• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Ostra niewydolność serca w zarysie

Ostra niewydolność serca w zarysie

9788367263665
130,00 zł
99,90 zł Zniżka 30,10 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 99,90 zł
Ilość
W ciągu 24 godzin

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Niewydolność serca pozostaje wiodącą przyczyną chorobowości i umieralności we współczesnym świecie. Ostatnie lata przynoszą istotny postęp w diagnostyce i leczeniu przewlekłej niewydolności serca. Ostra niewydolność serca to zespół kliniczny o bardzo zróżnicowanym profilu fenotypowym chorych, co nie ułatwia leczenia. W wydaniach książki z 2015 i 2017 roku zawarta była informacja o toczących się i zakończonych badaniach z rolofiliną, ularitidem, seleraksyną i omekamtywem mekarbilu i ich wpływie na rokowanie w ostrej niewydolności serca. Niestety nie potwierdzono istotnych korzyści w odniesieniu do badanych punktów końcowych w stosunku do żadnej z wyżej wymienionych cząsteczek. W ostatnich latach pozytywnie zakończyły się natomiast badania z lekami podawanymi chorym z ostrą niewydolnością serca w fazie stabilizacji hemodynamicznej przed wypisem ze szpitala. Należą do nich badania z sakubitrylem/walsartanem, karboksymaltozą żelaza, sotagliflozyną, empagliflozyną, wericiguatem i omekamtywem mekarbilu. W związku z tym ogromnego znaczenia nabiera właściwe postępowanie w przebiegu hospitalizacji, zwłaszcza w okresie przedwypisowym, w tym zapoczątkowanie farmakoterapii zgodnej z zaleceniami towarzystw naukowych oraz zaplanowanie dalszego leczenia i wizyt kontrolnych. Działania te mają kluczowe znaczenie u pacjentów hospitalizowanych z powodu zdekompensowanej niewydolności serca, którzy w świetle wyników różnych badań są grupą o najwyższym ryzyku niekorzystnych zdarzeń sercowych, zwłaszcza we wczesnym okresie po hospitalizacji.
W oddawanym właśnie uaktualnionym wydaniu książki „Ostra niewydolność serca w zarysie” zaproszeni eksperci przedstawiają podsumowanie najnowszych poglądów dotyczących postępowania w tym ciężkim stanie klinicznym z uwzględnieniem najnowszych wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Mamy nadzieję, że podobnie jak w poprzednich wydaniach znajdą w niej wskazówki dotyczące postępowania nie tylko lekarze różnych specjalności, którzy na co dzień spotykają się z chorymi z niewydolnością serca — specjaliści medycyny ratunkowej, kardiolodzy, interniści, lekarze rodzinni, ale też ratownicy medyczni i studenci medycyny.
Ewa Straburzyńska Migaj, Jadwiga Nessler

OPIS
Kardiologia, w tym również niewydolność serca to dziedziny, w których dokonuje się bardzo szybki postęp zarówno w diagnostyce, jak i leczeniu. Z jednej strony fakt ten przyczynia się do znaczącego przedłużenia życia naszych pacjentów, z drugiej zaś strony sprawia, że lekarze zajmujący się tą grupą chorych muszą na bieżąco poszerzać swoja wiedzę, tak by móc w pełni wykorzystać pojawiające się nowe metody diagnostyki i terapii.
Ostatnia edycja książki „Ostra niewydolność serca w zarysie” została wydana w 2017 roku, więc czytelnicy na pewno przyjmą życzliwie uaktualnianą jej wersję. Od ostatniego wydania w leczeniu pojawiły się nowe możliwości terapeutyczne (nowe cząsteczki i urządzenia), zakończyły się też liczne randomizowane badania kliniczne, a w 2021 roku wydane zostały nowe wytyczne Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego dotyczące postępowania w ostrej i przewlekłej niewydolności serca, podsumowujące najnowsze możliwości i taktykę postępowania w grupie chorych z niewydolnością serca, w tym również pacjentów w najcięższym stanie klinicznym. Wiemy, że ostra niewydolność serca to schorzenie o wielu twarzach, z dużą różnorodnością postaci klinicznych, jak i przyczyn prowadzących od tego ostrego stanu. To schorzenie wiążące się z bezpośrednim zagrożeniem życia. Tak więc leczenie i diagnostyka nie są proste i zawsze należy dołożyć wszystkich możliwych starań z wykorzystaniem dostępnych środków w leczeniu tej grupy chorych. Stąd bardzo cenne jest, przedstawione w oddanej właśnie do rąk czytelników publikacji, podsumowanie aktualnych poglądów dotyczących postępowania w tym ciężkim stanie klinicznym.
Przygotowanie książki nie było zadaniem łatwym, bowiem w ostatnim okresie zmieniła się taktyka postępowania z pacjentem z ostrą niewydolnością serca. W obecnie zalecanym postępowaniu wyróżnione zostały poszczególne formy niewydolności serca, takie jak przewlekła zaostrzona czy ostra de novo niewydolność serca z uwzględnieniem jej poszczególnych postaci (obrzęku płuc, wstrząsu kardiogennego czy izolowanej niewydolności prawej komory). Autorzy w sposób przejrzysty i praktyczny omówili zasady postępowania w każdej z powyższych form, uwzględniając również postępowanie zależne od etiologii uszkodzenia serca. Diagnostyka i leczenie przedstawione zostały w przystępny i zrozumiały sposób z wykorzystaniem tabel i schematów zawierających praktyczne informacje co do postępowania w różnych przypadkach ostrej niewydolności serca z uwzględnieniem, co niezwykle istotne, wielu sytuacji wikłających ten stan kliniczny i wymagających modyfikacji standardowej terapii.
Przemysław Leszek
Szczegóły produktu
Via Medica
19069
9788367263665
978-83-67263-66-5

Opis

Miejsce wydania
Gdańsk
Rok wydania
2023
Numer wydania
3
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
215
Wymiary (mm)
155 x 230
Waga (g)
500
  • 1. Wstęp
    2. Rozpoznanie ostrej niewydolności serca
    3. Patogeneza ostrej niewydolności serca
    4. Postacie kliniczne ostrej niewydolności serca
    5. Postępowanie w ostrej niewydolności serca.
    6. Ocena rokowania w ostrej niewydolności serca
    7. Postępowanie z pacjentem z ostrą niewydolnością serca przy wypisie ze szpitala
    8. Zapobieganie ponownym hospitalizacjom
    9. Ostra niewydolność serca wywołana covid-19 — jak rozpoznawać i leczyć
Komentarze (0)