• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej (FAP)

Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej (FAP)

Praktyczny przewodnik po relacji terapeutycznej

9788374899918
109,90 zł
96,90 zł Zniżka 13,00 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 96,90 zł
Ilość
Od 2 do 3 dni

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Głębokie, znaczące relacje z innymi ludźmi są niezmiernie ważne dla naszego rozwoju i zdrowego funkcjonowania – wpływają na nasz nastrój, poziom stresu, ogólny dobrostan, zdolność osiągania celów, poczucie bezpieczeństwa, poczucie sensu i celu w życiu. To dzięki więziom społecznym rozwijamy się i osiągamy pełnię swoich możliwości. Dlatego tak ważne jest stworzenie bezpiecznej, wspierającej, pełnej ciepła, życzliwości i szacunku atmosfery w gabinecie psychoterapeutycznym.    Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej (FAP) wywodzi się z nurtu trzeciej fali terapii poznawczo-behawioralnych oraz kontekstualnej nauki o zachowaniu. Koncentruje się na relacji terapeutycznej jako podstawowym narzędziu zmiany i zdrowienia klienta. Oferuje konkretne wytyczne, które pozwalają budować głębokie, autentyczne, oparte na zaufaniu, empatyczne relacje podczas sesji, a jednocześnie zapewnia ramy teoretyczne pozwalające myśleć o procesie terapii w sposób wysoce zindywidualizowany i zarazem bardzo precyzyjny.    Niniejsza książka stanowi wprowadzenie do teorii i praktyki klinicznej FAP z naciskiem na praktyczne scenariusze kliniczne. Autorzy skupiają się na budowaniu, podtrzymywaniu i doskonaleniu relacji terapeutycznej oraz związanych z tym wyzwaniach. Specjaliści w zakresie zdrowia psychicznego dowiedzą się z tego przewodnika, jak znaleźć równowagę między autentycznością, troskliwością i myśleniem strategicznym. Poznają też wskazówki dotyczące opracowywania konceptualizacji przypadku oraz nauczą się działać z otwartością, uważnością i zaangażowaniem w każdej interakcji z każdym klientem, aby tworzyć kontekst sprzyjający zmianie. Dzięki temu będą mogli budować pełne współczucia, elastyczne i skuteczne relacje terapeutyczne.   Psychoterapeuci wszelkich nurtów znajdą w tej książce nieocenione strategie, które pozwolą im pogłębić relacje z klientami, co z kolei zwiększy skuteczność terapii. Dowiedzą się także, jak::
  • wykorzystać analizę funkcjonalną w relacji terapeutycznej;
  • stworzyć w relacji terapeutycznej współczujący kontekst dla zmiany, który będzie wspierał elastyczne i zaangażowane działania;
  • skutecznie pracować nad nieskutecznymi zachowaniami klienta;
  • reagować na postępy klienta w sposób, który je wzmacnia;
  • radzić sobie z wyzwaniami w terapii i dobrze ją zakończyć.Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej (FAP) to moim zdaniem jeden z najpiękniejszych, najbardziej humanistycznych i najbardziej rewolucyjnych nurtów psychoterapii. To terapia precyzyjna, dostosowana do danej osoby, ale równocześnie głęboko poruszająca i prawdziwie transformująca.
Niniejsza książka to lektura dla każdego, kto chciałby nauczyć się „pracować na relacji terapeutycznej” we wnikliwy, otwarty, szanujący złożoność klientów sposób. Niezależnie od nurtu, w jakim się pracuje, otwiera zupełnie nowe drzwi w poszukiwaniach tego, co naprawdę leczy w relacji terapeutycznej.
Kocham miłością nieskończoną FAP i tę książkę, po którą sięgam, ilekroć szukam inspiracji do pracy nad relacyjnym zablokowaniem w moim gabinecie psychoterapeutycznym. Ona zawsze przywraca mi spokój i pokazuje, jak wiele dobra mogą wnieść w nasze życie – tak zawodowe, jak osobiste – relacje, w których skupiamy się na swojej wewnętrznej prawdzie, a nie na zasłanianiu przed innymi swojego cierpienia.

Sabina Sadecka
terapeutka i nauczycielka terapii traumy

Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej (FAP) zapewnia terapeucie drogowskaz wskazujący, w jaki sposób to, co przeżywa, może służyć wzbogaceniu procesu terapeutycznego i wzmocnieniu jego oddziaływania. Pozwala dostrzegać problemy klienta i mierzyć się z nimi tu i teraz w ramach interakcji mających miejsce w gabinecie. Mówiąc językiem trzeciej fali:: relacja może dzięki temu stawać się bardziej elastyczna i przepełniona współczuciem, zapewniając przestrzeń, w której mierzenie się z cierpieniem przebiega łagodniej. Autorzy prezentują dialogi, których główna treść często wybrzmiewa między wypowiadanymi na głos słowami. Jest w nich miejsce zarówno dla praktycznych i pomocnych wskazówek, jak i dla delikatności i poetyki relacji rozmówców. Poznajemy w ten sposób najnowsze oblicze terapii behawioralnych, dbających jednocześnie o wrażliwość na szczegóły i kontekst oraz o precyzję interwencji.

dr Marcin Domurat
psycholog, psychoterapeuta, Trzeciafala.pl,  Behawioralnie.pl
Szczegóły produktu
GWP
18667
9788374899918
978-83-7489-991-8

Opis

Miejsce wydania
Sopot
Rok wydania
2023
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
336
Wymiary (mm)
165 x 235
Komentarze (0)