• Zamawiaj do paczkomatu
 • Płać wygodnie
 • Obniżka
Dermatologia dziecięca w pytaniach i odpowiedziach

Dermatologia dziecięca w pytaniach i odpowiedziach

978-83-7563-279-8
99,00 zł
83,90 zł Zniżka 15,10 zł
Ilość
w ciągu 24 godzin

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Kuriera DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
„Dermatologia dziecięca w pytaniach i odpowiedziach” to praktyczny podręcznik-poradnik, opracowany w oryginalnej formie pytań i odpowiedzi z zakresu diagnostyki leczenia chorób skóry u dzieci.
Książka zawiera::
- 189 ilustracji, które dokumentują każdą omówioną jednostkę chorobową;
- sprawdzone kliniczne wskazówki diagnostyczne i różnicowe oraz terapeutyczne, niezbędne dla prawidłowego postępowania z chorym dzieckiem;
- pełne receptury leków złożonych i wskazania do ich stosowania.
„Dermatologia dziecięca w pytaniach i odpowiedziach” jest podzielona na 15 rozdziałów, w których opisano takie zagadnienia jak:: choroby bakteryjne, trądzik zwykły i choroby łojotokowe, pokrzywka, atopowe zapalenie skóry, choroby tkanki łącznej, genodermatozy. Książka jest dedykowana dermatologom, pediatrom, alergologom, a także lekarzom rodzinnym.
Podręcznik jest uzupełnieniem i kontynuacją książki „Ilustrowana dermatologia dziecięca. Podstawowe problemy kliniczne w pytaniach i odpowiedziach”.
Recenzje publikacji::
(...) Odpowiedzi na pytania zadawane przez lekarzy, a także rodziców chorych dzieci, mają wyjątkowo praktyczny charakter i przedstawiają proste sposoby postępowania w odniesieniu do problemów, z jakimi dermatolog czy pediatra spotyka się w swojej codziennej praktyce.
Autorzy podają pełne receptury leków złożonych i wskazania do ich stosowania, co może stanowić dużą pomoc praktyczną dla lekarzy zajmujących się dermatologią dziecięcą.
Każda omawiana w pytaniu jednostka chorobowa została zilustrowana fotografią bardzo dobrej jakości, a każdy rozdział zawiera spis literatury źródłowej, co znacznie podnosi wartość podręcznika.
Uważam, że książka ta posiada dużą wartość naukową, dydaktyczną, praktyczną i edytorską, i będzie służyła nie tylko dermatologom, pediatrom, alergologom, ale także lekarzom rodzinnym i rezydentom specjalizującym się w tych dziedzinach, chcącym poszerzyć swoją wiedzę praktyczną.

Prof. dr hab. n. med. Waldemar Placek
(...) Należy podkreślić, że Autorzy „Dermatologii dziecięcej w pytaniach i odpowiedziach” są znanymi w Polsce dermatologami o ogromnym doświadczeniu klinicznym, którzy w swojej praktyce mieli do czynienia z tysiącami dzieci chorych często na bardzo rzadkie choroby skóry, czego wynikiem jest m.in. „Ilustrowany leksykon zespołów w dermatologii”, wydany w 2016 r. przez profesora Andrzeja Kaszubę.
Postęp, który dokonał się w dermatologii dziecięcej w ostatnich latach, w sposób mistrzowski został przełożony w „Dermatologii dziecięcej w pytaniach i odpowiedziach” na praktyczny język fachowy, docierający do każdego lekarza.
Mam nadzieję, że podręcznik prezentujący tak innowacyjne podejście edukacyjne zainteresuje nie tylko lekarzy specjalistów, ale także studentów medycyny kierujących swoje zainteresowania ku dermatologii.
Uznanie należy się również Wydawnictwu Czelej z Lublina, które od wielu lat przoduje na rynku wydawnictw z dziedziny dermatologii.
Czytelnikom książki życzę przyjemnej lektury.

Prof. dr hab. n. med. Zygmunt Adamski
Szczegóły produktu
Czelej
16649
9788375632798
978-83-7563-279-8

Opis

Miejsce wydania
Lublin
Rok wydania
2019
Numer wydania
1
Oprawa
twarda
Liczba stron
150
Wymiary
205 x 295
Waga
700
 • I. Choroby bakteryjne
  II. Choroby wirusowe, grzybice
  III. Ukąszenia przez owady, świerzb
  IV. Trądzik zwykły i choroby łojotokowe
  V. Kontaktowe zapalenie skóry, wyprysk, fotodermatozy
  VI. Pokrzywka
  VII. Atopowe zapalenie skóry
  VIII. Rumienie
  IX. Łuszczyca i inne dermatozy grudkowe
  X. Pokrzywka barwnikowa
  XI. Choroby tkanki łącznej
  XII. Genodermatozy
  XIII. Zabiegi u dzieci
  XIV. Pielęgnacja skóry dzieci
  XV. Różne
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.