• Zamawiaj do paczkomatu
 • Płać wygodnie
Zespół takotsubo

Zespół takotsubo

978-83-66097-25-4
39,00 zł
Ilość
od 2 do 3 dni

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Kuriera DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Zespół takotsubo to sprawa fascynująca. Jeden z tych zespołów klinicznych w medycynie, którego zgłębianiu warto poświęcić zawodowe i naukowe życie. A tajemnic w nim wiele - niektóre udało się już rozwiązać, inne jeszcze na to czekają. Miałem okazję zderzyć się z zespołem takotsubo w mojej rodzinie, kiedy jeszcze nawet nie miał swojej nazwy, a w Polsce nie był znany. Ze zdumieniem, radością i niedowierzaniem obserwowałem magiczne cofanie się w ciągu trzech dni ogromnej początkowo strefy dyskinezy, którą dopiero co uznano za tętniak pozostały po nierozpoznanym zawale. Dziwne były jedynie zachowane bez uszczerbku załamki R...
Polubiliśmy się z takotsubo tak bardzo, że powracał jeszcze czterokrotnie, aż wreszcie, kiedy można było sądzić, że powrócił po raz piąty, mało nie przegapiliśmy ostrego zamknięcia tętnicy przedniej zstępującej z prawie identycznym obrazem klinicznym.
Chyba nie ma w medycynie tak wyrazistego zespołu, który równie długo byłby obok nas, nie będąc dostrzeganym. I to mimo ogromnego przecież rozwoju i dostępności echokardiografii. Kto wie, może teraz również nie dostrzegamy go u pacjentów z ostrym zatorem płucnym, pomimo że katecholamin i stresu spowodowanego nagłą dusznością nadmiar i wolna ściana prawej komory nagle przestaje się kurczyć (tzw. objaw McConnella), troponina się sączy, a pacjent umiera z powodu „rozkojarzenia elektromechanicznego...
Aby rozwiązywać kolejne zagadki związane z takotsubo, nie ma lepszej drogi, niż zagłębić się w lekturę wspaniałej monografii, którą oddaje w nasze ręce zespół koordynowany przez doktor Monikę Budnik i mojego przyjaciela, Profesora Grzegorza Opolskiego. Wraz ze współautorami przekazują nam najbardziej aktualną wiedzę o zespole takotsubo, do której gromadzenia sami istotnie się przyczynili.
Do tej akurat lektury nie trzeba nawet szczególnie namawiać - któż bowiem nie chciałby wreszcie poznać tajemnicy kobiecych serc?
prof. dr hab. n. med. Adam Torbicki
Szczegóły produktu
16468
9788366097254
978-83-66097-25-4

Opis

Miejsce wydania
Polska
Rok wydania
2019
Numer wydania
1
Oprawa
twarda
Liczba stron
154
Wymiary
175 x 245
Waga
580
 • 1. Definicja
  2. Typy zespołu takotsubo
  3. Epidemiologia
  4. Patofizjologia
  5. Czynniki wyzwalające
  6. Objawy kliniczne
  7. Diagnostyka
  8. Leczenie
  9. Różnice w przebiegu klinicznym i częstości powikłań w zależności od płci
  10. Zespół takotsubo u pacjentów krytycznie chorych
  11. Zespół takotsubo u pacjentów kwalifikowanych jako dawcy organów
  12. Zespół takotsubo u pacjentów poddawanych leczeniu onkologicznemu
  13. Powikłania. Nawroty
  Wykaz skrótów
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.