• Zamawiaj do paczkomatu
 • Płać wygodnie
 • Obniżka
Diagnostyka laboratoryjna psów i kotów 2023

Diagnostyka laboratoryjna psów i kotów 2023

Monografia "Magazynu Weterynaryjnego"

9788366946408
69,00 zł
59,90 zł Zniżka 9,10 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 59,90 zł
Ilość
Od 2 do 3 dni

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis

Monografia pod redakcją naukową lek. wet. Mai Ingarden z zakresu diagnostyki laboratoryjnej psów i kotów. Autorzy artykułów to uznani naukowcy i praktycy doświadczeni klinicznie.

Diagnostyka pacjenta, który wykazuje różnego rodzaju objawy kliniczne, w wielu przypadkach kończy się właśnie w laboratorium. Obecnie trudno sobie wyobrazić pracę klinicysty bez zaplecza laboratoryjnego. Jest to też jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin weterynarii. Pojawiają się nowe testy, nowe metody, nowe parametry, które coraz bardziej zbliżają nas do szybkiego ustalenia rozpoznania.

Do współtworzenia tej monografii zaprosiłam autorów, których wiedzę i doświadczenie bardzo szanuję i cenię. Zaproponowałam tematy artykułów, które sama chciałabym przeczytać, gdyż wiedziałam, że rozszerzą moją i Państwa wiedzę właśnie w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej. Z racji moich sympatii klinicznych nie mogło zabraknąć tematów onkologicznych. Polecam ciekawy, pełen nowinek diagnostycznych artykuł dr. Jarosława Balcerzaka i współpracowników, który wprowadza Czytelników w świat onkologii prostaty i pęcherza moczowego.

Bliski temat, choć nie onkologiczny, dotyczący zapaleń pęcherza moczowego u kotów, opracowała dr Agnieszka Sikorska-Kopyłowicz. Ja z kolei podzieliłam się swoją wiedzą na temat cytologii – jak w prosty sposób zakwalifikować obraz widziany pod mikroskopem do konkretnej grupy nowotworów.

Kolejna grupa bliskich mi tematów, a omijanych szerokim łukiem przez wielu lekarzy, to szeroko pojęte choroby trzustki. Tutaj głos oddałam mistrzyni tej tematyki, czyli dr Renacie Nieradce z UWM w Olsztynie. W dwóch częściach artykułu znajdą Państwo wszystko, co lekarz klinicysta powinien wiedzieć o diagnostyce chorób trzustki.

W monografii „laboratoryjnej” obowiązkową pozycją jest rozród. Polska hodowla psów reprezentuje naprawdę wysoki poziom. Coraz więcej jest możliwości wykonywania profili genetycznych, na podstawie których ustalany jest plan hodowlany. Wciąż jednak wśród lekarzy terenowych widoczny jest problem z wykorzystaniem laboratorium do codziennej pracy z psami hodowlanymi. Diagnostyka najczęściej ogranicza się do wyznaczania okresu płodnego u suk. A przecież współczesne laboratorium to prawdziwa kopalnia możliwości, która nie tylko wspiera zajście w ciążę, ale też pozwala monitorować szczenięta od pierwszych ich dni czy też radzić sobie z niepłodnością u suk. O tym wszystkim przeczytają Państwo w artykule dr. Jacka Ingardena, który od lat obejmuje opieką rozrodową wielu trudnych pacjentów.

I w końcu dwa artykuły, o które walczyłam jak lew. Jeden łatwy, ale bardzo potrzebny i praktyczny – dotyczący metod pobierania materiału do diagnostyki dermatologicznej, napisany przez dr Dorotę Pomorską-Handwerker, niekwestionowany autorytet w dziedzinie leczenia chorób skóry. Drugi trudniejszy, bo endokrynologiczny, przedstawiony przez jednego z moich ulubionych profesorów jeszcze z czasów studenckich – Jarosława Popiela, który w przystępny sposób potrafi mówić o sprawach trudnych. Tematyka jak widać jest szeroka, ale ze wspólnym mianownikiem – laboratorium. Bo jak napisałam na początku, bez laboratorium ani rusz.

Autorzy:: lek. wet. Maja Ingarden
Szczegóły produktu
18916
9788366946408
978-83-66946-40-8

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2023
Numer wydania
1
Oprawa
zeszytowa
Liczba stron
56
Wymiary (mm)
205 x 280
Waga (g)
160
 • Część zewnątrzwydzielnicza trzustki – diagnoza łatwa czy trudna?

  - Cz. I. Ostre i przewlekłe zapalenie trzustki - Renata Nieradka

  - Zasady cytologii nowotworów psów i kotów - Maja Ingarden, Jacek Ingarden

  - Diagnostyka nowotworów prostaty i pęcherza moczowego psów - Jarosław Balcerzak, Monika Przedpełska, Maciej Guzera

  - Zastosowanie testów dynamicznych w diagnostyce chorób nadnerczy - Jarosław Popiel

   

  Część zewnątrzwydzielnicza trzustki – diagnoza łatwa czy trudna?

  - Cz. II. Zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki - Renata Nieradka

  - Metody pobierania materiału do badań dodatkowych w dermatologii - Dorota Pomorska-Handwerker, Marcin Szczepanik, Piotr Wilkołek

  - Diagnostyka laboratoryjna w biotechnice rozrodu psów - Jacek Ingarden, Maja Ingarden

  - Zapalenia pęcherza moczowego u kotów – co nowego w diagnostyce i leczeniu - Agnieszka Sikorska-Kopyłowicz

Komentarze (0)