• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Nieśmiali, skryci i społecznie niedopasowani

Nieśmiali, skryci i społecznie niedopasowani

Przewodnik po życiu z zespołem Aspergera

9788323344117
48,00 zł
38,90 zł Zniżka 9,10 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 38,90 zł
Ilość
W ciągu 24 godzin

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD, Pocztę, email (dla ebooków). Kliknij po więcej

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni*. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Inspirująca opowieść autorki popularnego bloga
W tym przystępnym, szczerym i dowcipnym poradniku autorka omawia wszystkie zawiłości życia z zespołem Aspergera. Odwołuje się przy tym do własnego doświadczenia i kłopotliwych sytuacji, w jakich sama się znalazła. Od dzieciństwa, które przeżyła bez postawionej diagnozy z etykietkami nieśmiałej i dziwacznej, po dorosłość, kiedy po rozpoznaniu u niej aspergera mogła zredefiniować swój wizerunek – Cynthia Kim opisuje, jak zmieniała się jej perspektywa, w miarę jak zaczynała rozumieć niepojęty wcześniej świat i kierujące nim zasady społeczne.
Autorka odnosi się do różnorodnych wyzwań związanych z ASD:: kłopotów z komunikacją, odczytywaniem emocji i relacjami towarzyskimi, nadwrażliwości sensorycznej, potrzeby rutyny oraz niezmienności czy rodzicielstwa i małżeństwa z neurotypowym partnerem. Wszystkie poruszane wątki uzupełniają praktyczne wskazówki i porady, które można wcielić w życie. Nieśmiali, skryci i społecznie niedopasowani to doskonała pozycja dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu – zwłaszcza z zespołem Aspergera – i ich bliskich.
„Kim omawia wszelkie aspekty naszej odmienności. Od zamykania się w sobie do osiągnięcia zadowolenia i wewnętrznego spokoju – jej relacja o życiu z zespołem Aspergera otwiera oczy na wszystkie etapy tej drogi. Informacje i wskazówki po każdym rozdziale pomagają w opracowaniu przejrzystego i spójnego planu, który może sprawić, że codzienność stanie się łatwiejsza”.
Anita Lesko, BSN, RN, MS, CRNA, rzeczniczka osób autystycznych, autorka książki Been There. Done That. Try This!
„Książka zawiera mnóstwo użytecznych porad dla osób z zespołem Aspergera. Osobiste doświadczenia autorki związane z małżeństwem i wychowywaniem dziecka tworzą cenną perspektywę, która nie tylko wiele tłumaczy, ale również zapewnia prawdziwą przyjemność lektury”. dr Elisabeth Hurley, specjalistka do spraw badań w fundacji Autism West Midlands, Wielka Brytania
„Od lat jestem fanką bloga Cynthii Kim, Musings of an Aspie. W tej książce znajduje się wszystko, czego mogłam się spodziewać, znając blog, a nawet więcej. Na przemian wzruszająca i rzeczowa, ale zawsze wnik-liwa, książka Nieśmiali, skryci i społecznie niedopasowani jest lekturą obowiązkową dla każdego, kto chciałbylepiej zrozumieć autyzm”.
Lynne Soraya, blogerka pisma „Psychology Today”, autorka Living Independently on the Autism Spectrum
Cynthia Kim – w wieku 42 lat zdiagnozowano u niej zespół Aspergera. Aby lepiej zrozumieć rolę zaburzeń autystycznych we własnym życiu, poświęciła się szerokim badaniom nad ASD. Swoje przemyślenia publikuje na blogu Musings of an Aspie (Rozmyślania aspiego). Jest niezależną pisarką, autorką książek z gatunku literatury pięknej i literatury faktu. Prowadzi własną firmę wydawniczą Turtle Press w Maryland, USA.
Szczegóły produktu
15939
9788323344117
978-83-233-4411-7

Opis

Miejsce wydania
Kraków
Rok wydania
2018
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
340
Wymiary (mm)
155 x 230
Waga (g)
370
  • 1. Nieśmiała, skryta, społecznie niedopasowana
    2. Dorastanie bez diagnozy
    3. Poruszanie się w dżungli komunikacji społecznej
    4. Skomplikowane relacje z relacjami
    5. Rodzicielstwo aspergerowca
    6. Sztywność i rutyna
    7. Poszukiwanie wrażeń sensorycznych i nadwrażliwość zmysłowa
    8. Autystyczne ciało
    9. Eksploracja świata emocji
    10. Funkcje wykonawcze: mózgowe centrum sterowania
    11. Ciemna strona
    12. Redefiniując siebie
    13. Dochodzenie do akceptacji
    Indeks
Komentarze (0)