• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Dziecko i jego środowisko. Wyzwania pediatrii w XXI wieku - choroby przewlekłe u dzieci.

Dziecko i jego środowisko. Wyzwania pediatrii w XXI wieku - choroby przewlekłe u dzieci.

9788389629975
25,00 zł
23,80 zł Zniżka 1,20 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 23,80 zł
Ilość
Produkt niedostępny
Nakład wyczerpany (niedostępny u wydawcy)

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD, Pocztę, email (dla ebooków). Kliknij po więcej

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni*. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Choroby przewlekłe, które dotykają coraz częściej nie tylko dorosłych, stanowią płaszczyznę współpracy opieki podstawowej i specjalistycznej wiążącą się z licznymi wyzwaniami założeń podejścia holistycznego. Każde zaburzenie harmonijnego rozwoju dziecka jest z jednej strony nieoczekiwanym wydarzeniem w życiu całego systemu rodzinnego, z drugiej - zwykle wielodyscyplinarnym wyzwaniem dla profesjonalistów opieki medycznej.
Choroba przewlekła, z założenia utrudniając prawidłowe funkcjonowanie, w tym rozwój fizyczny i emocjonalny dziecka, niejednokrotnie będzie trudna do zaakceptowania przez chorego i jego rodzinę - zwłaszcza, gdy w perspektywę jej przebiegu wpisane będą przedwczesne umieranie i śmierć dziecka.
W konsekwencji przewlekłości chorób - wśród których są częste hospitalizacje, narażenie dziecka na ból przewlekły, ograniczanie nawyków żywieniowych, izolacja społeczna - dylematy kliniczne zaczynają być stawiane na równi z psychologicznymi i socjalnymi, a wynikiem kompleksowej opieki u większości przewlekle chorych dzieci ma być nie tylko regresja samych objawów, ale powrót dziecka i jego opiekunów na poziom jak najlepszego funkcjonowania i jakości życia.
Pierwszą pozycję serii Wyzwania pediatrii XXI wieku poświęciliśmy więc, ze względu na ważkość problemu, tematyce chorób przewlekłych. Naszym celem było zwrócenie uwagi Czytelników na problem wieloaspektowości chorób przewlekłych u dzieci oraz pokazanie trudności i kompromisów, które wpisane są w opiekę nad dzieckiem z chorobą o charakterze przewlekłym.
Choroby układu oddechowego, choroba przewlekła nerek, otyłość, cukrzyca to zagadnienia, które stanowią treść niniejszej pozycji. Nie pomijamy w niej także podkreślenia trudnego problemu, jakim jest umieranie i śmierć dziecka. Dookreślamy podstawową rolę rodziców, opiekunów i personelu instytucji rządowych i pozarządowych niosących pomoc przewlekle chorym dzieciom.
Licząc na zainteresowanie i życzliwość Naszych Czytelników, mamy nadzieję, że niniejsza pozycja spotka się z uznaniem Państwa oraz stanie się ważnym materiałem źródłowym.
Andrzej Steciwko, Donata Kurpas, Lucyna Sochocka
Szczegóły produktu
Continuo
8409
9788389629975
978-83-89629-97-5

Opis

Miejsce wydania
Wrocław
Rok wydania
2009
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
92
Wymiary (mm)
165 x 235
Waga (g)
170
  • Czy można zapobiegać przewlekłej chorobie nerek u dzieci? - K. Kiliś-Pstrusińska;
  • Dziecko wobec śmierci - Dominik Krzyżanowski, Ewa Śniechowska-Krzyżanowska, Andrzej M. Fal;
  • Oczekiwania opiekunów dzieci chorych przewlekle - Donata Kurpas, Małgorzata Skoberla;
  • Wybrane problemy rodzin opiekujących się dzieckiem chorym przewlekle na przykładzie dziecka chorego na sferocytozę wrodzoną - Bożena Mroczek, Beata Karakiewicz, Sylwia Rogowska
  • Epidemia otyłości i związanych z nią zaburzeń metabolicznych w populacji rozwojowej - Eliza Patryn, Anna Noczyńska;
  • Akceptacja diety przez dzieci chore na cukrzycę typu 1 - badania własne - Ewa Radwańska, Anna Klimczyk;
  • Pediatryczna domowa opieka paliatywna w Polsce (PDOP) - rola instytucji pozarządowych w realizacji tej opieki - Abdul Rahim Said;
  • Stan wiedzy o cukrzycy wśród nauczycieli szkół gimnazjalnych województwa opolskiego a jakość życia dzieci z cukrzycą - doniesienie wstępne - Lucyna Sochocka, Anna Noczyńska;
  • Następstwa wcześniactwa - przewlekła choroba płuc - Wojciech Walas
Zobacz także
Komentarze (0)