• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Technika przezczaszkowej stymulacji magnetycznej: zagadnienia aparaturowe

Technika przezczaszkowej stymulacji magnetycznej: zagadnienia aparaturowe

9788360658413
159,00 zł
146,30 zł Zniżka 12,70 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 146,30 zł
Ilość
Produkt niedostępny
Nakład wyczerpany (niedostępny u wydawcy)

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Przedstawiona do opinii książka pod redakcją dra Tomasza Zyssa stanowi, jak to wynika z jej treści, podsumowanie wielu lat pracy zespołu złożonego z lekarzy, inżynierów, fizyków i biologów, pracujących nad zagadnieniem elektromagnetycznej terapii antydepresyjnej. Terapia ta jest klasycznym zastosowanie inżynierii w medycynie i dlatego zagadnienia aparaturowe, wspomniane w tytule książki, stanowią jądro owej terapii. Fakt, że redaktorem książki jest doktor nauk medycznych, a współautorami rozdziałów inżynierowie, jest znakomitym potwierdzeniem potrzeby interdyscyplinarności we współczesnych badaniach naukowych.
Książka rozpoczyna się bardzo ciekawym esejem na temat historii zastosowania elektryczności i magnetyzmu, a wreszcie elektromagnetyzmu, w medycynie. Zamieszczenie ciekawych ilustracji daje przekonanie, że autorzy tej części książki mogą pokusić się o wydanie niezależnej monografii o historii elektromagnetyzmu medycznego. Kontynuacja tego rozdziału jest bardziej już medyczno-techniczna część książki. Zapoczątkowuje ją rozdział przybliżający czytelnikowi technikę TMS (Transcranial Magnetic Stimulation). Jest to ważny rozdział, wskazuje bowiem na fizykalne aspekty stymulacji mózgu poprzez magnetyczne wymuszenie przepływu prądu w mózgu - jest to alternatywne rozwiązanie dla stymulacji elektrycznej realizowanej poprzez przyłożenie napięcia elektrycznego do głowy pacjenta. Technika ta była w różnych aspektach stosowana od wielu lat, ale w celach diagnostycznych jej stosowanie rozpoczęto w Anglii w połowie lat osiemdziesiątych XX wieku a do terapii antydepresyjnej została zaproponowana właśnie przez redaktora tomu, dra Tomasza Zyssa, w początku lat dziewięćdziesiątych minionego stulecia.
Następne rozdziały monografii dotyczą zagadnień czysto inżynierskich - omówione zostały metody generacji impulsów stymulacyjnych oraz budowa samego stymulatora. Autorzy poszczególnych rozdziałów z wielką dbałością o detale omawiają technikę stymulacji a także dyskutują jak warunki techniczne stymulacji mogą wpłynąć na jej jakość. Rozdziały te są przygotowane przez zespół autorów reprezentujących zarówno środowisko uniwersytetów medycznych jak i politechnik. Należy w tym miejscu pochwalić redaktora tomu jak i współautorów za tak wnikliwą prezentacje trudnych problemów medyczno-technicznych.
Książka podsumowuje wyniki wieloletnich badań prowadzonych przez zespoły naukowe i inżynierskie, realizujące zadania postawione przez dra Zyssa. Wyniki badań były publikowane w licznych czasopismach, co można zobaczyć w bogatym piśmiennictwie zamieszczonym w książce.
Niewątpliwą wartością książki jest uwzględnienie w niej wszystkich aspektów technicznych związanych z przezczaszkowa stymulacją magnetyczną. Takie podejście czyni książkę dra Tomasza Zyssa unikatową w obszarze innych książek na temat stymulacji magnetycznej.
Książka napisana jest żywym, barwnym językiem, z użyciem wielu kolokwializmów, i dlatego, nawet jeśli miałem inne zdanie co do niektórych zwrotów, to uznaję autorski charakter dzieła. Prof. dr hab. Andrzej Wac-Włodarczyk Politechnika Lubelska
Szczegóły produktu
8713
9788360658413
978-83-60658-41-3

Opis

Miejsce wydania
Kraków
Rok wydania
2009
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
260
Wymiary (mm)
165 x 240
Waga (g)
600
  • 1. Rys historyczny
    2. Wprowadzenie do techniki przezczaszkowej stymulacji magnetycznej TMS
    3. Konstrukcja stymulatora do TAAS
    4. Generowanie impulsów - ich przebieg
    5. Rodzaje stymulatorów do TMS
    6. Parametry techniczne dostępnych stymulatorów do rTMS
    7. Stymulatory magnetyczne do magnetowstrząsów
    8. Pomiary parametrów technicznych pracy stymulatora magnetycznego do TMS
    9. Własne konstrukcje stymulatorów magnetycznych
Komentarze (0)