• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Jak żyć, panie doktorze?  Soma, Psyche, Matriks

Jak żyć, panie doktorze? Soma, Psyche, Matriks

komplet

249,99 zł
209,90 zł Zniżka 40,09 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 209,90 zł
Ilość
W ciągu 24 godzin

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis

Tryptyk Jak żyć, panie doktorze? składa się z trzech oddzielnych, choć stanowiących całość części:: Somy, Psyche i Matriksa.

Redakcja naukowa:: Daniel Śliż i Artur Mamcarz

Soma to pierwsza część tryptyku odpowiadającego na pytanie:: Jak żyć?. W tej części redaktorzy zaprosili do współpracy ekspertów, którzy podzielili się w sposób przystępny swoją wiedzą z Czytelnikami. Monografia stanowi intelektualną podróż w sfery wymykające się ocenie statystycznej, dotykające duchowości, psychologii i zdrowia publicznego. Zbiór zebranych zagadnień w tej książce jest ciekawym kompendium wiedzy i może stanowić swoistą instrukcję obsługi ciała w nowoczesnym świecie, wpisując je w z pozoru nieoczywiste konteksty. Czasami z przymrużeniem oka, czasami z przygniatającą dosłownością, ale zawsze w zgodzie z nauką Autorzy dotykają najważniejszych problemów zdrowia publicznego, chorób wewnętrznych i chorób zależnych od stylu życia, momentami patrząc oczami jednego narratora, który zmaga się z rzeczywistością.

(...). Psyche jest poświęcona zdrowiu psychicznemu w kontekście społecznym, kulturowym, religijnym, ekonomicznym i każdy nas, nie tylko medyków, ma na te tematy dużo do powiedzenia. CO więcej, rozmawiamy na nie bardzo często w sposób mniej lub bardziej uświadomiony, dostrzegamy, że dotyczą właśnie tej sfery. Psyche jest przygotowana przez fachowców i poparta rzetelną wiedzą, lecz pozostaje subiektywnym wywodem autorów. Czytelnik ma na ogół mniejszy zasób wiedzy teoretycznej, ale może mieć liczne obserwacje i bogate doświadczenia. Na tym polega siła Psyche - możemy poznać zdanie autorów, a potem skonfrontować je z naszymi poglądami. Tryptyk jest wydawany pod egidą Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu życia. Kibicuję temu kierunkowi rozwoju medycyny, bo propaguje ideę zapobiegania chorobom. Jednak jest narażony na stałe zakusy wiedzy pseudomedycznej, od której musi się skutecznie izolować. Trzymam kciuki!

Matriks, ostatnia część tryptyku Jak żyć, panie doktorze? zwieńcza bardzo ciekawą propozycję redaktorów naukowych - Daniela Śliża i Artura Mamcarza. Każdy kolejny rozdział wciąga bardziej. Zaczynamy od naszego codziennego mikroświata, który czasami próbuje przejąć nad nami zbyt dużą kontrolę. Dalej jest świat w skali makro, który ludzkość od zawsze próbuje sobie podporządkować, co przynosi coraz groźniejsze dla nas samych skutki. Wreszcie - mamy świat, który jeszcze wczoraj wydawał się światem jutra, ale dla wielu z nas to teraźniejszość. W tym złożonym matriksie jesteśmy my, dążący do czegoś co nazywamy szczęściem.

Szczegóły produktu
19352
9788367696203

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2021
Numer wydania
1
Oprawa
twarda
Liczba stron
676
Wymiary (mm)
170 x 245
Zobacz także
Komentarze (0)