• Zamawiaj do paczkomatu
 • Płać wygodnie
 • Obniżka
Urazy i kontuzje treningu siłowego i fitness

Urazy i kontuzje treningu siłowego i fitness

9788366067523
49,00 zł
25,90 zł Zniżka 23,10 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 25,90 zł
Ilość
W ciągu 24 godzin

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Wiele lat uprawiania sportu, spotykania ludzi z nim związanych oraz stykania sięz sytuacjami często urazowymi popchnęło mnie do opracowania jedynej w swoim rodzaju książki w zakresie urazów w codziennej praktyce w sportach siłowych, kulturystyce oraz fitness, ale nie tylko.

W dobie kultu ciała oraz zdrowego życia, a także zatarcia granicy pomiędzy sportem amatorskim a profesjonalnym obserwuje sięczęsto brak właściwego podejścia do zapobiegania kontuzjom oraz przekazywania wiedzy na jej temat przez osoby niezwiązane z medycyną. W większości przypadków uraz jest bagatelizowany i nie jest leczony od razu, a dopiero w fazach ostrej lub krytycznej, kiedy to trening nie jest jużmożliwy.

Celem przekazu tej książki jest przedstawienie kluczowych informacji dotyczących urazów, ich klasyfikacji, formy leczenia, czy to zachowawczego, czy operacyjnego, oraz aspektów rehabilitacji i fizjoterapii w odniesieniu do wybranego urazu.

Pozycja ta opisuje urazy i kontuzje w sposób zrozumiały i przystępny, ale bardzo rzetelny, tak aby czytelnik nie musiałsięwspieraćinformacjami o swoich dolegliwościach z wyszukiwarki internetowej oraz z forum. Taka forma pozwala na właściwy dobór leczenia kontuzji i cieszenie sięswoim treningiem w zdrowiu i sukcesie

Dominik Sieroń, lekarz, ekonomista, doktor nauk medycznych. Studia medyczne ukończył na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, studia ekonomiczne z zakresu public relations na Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach oraz menedżerskie z zakresu zarządzania jednostkami służby zdrowia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Studiował również medycynę na Christian-Albrechts-Medical University w Kiel w Niemczech. Autor wielu publikacji krajowych i zagranicznych z dziedziny medycyny i PR oraz jednego z pierwszych druków zwartych traktujących o zastosowaniu PR w służbie zdrowia. Twórca podręcznika z zakresu diagnostyki obrazowej skierowanego do fizjoterapeutów i rehabilitantów, a także serii podręczników dla lekarzy „Lepetytorium” oraz „LEK Last Minute”. Pracował i praktykował na wielu uniwersytetach medycznych, m.in. Carl Gustav Carus University Hospital Dresden, The University of Aberdeen, Medical University of Graz, Medical Ruhr-University Bochum. Obecnie pracuje w szpitalu Grupy Insel Uniwersytetu Medycznego w Bernie w Szwajcarii, zajmując się na co dzień diagnostyką obrazową, radiologią interwencyjną oraz szeroko rozumianą dydaktyką. Organizator szkoleń zarówno polskich, jak i zagranicznych z zakresu diagnostyki obrazowej dla lekarzy i fizjoterapeutów, m.in. na temat diagnostyki obrazowej układu kostno-stawowego.
Szczegóły produktu
16084
9788366067523
978-83-66067-52-3

Opis

Miejsce wydania
Wrocław
Rok wydania
2018
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
150
Wymiary (mm)
150 x 210
Waga (g)
270
 • 1. Kręgosłup: odcinki szyjny, piersiowy i lędźwiowy oraz staw krzyżowo-biodrowy
  2. Kończyna górna
  3. Staw łokciowy i staw nadgarstka
  4. Kończyna dolna
  5. Staw kolanowy
  6. Staw skokowy i stopa
  7. Urazy mięśni
  8. Podsumowanie
  Skorowidz
Komentarze (0)