• Zamawiaj do paczkomatu
 • Płać wygodnie
 • Obniżka
 • Nowy
Niechciane myśli i silne emocje

Niechciane myśli i silne emocje

Jak je zrozumieć i nad nimi zapanować

9788323353645
50,00 zł
39,90 zł Zniżka 10,10 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 39,90 zł
Ilość
Od 2 do 3 dni

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis

Zmagasz się z niepokojącymi myślami, które nie pozwalają ci zasnąć i dręczą w ciągu dnia, wywołując smutek, złość i gniew? Jeśli tak, to w tej książce znajdziesz praktyczne rozwiązania, które pomogą ci przerwać cykl natrętnych myśli i emocjonalnego przytłoczenia.

Autorzy w przystępny sposób tłumaczą podstawowe założenia terapii poznawczo-behawioralnej i dialektyczno-behawioralnej oraz pokazują, jak wykorzystać je w procesie odzyskiwania wewnętrznej równowagi. Ćwiczenia oparte na metodzie ekspozycji pozwolą skonfrontować się ze swoimi lękami, powstrzymać od impulsywnych reakcji i zmienić niepożądane wzorce zachowania. Poradnik ten, rekomendowany przez specjalistów w dziedzinie psychiatrii i psychoterapii, stanowi cenne źródło wiedzy dla osób poszukujących efektywnych sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Niechciane myśli i silne emocje są kluczem do zrozumienia własnego wewnętrznego świata i zarządzania nim. Pozwolą ci odzyskać spokój i kontrolę nad życiem.


Niechciane myśli i silne emocje to książka niezwykła z kilku powodów. Po pierwsze, prezentuje metody radzenia sobie z natrętnymi, niechcianymi myślami i wywoływanymi przez nie silnymi, przytłaczającymi emocjami. Metody te mogą znaleźć zastosowanie w terapii wielu różnych zaburzeń psychicznych, począwszy od zaburzenia obsesyjno-kompulsywnego, przez różne zaburzenia lękowe, zaburzenie stresowe pourazowe (PTSD), po zaburzenie osobowości z pogranicza (borderline). Po drugie, autorzy łączą dwie metody terapii poznawczo-behawioralnej (CBT):: ekspozycję z powstrzymaniem reakcji (ERP) i terapię dialektyczno-behawioralną (DBT), w podręcznikowy wręcz sposób pokazując, na czym polega prawdziwa integracja w psychoterapii. Po trzecie, metody zostały przedstawione w niezwykle przystępnej formie zeszytu ćwiczeń, pełnego zadań i analiz przypadków, które stymulują do pracy własnej. Po czwarte, choć książka jest przeznaczona do samodzielnej pracy, będzie też znakomitą pomocą dla psychoterapeutów, którzy mogą ją wykorzystać w profesjonalnej terapii. Przede wszystkim jednak prezentowane tu metody oparte są na dowodach naukowych – ich skuteczność została potwierdzona w wielu badaniach, co jest warunkiem sine qua non włączenia ich do praktyki psychoterapeutycznej.
Prof. dr hab. Przemysław Bąbel, Instytut Psychologii UJ, Zespół Badania Bólu

To inspirująca lektura dla wszystkich poszukujących skutecznych strategii radzenia sobie z niechcianymi, intruzywnymi myślami. Hershfield i Aguirre zaprezentowali odważne i świeże podejście do terapii poznawczo-behawioralnej, które w nieoczywisty sposób integruje najlepsze elementy CBT i DBT, oferując czytelnikom zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne narzędzia do transformacji życia oraz rozwijania elastyczności psychicznej. Rewolucyjność tego podejścia polega na autorskiej selekcji umiejętności z obszaru DBT wykorzystywanych do przekształcania emocji oraz na odważnym połączeniu ich z procedurami ERP. Kreatywnie dobrane ćwiczenia i porady pozwalają czytelnikom na eksplorację własnych myśli, uważną obserwację emocji oraz testowanie różnych strategii radzenia sobie z nimi.
Dr Anna Englert-Bator, psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka CBT, terapeutka DBT, wiceprzewodnicząca Zarządu PTDBT, wykładowca w Instytucie Psychologii UR.

Szczegóły produktu
19436
9788323353645
978-83-233-5364-5

Opis

Miejsce wydania
Kraków
Rok wydania
2024
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
224
Wymiary (mm)
155 x 230
Waga (g)
365
 • Część 1. LECZENIE NIECHCIANYCH MYŚLI I SILNYCH EMOCJI
  1. Zrozumieć niechciane myśli
  2. Zrozumieć trudne emocje
  3. Podstawy terapii CBT i ERP w przypadku niechcianych myśli
  4. Podstawy terapii DBT w przypadku silnych emocji
  5. Połączenie ERP i DBT
  Część 2. SKUTECZNE UMIEJĘTNOŚCI RADZENIA SOBIE ZE ZŁOŻONYMI DOŚWIADCZENIAMI
  6. Radzenie sobie a kompulsje
  7. Umiejętne angażowanie swoich myśli i emocji a potęgowanie dystresu
  8. Akceptowanie niechcianych myśli a wierzenie w nieprawdę
  9. Odwracanie uwagi od nierozsądnych zachowań a unikanie trudnych rzeczy
  10. Zajęcie się odczuwanym wstydem a pozostawanie jego zakładnikiem
  11. Uważne refleksje a samokrytyka
  12. Samowspółczucie a szukanie wymówek
  Część 3. ZASTOSOWANIE NARZĘDZI
  13. Wybierz własny plan działania w obszarze zdrowia psychicznego
  14. Potęga uprawomocnienia
  15. Wszystko w jednym miejscu
Komentarze (0)