• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Podstawy fizjoterapii cz. 2

Podstawy fizjoterapii cz. 2

Podręcznik dla studentów AWF

8387478067
54,60 zł
50,19 zł Zniżka 4,41 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 50,19 zł
Ilość
Produkt niedostępny
Nakład wyczerpany (niedostępny u wydawcy)

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD, Pocztę, email (dla ebooków). Kliknij po więcej

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni*. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Podręcznik Podstawy fizjoterapii cz II obejmuje takie zagadnienia jak - systematyka fizjoterapii - metodyczne podstawy fizjoterapii - zabiegi fizykalne - ćwiczenia lecznicze - wybrane zagadnienia reedukacji nerwowo- mięśniowej. Książka adresowana jest do studentów rehabilitacji i fizjoterapii, a także do praktyków - terapeutów.
Fizjoterapia stanowi integralną składową rehabilitacji leczniczej (medycznej), będącej z kolei składową szerzej ujmowanego procesu rehabilitacji. Rehabilitację bowiem rozpatruje się zazwyczaj w trzech aspektach:: - leczniczym (medycznym), społecznym i zawodowym - i taki jest najczęściej stosowany jej podział. Przed kilkoma laty pojawił się jednak nowy termin - rehabilitacja ruchowa. Nie podejmując dyskusji nad celowością wprowadzenia i słusznością tego określenia, warto nadmienić, że termin ten należy już niejako do historii. Zadecydowały o tym właściwie dwa czynniki - niemożność jednoznacznego zdefiniowania tego terminu i odróżnienia go od kinezyterapii jako składowej rehabilitacji medycznej oraz fakt, że - poza Polską - termin ten nie przyjął się w żadnym innym kraju.
Jak już powiedziano, fizjoterapia wchodzi w skład rehabilitacji leczniczej. Tę ostatnią definiuje się jako kompleksowe działanie o określonym celu - głównie, ale nie tylko ukierunkowanym na postępowanie o charakterze leczenia. Fizjoterapia nie jest więc jej jedyną składową, o czym będzie jeszcze mowa nieco niżej, choć zajmuje w niej zasadnicze miejsce. Już sama nazwa (z greckiego:: physis - natura, therapeia - leczenie) sugeruje, że chodzi tu o wykorzystanie w celach leczniczych takich czynników naturalnych jak:: ruch, światło, elektryczność, powietrze, woda itp. Analogicznie do innych rodzajów terapii, mamy tu więc do czynienia z wyodrębnieniem działu, który łączy w jedną całość rodzaj stosowanych w nim środków leczniczych. Zwyczajowo, a raczej ze względów metodycznych, rozdziela się tu jednak leczenie przy pomocy różnych form ruchu, od zastosowania pozostałych czynników fizykalnych. Pierwsza z tych części określana jest mianem kinezyterapii (z greckiego:: kinesis -ruch, kinetos - ruchowy), a druga - fizykoterapii.
Szczegóły produktu
AWF Katowice
8266
83-87478-06-7

Opis

Miejsce wydania
Katowice
Rok wydania
2000
Numer wydania
3
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
424
Wymiary (mm)
170 x 240
Waga (g)
700
  • SKRÓCONY SPIS TREŚCI
  • Część I
    I. Wprowadzenie
    II. Anatomiczne i fizjologiczne podstawy fizjoterapii
    III. Fizjopatologiczne podstawy fizjoterapii
    IV. Badanie pacjenta dla potrzeb fizjoterapii
  • Część II
    V. Systematyka fizjoterapii
    VI. Metodyczne podstawy fizjoterapii
    VII. Zabiegi fizykalne - uwagi metodyczno-praktyczne
    VIII. Ćwiczenia lecznicze - uwagi metodyczno-praktyczne .
    IX. Wybrane zagadnienia reedukacji
    nerwowo-mięśniowej.
    X. Piśmiennictwo
Zobacz także
Komentarze (0)