- Obniżka
Indeks: 19383
Na tropie podejrzanych zachowań
Autor: Artur Gębka
Ponad 90 ćwiczeń, które pomogą dziecku rozpoznać trudne zachowania u siebie i u innych oraz sobie z nimi radzić
Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD, Pocztę, email (dla ebooków). Kliknij po więcej
Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów
Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni*. Kliknij po więcej szczegółów
Świat starszych dzieci jest pełen emocjonalnych zakamarków, nierozpoznanych myśli, zaskakujących motywacji, nieposkromionych impulsów. Sprawne poruszanie się po nim bez większych turbulencji stanowi nie lada wyzwanie rozwojowe. Dzieci radzą sobie z tym intuicyjnie, często poruszając się po omacku i napotykając różne przeszkody, które utrudniają codzienne funkcjonowanie oraz podejmowanie racjonalnych decyzji. Ta książka jest niczym kompas, który pomaga się nie pogubić, zatrzymać na ważnych kwestiach związanych z samooceną czy światem przeżyć i motywacji, zmieniając je z automatycznych na świadome, z nieznanych na refleksyjne, z samotnych na wspólne dla wielu. Pokazuje, tłumaczy i skłania do myślenia.
Olga Czajka
psycholożka, psychoterapeutka, interwentka kryzysowa
www.strefaemocji.pl
Właśnie takiej książki brakowało! Wśród wielu publikacji poświęconych regulacji emocji brak było takiej, która w jasny, przyjazny, ale nie dydaktyczny sposób uczyłaby starsze dzieci zauważania, jak myślenie wpływa na zachowanie. „Na tropie podejrzanych myśli” to nie jest kolejny zbiór historyjek. Każda zagadka dotyczy problemu typowego dla dzieci w wieku od 9 do 13 lat, ale autor, zamiast podsuwać gotowe rozwiązania, zaprasza do zrozumienia jego przyczyn i szukania adaptacyjnych form radzenia sobie z nim. Proponując pracę najpierw na przykładach z życia bohaterów, a dopiero potem na własnych, zmniejsza opór młodych czytelników i ułatwia im uczenie się.
W tej książce Artur Gębka czerpie z najlepszych tradycji powieści detektywistycznej dla dzieci. Jej bohaterowie, Maks i Tola, nie tropią jednak przestępców, lecz podejrzane myśli.
Każde z miniśledztw, które prowadzą dzieciaki, dotyczy jednego rodzaju niepomocnych myśli. We wciągającą fabułę wplecione są ćwiczenia, które mają na celu rozwijanie u młodych czytelników umiejętności radzenia sobie z samokrytycyzmem, rozpamiętywaniem przeszłości, zamartwianiem się, brakiem wiary w siebie oraz innymi ograniczającymi schematami myślowymi. Stanowią one przykład najlepszych praktyk terapeutycznych.
Jest to świetna książka zarówno do domowej biblioteczki, jak i do gabinetu terapeuty dziecięcego. Ja na pewno z niej skorzystam!
Aleksandra Żabicka
Opis
Indeks: 19383
Autor: Artur Gębka
Ponad 90 ćwiczeń, które pomogą dziecku rozpoznać trudne zachowania u siebie i u innych oraz sobie z nimi radzić
Indeks: 19646
Autor: Artur Gębka
Ponad 60 ćwiczeń, które pomogą dziecku budować zdrowe relacje, reagować na krzywdę, dbać o własne granice i rozwiązywać konflikty
Indeks: 18943
Autor: Gillian Heath
Innowacje w praktyce klinicznej
Indeks: 18946
Autor: Peyton Curley
Indeks: 18911
Autor: Thomas R. Lynch
Teoria i praktyka w terapii zaburzeń związanych z nadmierną kontrolą
Indeks: 19162
Autor: Aneta Jegier
Indeks: 19309
Autor: Steven C. Hayes
Transkrypcje sesji z komentarzami do nauki terapii akceptacji i zaangażowania
Indeks: 8310
Autor: Francesc Colom
Indeks: 9357
Autor: Philip C. Kendall
Procedury poznawczo-behawioralne
Indeks: 12213
Autor: Steven C. Hayes
Proces i praktyka uważnej zmiany