• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Psychoterapia odczytana na nowo

Psychoterapia odczytana na nowo

Konteksty filozoficzne

9788301231668
59,00 zł
49,90 zł Zniżka 9,10 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 49,90 zł
Ilość
Od 2 do 3 dni

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis

[...] współczesny człowiek czuje się zdezorientowany i coraz bardziej przygnębiony. Pracuje i dokłada starań, ale jest mgliście świadomy daremności swoich działań. Chociaż jego władza nad światem materialnym wzrasta, czuje się on bezsilny w swoim życiu indywidualnym i w społeczeństwie. Tworząc nowe i lepsze środki do opanowania natury, dał się pochwycić w ich pułapkę i stracił z pola widzenia cel, który mógłby nadać im sens – zagubił samego człowieka.

Erich Fromm

Co zrobić kiedy człowiek zagubi samego siebie? Czy psychoterapia i filozofia mogą być pomocne?  W jaki sposób te dwie dziedziny wspierają się na drodze do zrozumienia człowieka?

Psychoterapia odczytana na nowo. Konteksty filozoficzne to książka opisująca relacje między psychoterapią a filozofią. Wojciech Stefaniak podejmuje refleksję nad tym, jak filozofia może wspomagać psychoterapię w kluczowych dla niej zagadnieniach, takich jak::

  • cel i definicja psychoterapii,
  • kodeks etyczny psychoterapeuty,
  • różnica między neutralnością światopoglądową a neutralną postawą psychoterapeuty podczas terapii.

Czytelnik w trakcie lektury zmierzy się z pytaniami o naukowość, metodę i przedmiot psychoterapii oraz znaczenie cierpienia i nadziei w procesie terapeutycznym. Książka będzie cennym źródłem wiedzy dla psychoterapeutów, którzy poprzez coraz wnikliwsze rozumienie rzeczywistości chcą rozwijać się na swojej terapeutycznej drodze. Konsekwencją refleksji filozoficznej w psychoterapii i nad psychoterapią może być wieloaspektowe spojrzenie na człowieka jako podmiot i przedmiot psychoterapii. To zaś wydaje się być szczególnie cenne w perspektywie pomocy człowiekowi w zrozumieniu siebie i poszukiwaniu sensu życia.

Psychoterapia jest tą aktywnością człowieka, która w sposób nieunikniony zanurzona jest w refleksji filozoficznej. Psychoterapia jest w stałym dialogu z filozofią, a dialog ten toczy się na wielu poziomach. Ich dookreślenie jest pierwszym zadaniem, z jakim należy się zmierzyć, chcąc adekwatnie mówić o filozoficznej interpretacji psychoterapii. Z tekstu

Celem książki nie jest przekazanie psychoterapeutom, psychologom czy filozofom wiedzy na temat uprawiania psychoterapii, to też przydatność tej książki nie ma charakteru „szkoleniowego”. Będzie natomiast przydatna dla (1) psychoterapeutów, którzy chcą wzbogacić swój warsztat i swoją tożsamość terapeutyczną o kontekst filozoficzny i w bardziej refleksyjny sposób odnosić się do kluczowych problemów, z którymi psychoterapeuta spotyka się w codziennej pracy (światopogląd, etyka, stosunek do nauk przyrodniczych i społecznych); (2) psychologów, którzy chcą prowadzić badania nad psychoterapią, szukając szerszego kontekstu teoretycznego i starając się odpowiedzieć na pytanie, jak rozumieć samą psychoterapię i proces pracy z pacjentami; (3) filozofów, którzy zainteresowani są psychoterapią z perspektywy filozoficznej, jako przedmiotem swojej refleksji.
dr. hab. Mateusz Stróżyński, prof. UAM
Szczegóły produktu
PWN
19152
9788301231668
978-83-01-23166-8

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2023
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
335
Wymiary (mm)
150 x 210
Komentarze (0)