• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Od zaciekawienia do zaangażowania

Od zaciekawienia do zaangażowania

O rozwoju samoregulacji w interakcjach z rodzicami niemowląt urodzonych skrajnie wcześnie, przedwcześnie i o czasie

9788323510215
45,00 zł
41,40 zł Zniżka 3,60 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 41,40 zł
Ilość
Produkt niedostępny
Nakład wyczerpany (niedostępny u wydawcy)

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Studium dotyczące rozwoju samoregulacji u niemowląt urodzonych przedwcześnie jest podsumowaniem doświadczeń badawczych i klinicznych autorki z ostatnich lat jej pracy. Autorka wykracza poza ramy koncepcji traumy wcześniactwa, zaproponowanej w jej wcześniejszych pracach (2002, 2003), oraz odchodzi od tradycyjnego podejścia do badania rozwoju wcześniaków, polegającego na psychometrycznym pomiarze kolejnych osiągnięć rozwojowych tych dzieci oraz przeprowadzaniu analiz porównawczych w odniesieniu do dzieci donoszonych, w dużej mierze uzupełniając je i rozbudowując.
Autorka stawia i udowadnia tezę, że samoregulacja może stanowić klucz do zrozumienia zarówno trudności, jak i kompetencji rozwojowych wcześniaków, a rozwój kompetencji samoregulacji ma charakter społeczny, dokonuje się w interakcji z najbliższymi opiekunami i zależy zarówno od czynników biologicznych (zdrowotnych), jak i od charakteru więzi z rodzicami.
Grażyna Kmita łączy podejście ilościowe z jakościowym i prezentuje sposoby badania zachowania dzieci w zależności od ich wieku i sytuacji społecznej. Podejmuje pionierską próbę opisania procesów samoregulacji w ujęciu interakcyjno-relacyjnym w odniesieniu do dzieci urodzonych przedwcześnie, o zróżnicowanym poziomie biologicznego ryzyka zaburzeń rozwoju. Stawia też tezę, że różnice w przebiegu procesów samoregulacji u dzieci urodzonych skrajnie wcześnie, przedwcześnie i o czasie nie są wyłącznie ilościowe. W swoich rozważaniach łączy perspektywę kliniczną i rozwojową oraz odwołuje się do dwóch perspektyw czasowych:: mikroanalitycznie uchwyconej dynamiki obecnej chwili oraz zmian zachodzących w ciągu pierwszych 12. miesięcy życia dziecka.
Książka przeznaczona jest dla studentów psychologii, lekarzy-klinicystów zajmujących się problematyką rozwoju dzieci urodzonych skrajnie wcześnie, przedwcześnie i o czasie, a także dla rodziców takich dzieci, poszukujących porady i wyjaśnienia nurtujących ich kwestii.
Szczegóły produktu
WUW
12258
9788323510215
978-83-235-1021-5

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2013
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
272
Wymiary (mm)
165 x 235
Waga (g)
440
Komentarze (0)