Konflikty są częścią naszej codzienności. Radzimy sobie z nimi w rozmaity sposób, ale większość ludzi podziela pogląd, że zwycięstwo w konflikcie może odnieść tylko jedna strona. Po prostu - jeden wygrywa, a drugi przegrywa. Autor książki przełamuje to stereotypowe myślenie. W swojej książce prezentuje trudności w ludzkich relacjach ( w szkole, rodzinie, we wspólnocie parafialnej czy w pracy) i pokazuje, jak przezwyciężyć je przy pomocy mediacji lub rozjemstwa. Autor udowadnia, opierając się na licznych przykładach z zawodowej praktyki, że w konflikcie można zwyciężyć wspólnie - żadna ze stron nie jest poszkodowana, wręcz przeciwnie! - obie zyskują. Okazuje się bowiem, że skuteczna mediacja, poprowadzona przez fachowca lub amatora, ale z wyczuciem i przy użyciu konkretnych metod, kroków i technik, w każdym przypadku może sprawić, że zostanie osiągnięte porozumienie i wszystkie strony konfliktu będą usatysfakcjonowane rozwiązaniem.
Część pierwsza. KONFLIKT I POROZUMIENIE W RODZINIE 1. Wracam do matki! (między żoną a mężem) 2. Ty nic nie rozumiesz! (między rodzicami a dzieckiem) 3. Zawsze byłaś ulubienicą rodziców! (między siostrami) 4. Taki jest charyzmat zgromadzenia! (w rodzinie zakonnej)
Część druga. KONFLIKT I POROZUMIENIE W SZKOLE 1. Mój przedmiot jest najważniejszy (między nauczycielami) 2. Mógłbyś się znacznie bardziej starać (między nauczycielem a uczniem) 3. Ty Murzynie! (między uczniami różnych narodowości)
Część trzecia. KONFLIKT I POROZUMIENIE W SPOŁECZNOŚCI 1. Mieszkanie wygląda okropnie! (między lokatorami a właścicielem) 2. Myśli, że kamienica należy tylko do niej! (między współwłaścicielami) 3. Albo po dobroci albo... po dobroci! (między parafią a fabryką)
Komentarze (0)
Chwilowo nie możesz polubić tej opinii
Zgłoś komentarz
Czy jesteś pewien, że chcesz zgłosić ten komentarz?
Zgłoszenie wysłane
Twój komentarz został wysłany i będzie widoczny po zatwierdzeniu przez moderatora.