• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Wybrane zagadnienia z psychologii klinicznej

Wybrane zagadnienia z psychologii klinicznej

8388895621
41,00 zł
39,00 zł Zniżka 2,00 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 39,00 zł
Ilość
Produkt niedostępny
Nakład wyczerpany (niedostępny u wydawcy)

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Postęp w rozwoju wiedzy psychologicznej lub odmienne nieraz opinie na temat jej zastosowania narzucają konieczność ciągłej aktualizacji celów i ich osiągnięć w różnych jej obszarach. Historia psychologii jako nauki rozpoczyna się w 1879 roku i wiąże się z utworzeniem przez Wilhelma Wundta pierwszego laboratorium psychologicznego. Natomiast początek polskiej psychologii oraz założenie pierwszej pracowni psychologii eksperymentalnej w 1903 roku zawdzięczamy Władysławowi Heinri-chowi.
Psychologia - zgodnie z etymologią tego słowa - oznacza naukę o duszy. Współcześnie definiowana jest raczej jako nauka o uwarunkowaniach zachowania człowieka. Jej związki z medycyną, zwłaszcza psychiatrią są niezaprzeczalne.
O ważnej roli tego działu nauki świadczy to, że jest przedmiotem wykładów i seminariów na jednym z pierwszych lat studiów medycznych. Nauczanie psychologii kontynuowane jest później w czasie zajęć z psychiatrii.
Obecnie nie ma w naszym kraju opracowania dotyczącego psychologii klinicznej, adresowanego do studentów medycyny i lekarzy. Autorzy mają nadzieję, że podręcznik Wybrane zagadnienia z psychologii klinicznej wypełni tę lukę i spełni oczekiwania wspomnianego kręgu odbiorców.
W ostatnim okresie coraz większe znaczenie w opiece medycznej zyskuje model biopsychospołeczny. Zakłada on całościowe podejście do pacjenta, przywiązywanie dużej wagi do jego stanu psychicznego, a także ogółu czynników, które stan ten warunkują. W pracy lekarza istotne miejsce zajmuje relacja pomiędzy nim a pacjentem, dokonująca się na wielu płaszczyznach. Spotkanie z pacjentem ma zawsze charakter międzyludzki. Pacjent uczestniczy w nim jako osoba i oczekuje uwzględnienia swych obaw, emocji, poglądów oraz dążeń.
Aby osiągać sukcesy terapeutyczne, absolwentom wydziału lekarskiego potrzebna jest znajomość prawidłowości zachowań człowieka wykraczająca poza dostępną wiedzę popularną. Znajomość reakcji człowieka na stres, chorobę, a także podstawowych metod pomocy psychologicznej i zasad komunikacji interpersonalnej jest niezbędna w praktyce klinicznej.
Autorzy podręcznika starają się realizować niniejsze postulaty, prezentując wybrane zagadnienia z psychologii klinicznej. Ich wybór dokonany został na podstawie programu nauczania psychologii na studiach medycznych oraz ram programowych specjalizacji z psychiatrii.
Szczegóły produktu
4071
83-88895-62-1

Opis

Miejsce wydania
Katowice
Rok wydania
2004
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
177
Wymiary (mm)
170 x 240
Waga (g)
310
  • Wstęp
    1. Metody badania psychologicznego psychologii klinicznej
    2. Procesy rozwojowe człowieka
    3. Ogólna charakterystyka procesów poznawczych człowieka
    4. Wprowadzenie do psychologii emocji
    5. Procesy motywacyjne
    6. Wybrane koncepcje opisu osobowości
    7. Stres
    8. Uwarunkowania procesu radzenia sobie ze stresem
    9. Relacje lekarz - pacjent
    10. Podstawy psychoterapii w medycynie
    11. Psychologiczne aspekty katastrof
    Bibliografia
Komentarze (0)