• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Gastroenterologia dziecięca w codziennej praktyce - najczęstsze problemy, aktualne zasady diagnostyki i postępowania

Gastroenterologia dziecięca w codziennej praktyce - najczęstsze problemy, aktualne zasady diagnostyki i postępowania

seria ''W gabinecie lekarza specjalisty - Pediatria''

9788320058482
84,00 zł
75,90 zł Zniżka 8,10 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 75,90 zł
Ilość
W ciągu 24 godzin

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD, Pocztę, email (dla ebooków). Kliknij po więcej

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni*. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Pierwszy numer z serii „W gabinecie lekarza specjalisty - Pediatria” pod redakcją dr hab. n. med. Andrei Horvath porusza wybrane problemy gastroenterologii dziecięcej. Skierowany jest przede wszystkim do praktykujących lekarzy pediatrów i lekarzy rodzinnych działających na „pierwszej linii frontu” i stanowi zwięzłe przedstawienie najczęstszych przyczyn dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego u dzieci oraz wskazuje szybkie rozwiązania diagnostyczno-terapeutyczne.
W numerze omówiono m.in.::
- Ostrą biegunkę infekcyjną. Skupiono się na najnowszych międzynarodowych i europejskich wytycznych dotyczących epidemiologii, objawów, rozpoznania i leczenia ostrej biegunki u dzieci.
- Nietolerancje pokarmowe. Temat obejmuje dwa niezależne rozdziały:: – pierwszy dotyczący alergii na pokarmy, jej najczęstszej manifestacji klinicznej w różnych grupach wiekowych oraz zasad postępowania i prowadzenia. Zamieszczono także protokół próby prowokacji u dziecka z alergią na białka mleka krowiego. – Drugi dotyczy szeroko pojętych chorób glutenozależnych, w tym celiakii, alergii na pszenicę oraz nieceliakalnej nadwrażliwości na gluten.
Uzupełnieniem tych dwóch rozdziałów jest ostatnia część publikacji skupiająca się na dietach eliminacyjnych, która w prosty sposób podsumowuje zasady prowadzenia pacjentów na diecie bezmlecznej, bezlaktozowej, bezglutenowej, z nietolerancją FODMAP. Rozdział uwzględnia również ryzyko niedoborów pokarmowych związanych z przewlekłym stosowaniem takich diet i wskazuje alternatywne źródło makro- i mikroskładników.
Przewlekłą biegunkę. Podano zasady różnicowania dominujących przewlekłych objawów ze strony przewodu pokarmowego, które pomagają w podjęciu decyzji odnośnie do dalszego postępowania z takim pacjentem.
– Zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego. Opisano najczęstsze problemy okresu niemowlęcego, w tym kolkę i refluks żołądkowo-przełykowy oraz zaparcie i czynnościowe bóle brzucha dominujące wśród dzieci starszych i młodzieży.
Szczegóły produktu
PZWL
16672
9788320058482
978-83-200-5848-2

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2019
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
84
Wymiary (mm)
150 x 235
Waga (g)
160
  • Ostra biegunka infekcyjna
  • Nadwrażliwość pokarmowa
  • Choroby glutenozależne
  • Zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego
  • Biegunka przewlekła
  • Diety eliminacyjne
Komentarze (0)