• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Leki przeciwhistaminowe - zastosowanie w praktyce medycznej

Leki przeciwhistaminowe - zastosowanie w praktyce medycznej

35,00 zł
32,20 zł Zniżka 2,80 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 32,20 zł
Ilość
Produkt niedostępny
Nakład wyczerpany (niedostępny u wydawcy)

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Histamina i leki przeciwhistaminowe stanowią atrybuty immunologii klinicznej i praktycznej alergologii. Mediator zapalenia okazał się czynnikiem stabilizującym homeostazę, a ponadto immunomodulatorem istotnie kształtującym nie tylko bezpośrednią odpowiedź na alergen, ale także dyspozycję do typu tej odpowiedzi. Rewolucja poglądów pod tym względem przyszła wraz z odkryciem i sklonowaniem receptora H4. Także receptor H3 bierze udział w zapaleniu poprzez wpływ na neurotransmisję. Jego zaangażowanie bezpośrednie czeka na określenie, ale wydaje się prawdopodobne, skoro na komórkach zapalenia stwierdzono obecność receptorów tego typu.
Leki przeciwhistaminowe to w tradycji leki działające na receptor H1. W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku przyjęto wyróżniać leki pierwszej i drugiej generacji. Te pierwsze cechuje krótki czas działania, niepełna selektywność i działanie sedatywne. Początkowo wydawało się, że wraz z pojawieniem się leków nowej generacji medycyna dostanie do ręki nie tylko potężne narzędzie do walki z zapaleniem alergicznym, ale także specyfiki wolne od działań niepożądanych. Wkrótce powikłania kardiologiczne, a nawet nagłe zgony po stosowaniu niektórych preparatów rozwiały złudzenia i jak to zwykłe bywa przesunęły wahadło praktyki lekarskiej w stronę obaw lub co najmniej ostrożności. Dziś możemy śmiało stwierdzić, że bezpieczeństwo leków przeciwhistaminowych zostało ocenione w stopniu nie mniejszym niż ich skuteczność, a wahadło już nie drga, lecz stanęło na linii pełnej aprobaty. Zainteresowania nauki budzą już nie tyle same leki, ile ich interakcje i niestandardowe aplikacje.
Najnowsze leki określane tu i ówdzie, choć nieco przesadnie, lekami trzeciej generacji stanowią postęp ze względu na mniejszą liczbę działań niepożądanych i wygodę aplikacji. Skuteczność lewocetyryzyny, dezloratadyny i feksofenadyny nie wydaje się jednak wykraczać poza zakres bardziej tradycyjnych formuł terapii. Niewątpliwie jednak pojęcie leku drugiej generacji jest uzasadnione a całość tej grupy specyfików spełnia wszystkie oczekiwania postępu. Leki pierwszej generacji obarczone licznymi działaniami niepożądanymi stosowane są najczęściej bez uzasadnienia. Liczba wskazań do ich ciągłego stosowania w alergiach, może z wyjątkiem niektórych chorób skóry, jest tak niewielka, że trudno by było udowodnić sensowną kazuistykę w tym zakresie. Podnoszone do niedawna argumenty ekonomiczne też nie ważą zbyt wiele wobec radykalnego potanienia większości leków drugiej generacji.
Wznowienie wydawnictwa z roku 2002, zmienione i rozszerzone, kierujemy nie tylko do alergologów, ale do wszystkich lekarzy stosujących leki przeciwhistaminowe w codziennej praktyce zawodowej. Książka firmowana autorytetem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego stanowi oficjalny dokument o charakterze zalecanego standardu postępowania.
Prof. dr hab. med. Paweł Górski
Szczegóły produktu
Seria
4870
9788389753601

Opis

Rok wydania
2005
Numer wydania
2
Oprawa
twarda
Liczba stron
305
Wymiary (mm)
175 x 240
Waga (g)
680
  • 1. Rola histaminy w zapaleniu alergicznym
    2. Leki przeciwhistaminowe farmakodynamika i farmakokinetyka
    3. Leki przeciwhistaminowe w alergicznym nieżycie nosa
    4. Leki przeciwhistaminowe w alergicznym zapaleniu jamy ustnej, gardła, krtani, zatok przynosowych i ucha
    5. Zastosowanie leków przeciwhistaminowych w terapii dermatologicznej
    6. Leki przeciwhistaminowe w leczeniu świądu
    7. Leki przeciwhistaminowe w leczeniu astmy z towarzyszącym nieżytem nosa
    8. Leki przeciwhistaminowe w alergicznych chorobach oczu
    9. Leki przeciwhistaminowe w alergii i nietolerancji pokarmowej
    10. Leki przeciwhistaminowe w chorobach alergicznych u dzieci
    11. Leki przeciwhistaminowe w ostrych reakcjach alergicznych
    12. Leki przeciwhistaminowe działania niepożądane i bezpieczeństwo stosowania
    13. Leki przeciwhistaminowe stosowane w chorobach alergicznych - podsumowanie
    Tabele dawkowania leków
Komentarze (0)