• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Etyka, bioetyka, medycyna - zagadnienia wybrane

Etyka, bioetyka, medycyna - zagadnienia wybrane

9788375972627
34,00 zł
31,90 zł Zniżka 2,10 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 31,90 zł
Ilość
Produkt niedostępny
Nakład wyczerpany (niedostępny u wydawcy)

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD, Pocztę, email (dla ebooków). Kliknij po więcej

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni*. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Współczesność, w której żyjemy, określana mianem ponowoczesności, ponowożytności lub czasami późnej nowoczesności, cechuje specyficzny stosunek do moralności i etyki. Z jednej strony jesteśmy świadkami zaniku autorytetów moralnych, niechęci do wszelkiej normatywności zakazowej, stawianie ponad wszystko „dzikiej” – według określenia Paula Ricoeura – wolności. Niektórzy w tym kontekście wieszczą zanik etyki i powstanie czasów indywidualistycznej autonomii moralnej (np. Zygmunt Bauman). W tej perspektywie etyka jawi się jako refleksja opresyjna, niszcząca podmiotowość moralną i podporządkowująca ją społecznym, ogólnym wzorcom. Z drugiej strony rośnie głód etyki, objawiający się choćby w potęgującym się coraz bardziej zapotrzebowaniu na rozmaite formy etyki zawodowej, kodeksów etycznych czy refleksji etycznej towarzyszącej działalności medycznej i biznesowej (...).
Szczególnie interesującym, ważnym i aktualnym pozostaje związek etyki z medycyną – rozmaite formy refleksji bioetycznej czy z zakresu etyki medycznej. (…)
W książce znajdziemy interesujące refleksje nad znaczeniem etyki, bioetyki i medycyny, nad istotą i naturą bioetyki, blaskami i cieniami postępu i globalizacji, nad wybranymi koncepcjami sumienia (ważne choćby w kontekście ostatnio dyskutowanej tzw. „klauzuli sumienia” w etyce lekarskiej), nad ujęciem wartości moralnych przez Józefa Tischnera. Znajdziemy w niej także refleksje wokół pytania, czy wszystko co przyjemne jest dobre, czy samobójstwo jest moralnie godziwe, znajdziemy analizę konfliktu między personalistycznym a utylitarystycznym ujmowaniem moralności, relatywizmu i permisywizmu w kontekście wspólnotowości. Tekst zamykający książkę, autorstwa G. Jarząbek-Bieleckiej, podejmuje zagadnienie relacji między etyką seksualną i problemem poznania a ginekologią i seksuologią.
Prof. dr hab. Krzysztof Stachewicz
Zakład Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Szczegóły produktu
UM Poznań
13552
9788375972627
978-83-7597-262-7

Opis

Miejsce wydania
Poznań
Rok wydania
2015
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
110
Wymiary (mm)
170 x 240
Waga (g)
280
Komentarze (0)