• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Refleksje oświęcimskie

Refleksje oświęcimskie

8308037402
39,99 zł
36,80 zł Zniżka 3,19 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 36,80 zł
Ilość
Produkt niedostępny
Nakład wyczerpany (niedostępny u wydawcy)

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD, Pocztę, email (dla ebooków). Kliknij po więcej

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni*. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Refleksje oświęcimskie to jedyny w swoim rodzaju zbiór wszystkich tekstów Antoniego Kępińskiego, poświęconych patologii obozów koncentracyjnych i prześladowań politycznych w Polsce, wzbogacony o materiały biograficzne dotyczące pobytu samego autora w obozach na Węgrzech i w Hiszpanii oraz omówienia innych autorów (m.in. Zdzisława Jana Ryna i Józefa Tischnera).
To książka o więźniach i katach, o tym, jakimi byli ludźmi, i co pozostawiła w nich trauma wojennych przeżyć, Obozy zagłady odsłoniły prawdę o człowieku, której dotychczas ludzkość nie może strawić.
Antoni Kępiński
Antoni Kępiński (1918-1972) - psychiatra i filozof, lekarz i terapeuta, nauczyciel wielu pokoleń lekarzy, powiernik i przyjaciel chorych, autor książek o lęku, bólu i cierpieniu człowieka (m.in. Schizofrenia, Psychopatologia nerwic, Lęk, Melancholia, Poznanie chorego). Był inicjatorem pionierskich badań nad wpływem przeżyć obozowych na psychikę człowieka. Jego eseje na temat zbrodni ludobójstwa, psychopatologii władzy, a przede wszystkim studia nad tzw. KZ-syndromem (Konzentrationslagernsyndrom -zespół choroby obozowej) należą do klasyki literatury naukowej na ten temat i pozostają nadal przejmującą lekturą dla każdego. Prace Kępińskiego i jego współpracowników przyczyniły się do włączenia KZ-syndromu do międzynarodowej klasyfikacji chorób psychianych Zeszyty oświęcimskie Przeglądu Lekarskiego, które współredagował, były dwukrotnie (1993, 1994) nominowane do Pokojowej Nagrody Nobla.
Szczegóły produktu
4607
9788308037409
83-08-03740-2

Opis

Miejsce wydania
Kraków
Rok wydania
2005
Numer wydania
1
Oprawa
twarda
Liczba stron
343
Wymiary (mm)
130 x 200
Waga (g)
430
Komentarze (0)