• Zamawiaj do paczkomatu
 • Płać wygodnie
 • Obniżka
Podstawowe operacje urologiczne

Podstawowe operacje urologiczne

978-83-60608-29-6
100,80 zł
52,00 zł Zniżka 48,80 zł
Ilość
w ciągu 24 godzin

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Kuriera DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Podstawowe operacje urologiczne pod redakcją Petera Albersa i Axela Heidenreicha to pod pewnymi względami dzieło unikatowe. Powstało dzięki współpracy wyjątkowo dużej, bo liczącej 69 osób, grupy urologów, głównie niemieckich. Zawiera 10 rozdziałów, w których omówiono 56 procedur operacyjnych, najczęściej wykonywanych na oddziałach urologicznych. W odróżnieniu od dostępnych, obcojęzycznych atlasów operacyjnych o rozbudowanej części teoretycznej, omawiających patofizjologię schorzeń i wskazania do operacji, podręcznik ten jest pozycją niezwykle zwartą, wręcz hasłową. Po krótkim zaprezentowaniu patofizjologii i wskazań do operacji, następuje szereg niezwykle przydatnych informacji dotyczących niezbędnego instrumentarium, materiałów szewnych i opatrunkowych, ułożenia chorego na stole operacyjnym i wyboru dostępu operacyjnego. Następnie krok po kroku przedstawiane są poszczególne etapy zabiegu, ze zwróceniem uwagi na jego najistotniejsze elementy i potencjalne niebezpieczeństwo wystąpienia powikłań. Opis kończą szczegółowe informacje na temat opieki pooperacyjnej i poszpitalnej. Należy podkreślić, że wśród omawianych procedur znalazły się również zabiegi z dziedziny chirurgii ogólnej, ginekologii i urologii dziecięcej, których znajomość jest niezbędna dla praktykującego lekarza. Pewnym zaskoczeniem dla polskiego operatora może być nacisk położony na przedoperacyjną rozmowę z chorym, mającą na celu wyjaśnienie istoty operacji oraz udzielenie wszelkich informacji o możliwych powikłaniach.
Wiedza zawarta w opracowaniu jest aktualna i dostosowana do tendencji obserwowanych w nowoczesnej urologii, ze szczególnym podkreśleniem roli laparoskopii.
Jestem przekonany, że dzięki inicjatywie Wydawnictwa Czelej nie tylko lekarze specjalizujący się z urologii, ale również i ci z dużym doświadczeniem operacyjnym będą często korzystać z udostępnionej im publikacji dla dobra pacjentów.
Prof. dr hab. med. Kazimierz Krajka
Szczegóły produktu
Czelej
6928
9788360608296
978-83-60608-29-6

Opis

Miejsce wydania
Lublin
Rok wydania
2007
Numer wydania
1
Oprawa
twarda
Liczba stron
500
Wymiary
210 x 295
Waga
1690
 • SKRÓCONY SPIS TREŚCI
  1. Nerki i nadnercza
  2. Moczowód
  3. Pęcherz moczowy
  4. Gruczoł krokowy
  5. Zewnętrzne narządy płciowe
  6. Limfadenektomia zaotrzewnowa
  7. Urologia ginekologiczna
  8. Urologia dziecięca
  9. Zabiegi endourologiczne
  Indeks
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.