nauki medyczne i humanistyczne. Seksuologia jest stosunkowo młodą gałęzią nauki, której szczególnie intensywny rozwój przypada na 2. połowę XX wieku. Zajmuje się ona skutkami podziału ludzi na dwie płcie:: kobiecą i męską, w sferze rozwoju i zdrowia człowieka, harmonii jego współżycia z innymi ludźmi i tworzenia więzi międzyludzkich. Seksuologia opiera się na znacznie rozbudowanej bazie teoretycznej i wykształconej metodologii badań. Współcześnie szereg zagadnień seksuologicznych analizuje się w ujęciu historycznym uwzględniając epokę, religię, kulturę, warunki życia społeczeństwa, którego seksualność się rozważa.
Każda kultura jest swoistym wytworem historycznych doświadczeń danego społeczeństwa. Seksuologia w ujęciu historycznym bada jak kształtowało się powiązanie erotyzmu z innymi sferami życia w dziejach w różnych kulturach, społeczeństwach.
Seksuologię uważać należy za naukę podwójnie interdyscyplinarną. Jej interdyscyplinarność polega, po pierwsze, na integracji aspektów medycznych z aspektami wielu pozamedycznych dziedzin wiedzy, takich jak psychologia, socjologia, biologia, pedagogika, historia i inne. Po drugie, interdyscyplinarność od strony medycznej polega na skomasowaniu fi zjologicznych i patologicznych aspektów różnych dyscyplin medycznych, takich jak:: psychiatria, endokrynologia, ginekologia, neurologia i inne.
W pracy przedstawiono wybrane zagadnienia, tak medyczne jak i humanistyczne, związane z problemami seksualności ? męskości i kobiecości.
Jednym z najistotniejszych zagadnień współczesnej seksuologii są badania związane z przemianami dotyczącymi obyczajowości seksualnej. Nie można ich pojąć bez znajomości kultury starożytnej.

Grażyna Jarząbek
Szczegóły produktu
UM Poznań
11765
9788375971798
978-83-7597-179-8

Opis

Miejsce wydania
Poznań
Rok wydania
2012
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
240
Wymiary
170 x 240
Waga
400
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.