• Zamawiaj do paczkomatu
 • Płać wygodnie
 • Obniżka
Niewydolność serca: od sarkopenii do kacheksji

Niewydolność serca: od sarkopenii do kacheksji

978-83-7563-284-2
99,00 zł
84,90 zł Zniżka 14,10 zł
Ilość
od 2 do 3 dni

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Kuriera DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Książka „Niewydolność serca:: od sarkopenii do kacheksji” prowadzi Czytelnika przez najnowsze wytyczne postrzegania niewydolności serca jako jednostki chorobowej, która pomimo upływu czasu i rozwoju medycyny nadal wiąże się z wysoką śmiertelnością i  potrzebą hospitalizacji.
Każdy rozdział przestawia istotne zagadnienia z punktu widzenia praktyka:: przede wszystkim związane ze stawianiem prawidłowej diagnozy i wprowadzaniem odpowiedniego postępowania terapeutycznego, opartego na holistycznym podejściu do problematyki schorzenia.
Opinie i rekomendacje::
Publikacja „Niewydolność serca:: od sarkopenii do kacheksji” podejmuje temat niezwykle aktualny i istotny zarówno z punku widzenia naukowego, jak i praktycznego. Stanowi doskonałe, kompleksowe podsumowanie wielu trudnych elementów składających się na przedstawiany problem zaburzeń w obrębie mięśni szkieletowych w procesie rozwoju niewydolności serca, przyczyn leżących u podstawy tego zjawiska oraz implikacji klinicznych. Książka będzie, w mojej ocenie, przydatna zarówno dla specjalistów zajmujących się badaniami podstawowymi/- translacyjnymi, jak również dla lekarzy praktyków. Jest unikalną pozycją na polskim rynku wydawniczym.
Prof. dr hab. n. med. Piotr Ponikowski
(fragment recenzji wydawniczej)
 „Niewydolność serca:: od sarkopenii do kacheksji” pod redakcją Grzegorza Sobieszka i Teresy Małeckiej-Massalskiej to książka różniąca się dość zasadniczo od książek poświęconych niewydolności serca wydanych dotychczas w naszym kraju. Po raz pierwszy mamy do czynienia z opracowaniem, które w istotnym stopniu porzuca kardiocentryczny sposób postrzegania niewydolności serca, typowy dla wydawanych w przeszłości książek. W żadnej z dotychczas wydanych, znanych mi pozycji nie uwzględniono w tak dużym stopniu metabolicznych aspektów niewydolności serca. Tymczasem w dobie rosnącej dostępności nowoczesnych terapii, ograniczających na przykład zgony z przyczyn arytmicznych, coraz większy odsetek pacjentów z tym zespołem chorobowym doświadcza katabolizmu występującego w ramach okresowych dekompensacji. […]
Mogę polecić książkę szerokim rzeszom lekarzy praktyków, którzy intuicyjnie czują, że niewydolność serca to proces daleko wykraczający poza zakres typowego szkolenia kardiologicznego. Po lekturze intuicja ta znajdzie mocną i rzeczową podbudowę. Niewydolność serca to bowiem problem wielospecjalistyczny, problem wszystkich lekarzy.
 Dr hab. n. med. Piotr Rozentryt
(fragment recenzji wydawniczej)
Szczegóły produktu
Czelej
16894
9788375632842
978-83-7563-284-2

Opis

Miejsce wydania
Lublin
Rok wydania
2019
Numer wydania
1
Oprawa
twarda
Liczba stron
144
Wymiary
170 x 240
Waga
400
 • 1. Epidemiologia przewlekłej niewydolności serca
  2. Definicja sarkopenii i kacheksji
  3. Metody oceny stanu odżywienia
  4. Zmiany zachodzące w tkance mięśniowej związane z wiekiem
  5. Molekularny mechanizm utraty masy mięśniowej
  6. Zmiany w strukturze mięśnia sercowego zachodzące w procesie rozwoju niewydolności serca i utraty masy mięśniowej
  7. Prosarkopeniczny wpływ leków
  8. Utrata masy mięśniowej u pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca – możliwości terapeutyczne
  9. Rola rehabilitacji w prewencji utraty masy mięśniowej
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.