• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Psychologia kluczowe koncepcje tom 1-5

Psychologia kluczowe koncepcje tom 1-5

komplet

9788301195588
Chwilowy brak. Planowany dodruk - po 20 lipca 2024 r.
345,00 zł
259,90 zł Zniżka 85,10 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 259,90 zł
Ilość
Od 4 do 6 tygodni

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Kluczowe koncepcje to pięć tomów solidnej wiedzy psychologicznej, podanej w niezwykle przystępny i przyjazny sposób. Nowe wydanie zostało zaktualizowane o wyniki badań z ostatnich lat oraz najbardziej aktualne zagadnienia. Podręcznik ten może służyć zarówno studentom, jak i entuzjastom psychologii. Philip Zimbardo, zwany „twarzą i głosem psychologii”, wraz z Robertem Johnsonem i Vivian McCann przybliżają Czytelnikom podstawowe teorie i pojęcia psychologii. Strukturę podręcznika Autorzy zaplanowali tak, by ułatwiała uczenie się i zapamiętywanie materiału, a także zachęcała do krytycznego myślenia. Liczne przykłady, ćwiczenia i zadania pozwalają odnieść wiedzę psychologiczną do własnego doświadczenia i dostrzec jej zastosowania w codziennym życiu.
W tomie I, Podstawy psychologii, Czytelnicy znajdą odpowiedzi na pytania::
W jaki sposób psycholodzy tworzą nową wiedzę?
Jak przebiega komunikacja wewnątrz organizmu?
W jaki sposób są powiązane ze sobą geny i zachowanie?
Jak mózg generuje zachowanie i procesy umysłowe?
Przed jakimi wyzwaniami rozwojowymi stają dzieci, młodzież, dorośli?
Autorzy objaśniają podstawowe pojęcia z zakresu psychologii, tłumaczą jak odróżnić psychologię naukową od pseudonauki, wyjaśniają przebieg procesu badawczego w tej dyscyplinie. Następnie przybliżają wiedzę dotyczącą budowy i funkcji układu nerwowego oraz szczegółowo opisują rozwój psychiczny człowieka na wszystkich etapach życia.
Czytelnik dowie się także, jak wykorzystując krytyczne myślenie, rozstrzygać kontrowersyjne zagadnienia:: czy szczepienie dzieci podnosi ryzyko autyzmu? Czy „efekt Mozarta” naprawdę działa?
W tomie II, Motywacja i uczenie się, Czytelnicy znajdą odpowiedzi na pytania::
Co nas motywuje?
Jakie procesy sterują naszymi emocjami?
Jak psychologia poznawcza wyjaśnia uczenie się?
W jaki sposób powstają wspomnienia?
Dlaczego pamięć czasami nas zawodzi i co możemy z tym zrobić?
Autorzy porządkują najważniejsze teorie emocji i motywacji, objaśniają mechanizmy warunkowania klasycznego i instrumentalnego oraz opisują, w jaki sposób psychologia poznawcza wyjaśnia proces uczenia się. Ostatni rozdział Autorzy poświęcili naturze pamięci i możliwościom jej usprawniania.
Czytelnik dowie się także, jak wykorzystując krytyczne myślenie, rozstrzygać kontrowersyjne zagadnienia:: czy „wykrywacze kłamstw” naprawdę wykrywają kłamstwa? Czy każdy z nas prezentuje odrębny „styl uczenia się”? Czy możliwe jest odzyskanie utraconych wspomnień?
W tomie III, Struktura i funkcje świadomości, Czytelnicy znajdą odpowiedzi na pytania::
Jak stymulacja staje się wrażeniem?
Jakie umiejętności posiadają osoby, które potrafią skutecznie myśleć?
Czy inteligencja jest jedną zdolnością, czy też składa się z wielu zdolności?
Jaki jest związek świadomości z procesami umysłowymi?
Jakie cykle występują w świadomości na co dzień?
Autorzy objaśniają mechanizm powstawania wrażeń i spostrzeżeń, porządkują wiedzę dotyczącą natury inteligencji i kontrowersji związanych z jej pomiarem. Ostatni rozdział dotyczy świadomości – występujących na co dzień rytmów snu i czuwania, marzenia na jawie oraz odmiennych stanów świadomości, jak hipnoza czy stany spowodowane używaniem substancji psychoaktywnych.
Czytelnik dowie się także, jak wykorzystując krytyczne myślenie, rozstrzygać kontrowersyjne zagadnienia:: perswazja podprogowa naprawdę działa? Czy w zakresie uzdolnień występują różnice między płciami?
W tomie IV, Psychologia osobowości, Czytelnicy znajdą odpowiedzi na pytania::
Jakie czynniki kształtują osobowość?
Jakimi „teoriami” posługują się ludzie, by zrozumieć siebie i innych?
Jaka jest natura zaburzeń psychicznych?
Jakie są konsekwencje etykietowania ludzi?
Czym jest psychoterapia?
Autorzy opisują najważniejsze teorie osobowości. Przedstawiają także ewolucję poglądów na źródła i terapię zaburzeń psychicznych. Odwołując się do klasyfikacji DSM-5, przybliżają wiedzę na temat podstawowych kategorii zaburzeń psychicznych oraz opisują dostępne nauce metody ich leczenia.
Czytelnik dowie się także, jak wykorzystując krytyczne myślenie, analizować takie zagadnienia, jak dylemat osoba–sytuacja, etyczne aspekty badania przeprowadzonego przez Rosenhana w szpitalach psychiatrycznych czy praktyka psychologiczna oparta na dowodach naukowych.
Czytelnik dowie się także, jak wykorzystując krytyczne myślenie, rozstrzygać kontrowersyjne zagadnienia:: czy szczepienie dzieci podnosi ryzyko autyzmu? Czy „efekt Mozarta” naprawdę działa?
W tomie V, Człowiek i jego środowisko, Czytelnicy znajdą odpowiedzi na pytania::
W jaki sposób sytuacja społeczna wpływa na nasze zachowanie?
Co wpływa na nasze oceny innych?
Skąd bierze się stres?
Jak stres wpływa na nas fizycznie?
Jak możemy zredukować wpływ stresu na nasze zdrowie?
Autorzy opisują najważniejsze dokonania psychologii społecznej, przybliżają wiedzę na temat atrakcyjności interpersonalnej, dokonywania atrybucji oraz natury uprzedzeń, relacjonują najsłynniejsze eksperymenty. Wyjaśniają także, w jaki sposób stres oddziałuje na nasze samopoczucie i jak ten wpływ minimalizować.
Czytelnik dowie się także, jak wykorzystując krytyczne myślenie, rozstrzygać kontrowersyjne zagadnienia:: czy terroryzm jest „bezsensownym aktem przemocy, którego dopuszczają się obłąkani fanatycy”? Czy zmiany w życiu są naprawdę niebezpieczne dla zdrowia?
Szczegóły produktu
PWN
15096
9788301195588
978-83-01-19558-8

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2017
Numer wydania
2
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
1422
Wymiary (mm)
165 x 235
Waga (g)
2440
Komentarze (0)