• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
  • Nowy
Autyzm bez maski

Autyzm bez maski

Oblicza neurorożnorodności

9788366667341
60,00 zł
38,90 zł Zniżka 21,10 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 38,90 zł
Ilość
Od 2 do 3 dni

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis

Wśród osób w spektrum autyzmu niezliczona ich liczba maskuje się, próbując dostosować się do norm narzucanych przez osoby neurotypowe. Maskowanie jest mechanizmem radzenia sobie, w którym osoby z autyzmem ukrywają swoje cechy autystyczne, aby dopasować się do norm społecznych. Wszystko po to, aby nie patrzono na nie jako potrzebujące pomocy lub dziwne.

W Autyzmie bez maski, dr Devon Price przez pryzmat osobistych doświadczeń prezentuje badania z zakresu nauk społecznych aby pokazać, jak wielkie znaczenie dla nas wszystkich powinna mieć akceptacja neuroróżnorodności. Dla wielu maskujących się autystów, życie w neurotypowym świecie jest źródłem alienacji i bólu. Większość zamaskowanych osób z autyzmem latami walczy, zanim odkryje kim są naprawdę. W swojej książce Devon Price pokazuje, w jaki sposób osoby z autyzmem mogą zacząć mówić o sobie bez lęku i obaw i w jaki sposób otoczenie może pomóc im w akceptacji samych siebie.

Zakłada się, że wszyscy ludzie myślą, utrzymują kontakty towarzyskie, czują, wyrażają emocje, odbierają informacje sensoryczne i komunikują się mniej więcej w ten sam sposób. Oczekuje się, że wszyscy będziemy grać zgodnie z regułami naszej rodzimej kultury i się w nią wtopimy. Ci z nas, którzy potrzebują alternatywnych metod wyrażania i rozumienia siebie, są tych narzędzi pozbawieni. Nasze pierwsze doświadczenie siebie jako osoby w świecie jest więc doświadczeniem odmienności i zagubienia. Mamy możliwość zdjęcia masek dopiero wtedy, gdy zdamy sobie sprawę, że istnieje inny wybór. (Devon Price)

***

To książka wyjątkowa pod wieloma względami. Po pierwsze, autor jest zdiagnozowaną w dorosłym życiu transpłciową osobą autystyczną i psychologiem społecznym, co sprawia, że posiada unikalną perspektywę.

Po drugie, proponuje nowe spojrzenie na spektrum autyzmu u osób, które mimo ich protestów są nazywane wysoko funkcjonującymi, a z racji swoich poznawczych

i intelektualnych zasobów doświadczają społecznego przymusu maskowania. Po trzecie, autor opisuje nie tylko wyzwania związane z tym wyjątkowym obciążeniem, ale proponuje też sposoby radzenia sobie z nimi. Książkę można więc czytać także jako poradnik. Jest to lektura uwalniająca. (ze wstępu Ewy Furgał)

Ze wstępu Ewy Furgał

Szczegóły produktu
19544
9788366667341
978-83-66667-34-1

Opis

Miejsce wydania
Polska
Rok wydania
2023
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
330
Wymiary (mm)
150 x 210
Waga (g)
460
Komentarze (0)