• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
  • Nowy
Psychologiczno-medyczne aspekty funkcjonowania dziecka z wrodzoną łamliwością kości oraz jego rodziny

Psychologiczno-medyczne aspekty funkcjonowania dziecka z wrodzoną łamliwością kości oraz jego rodziny

9788367642811
68,90 zł
45,90 zł Zniżka 23,00 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 45,90 zł
Ilość
Od 2 do 3 dni

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD, Pocztę, email (dla ebooków). Kliknij po więcej

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni*. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Książka Psychologiczno-medyczne aspekty funkcjonowania dziecka z wrodzoną łamliwością kości oraz jego rodziny doktor Pauliny Albińskiej to pierwsza w Polsce (i jedna z nielicznych na świecie) praca teoretyczno-badawcza poruszająca zagadnienie funkcjonowania osób z wrodzoną łamliwością kości (osteogenesis imperfecta – OI). Publikacja uwzględnia zarówno medyczny, jak i psychologiczny aspekt doświadczanych przez dziecko trudności.
Książka zawiera charakterystykę choroby osteogenesis imperfecta, opis problemów psychologiczno-społecznych, z którymi mierzy się zarówno pacjent pediatryczny dotknięty tym schorzeniem, jak i jego rodzice, oraz badania własne Autorki, mające na celu weryfikację, w jakim stopniu codzienne funkcjonowanie dzieci z wrodzoną łamliwością kości wpływa na ich interakcje z rodzicami oraz jakość życia.
Publikacja adresowana jest przede wszystkim do rodziców dzieci z OI, a także personelu medycznego, nauczycieli i wszelkich innych osób sprawujących opiekę nad młodocianymi pacjentami dotkniętymi osteogenesis imperfecta.
Notatka o Autorce::
Paulina Albińska – doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu (UMED w Łodzi), certyfikowany psychoterapeuta CBT (CTPB nr 47 – Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie & Oxford Cognitive Therapy Center), psycholog (UŁ), pedagog (WSHE w Łodzi). Podyplomowo ukończyła studia Psychosomatyka i Somatopsychologia (SWPS w Poznaniu), Zarządzanie Zasobami Ludzkimi (SWPS w Warszawie) oraz Public Relations (SGH w Warszawie). Posiada kilkunastoletnie doświadczenie pracy jako psycholog kliniczny osób z rozpoznaniem zaburzeń psychicznych i somatycznych zdobyte podczas współpracy z łódzkimi szpitalami. W przeszłości dydaktyk Wydziału Lekarskiego UMED w Łodzi, a obecnie adiunkt w Instytucie Nauk Społecznych w WSBiNoZ w Łodzi. Na co dzień prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) oraz terapii III-fali, zwłaszcza Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT). Wspiera także rodziny osób chorujących psychicznie i somatycznie. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej, Association for Contextual Behavioral Science, Association for Contextual Behavioral Science Polska oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Za pracę naukową wyróżniona w konkursie Fundacji Ronalda McDonalda. Autorka, zmagając się z doświadczeniem choroby (MPD), od dzieciństwa próbowała łączyć obiektywny i subiektywny punkt widzenia na zagadnienie choroby przewlekłej. Doświadczenie profesjonalisty wspierającego przez blisko 10 lat osoby z OI Autorka integruje w książce z osobistym doświadczeniem choroby, by zwiększać świadomość, edukować i budować porozumienie pomiędzy różnymi światopoglądami Czytelników.
Szczegóły produktu
Borgis
19923
9788367642811
978-83-67642-81-1

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2024
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
544
Wymiary (mm)
165 x 230
Waga (g)
835
  • 1. JAKOŚĆ ŻYCIA JAKO WYZNACZNIK FUNKCJONOWANIA CHOREGO DZIECKA - UJĘCIE INTERDYSCYPLINARNE
    1.1. Jakość w perspektywie życia osoby
    1.2. Znaczenie rodziny w życiu chorego dziecka
    2. WRODZONA ŁAMLIWOŚĆ KOŚCI W PERSPEKTYWIE MEDYCZNO-PSYCHOLOGICZNEJ
    2.1. Wrodzona łamliwość kości jako problem medyczny
    2.2. Psychospołeczne trudności osób z rozpoznaniem osteogenesis imperfecta i ich rodzin
    3. BADANIA WŁASNE
    1.1. Problematyka badawcza
    1.2. Charakterystyka badanej populacji
    1.3. Procedura badawcza i zastosowane narzędzia pomiaru
    1.4. Wyniki badań
    1.5. Wnioski i refleksje końcowe
    Bibliografia
    Netografia
    Załączniki
    Spis tabel
    Spis rycin
    Autorski kwestionariusz
Komentarze (0)