• Zamawiaj do paczkomatu
 • Płać wygodnie
 • Obniżka
Neuroplastyczność mózgu

Neuroplastyczność mózgu

Proste ćwiczenia i techniki, które wyeliminują złe nawyki, negatywne emocje, stres i depresję

9788382723861
69,60 zł
59,90 zł Zniżka 9,70 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 59,90 zł
Ilość
Od 2 do 3 dni

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis

Dzięki tej książce poznasz mechanizmy neuroplastyczności i nauczysz się wykorzystywać ją, by zmieniać swój mózg i odzyskać wewnętrzną równowagę. Zrozumiesz przyczyny chaosu panującego w twojej głowie i będziesz wiedział, jak sobie z nim poradzić. Uzbrojony w wiedzę z dziedziny neuronauki, wyeliminujesz nawyki hamujące twój rozwój osobisty. A jeśli cierpisz na depresję, stany lękowe czy chroniczny niepokój, otrzymasz narzędzia, które przywrócą ci dobre samopoczucie. Świadomie wpływając na pracę swojego mózgu, odkryjesz skuteczne sposoby na stres i poprawę pamięci. Jak ćwiczyć i dbać o mózg, by cieszyć się zdrowiem i szczęściem.

Czy wiesz, jak ćwiczyć i dbać o mózg, by cieszyć się zdrowiem, zapewnić sobie szczęśliwe życie i harmonijny rozwój osobisty?

Waży około 1,5 kilograma. Generuje dziennie ponad 70 tys. myśli. Mimo że stanowi zaledwie około 2% masy ciała, wykorzystuje aż 20% krążącego w organizmie tlenu. To mózg – organ, który można przyrównać do centrum dowodzenia. Niestety, jak każdemu ludzkiemu narządowi grożą mu zaburzenia funkcjonowania i zużycie. Jest i dobra wiadomość. Negatywne zmiany można odwrócić. Jak? Dzięki neuroplastyczności, czyli zdolności adaptacyjnej mózgu do nowych warunków. Najnowsze badania z dziedziny neuronauki dowodzą, że jesteśmy w stanie samodzielnie przemodelować nasz mózg, pozbyć się ograniczających nawyków, uzależnień, negatywnych emocji i obciążeń z przeszłości. Czy wymaga to specjalnych umiejętności lub przygotowania? Nie. Po lekturze książki dr. Amena okazuje się, że może to zrobić każdy.

Stany lękowe, niepokój, depresja – smutne znaki naszych czasów

Doktor Amen napisał prosty przewodnik dla każdego, kto zmaga się ze stanami lękowymi, codziennym niepokojem, traumą, żalem lub stratą. Zresztą lista dolegliwości psychicznych, na które podaje gotowe rozwiązania, jest znacznie dłuższa. Poczynając od poprawy pamięci, a na depresji kończąc. Proponowane przez niego strategie w nowatorski sposób łączą neuronaukę, techniki obrazowania mózgu, styl życia i strategie żywieniowe. Wszystkie one znalazły się w książce, która pomoże ci przejąć kontrolę nad wyniszczającymi emocjami i nawykami ograniczającymi rozwój osobisty. Co zawiera ta publikacja? Na początku przystępne wprowadzenie do budowy mózgu, zjawiska neuroplastyczności i funkcjonowania układu nerwowego. Autor wyjaśnia, dlaczego ciągle robimy rzeczy, których nie lubimy. Tłumaczy także, jak sprawić, by mózg stał się źródłem radości, spokoju i zdrowia. Jednak główną część książki stanowią techniki, dzięki którym będziesz wiedział, jak ćwiczyć i dbać o mózg. Wśród nich znajdziesz medytacje, afirmacje, sposoby na stres i poprawę pamięci, a także kwestionariusze ułatwiające zrozumienie swojego stanu i jego przyczyn. Zaprezentowany został również 12-etapowy program regeneracji mózgu. To z kolei skuteczne narzędzie do walki z nałogami i uzależnieniami. Ważnym uzupełnieniem treści są studia przypadków z praktyki dr. Amena. Pozwalają one bardziej zrozumieć swój stan dzięki porównaniu z doświadczeniami innych osób.

Smoki w twojej głowie – jak je pokonać raz na zawsze

Czynniki wpływające na kondycję i stan mózgu dr Amen nazywa dość przewrotnie… smokami. Wymienia między innymi smoki z przeszłości, smoki innych ludzi czy też smoki uzależnienia… Pod tymi określeniami kryją się wspomnienia, osoby mające na nas wpływ, ale też nałogi, schematy myślowe, a nawet media społecznościowe. Każdy ze smoków został przeanalizowany w podobny sposób. Najpierw autor opisuje przyczynę jego narodzin. Następnie poświęca miejsce czynnikom wyzwalającym i reakcjom. Na koniec podaje narzędzia służące oswajaniu smoków. Są wśród nich medytacje, afirmacje i ćwiczenia umysłu.

Neuronauka w praktyce, czyli proste sposoby na stres, poprawę pamięci i nie tylko

Dzięki tej książce poznasz mechanizmy sterujące neuroplastycznością i nauczysz się wykorzystywać je, by zmieniać swój mózg i odzyskać wewnętrzną równowagę. Zrozumiesz przyczyny chaosu panującego w twojej głowie i będziesz wiedział, jak sobie z nim poradzić. Uzbrojony w wiedzę z dziedziny neuronauki, wyeliminujesz nawyki hamujące twój rozwój osobisty. A jeśli cierpisz na depresję, stany lękowe czy chroniczny niepokój, otrzymasz narzędzia do poprawy swojego zdrowia. 

Szczegóły produktu
Vital
18694
9788382723861
978-83-8272-386-1

Opis

Miejsce wydania
Białystok
Rok wydania
2023
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
340
Wymiary (mm)
165 x 240
Waga (g)
570
 • Wprowadzenie: Twój mózg zawsze słucha ukrytych smoków
  Twój mózg: Bardzo krótkie wprowadzenie
  CZĘŚĆ 1: OSWÓJ SMOKI Z PRZESZŁOŚCI: Twoja historia nie jest twoim przeznaczeniem
  CZĘŚĆ 2: UCISZ SMOKI ZEWNĘTRZNE: Nie pozwól ich smokom walczyć z twoimi
  CZĘŚĆ 3: OSWÓJ MYŚLI, KTÓRE ZASILAJĄ TWOJE SMOKI: Jak stawienie czoła twoim 100 najgorszym myślom może uzdrowić twoje życie
  CZĘŚĆ 4: POZBĄDŹ SIĘ SMOKÓW ZŁYCH NAWYKÓW: Zidentyfikuj automatyczne zachowania, które niszczą ci życie
  CZĘŚĆ 5: PRZECHYTRZ PODSTĘPNE SMOKI: Wpływ reklamodawców, firm spożywczych, gadżetów, wiadomości i mediów społecznościowych
  CZĘŚĆ 6: UWALNIANIE SIĘ OD SMOKÓW UZALEŻNIEŃ: Nowy, dwunastostopniowy model oparty na mózgu
  CZĘŚĆ 7: POSKRAMIACZ SMOKÓW: Czy jest u ciebie zdrowy, słaby, czy może zbytnio cię kontroluje?
  Zakończenie
  O doktorze Danielu G. Amenie
  Podziękowania
  Źródła
  Przypisy
Komentarze (0)