• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Wybrane standardy w pielęgniarstwie psychiatrycznym

Wybrane standardy w pielęgniarstwie psychiatrycznym

8391613917
17,00 zł
16,20 zł Zniżka 0,80 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 16,20 zł
Ilość
Produkt niedostępny
Nakład wyczerpany (niedostępny u wydawcy)

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD, Pocztę, email (dla ebooków). Kliknij po więcej

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni*. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Choroby psychiczne jako choroby ośrodkowego układu nerwowego trudno jest porównać z innymi chorobami narządowymi, rozwijają się przez długi czas, mają wielorakie przyczyny, manifestują się zmienną intensywnością. Zaburzenia psychiczne charakteryzują się też występowaniem różnych objawów psychotycznych - ograniczających lub znoszących zdolność do krytycznej oceny choroby oraz do świadomego i swobodnego kierowania swoim postępowaniem. Zmienia się też stosunek chorego do społeczeństwa i odwrotnie. Dlatego problematyka pielęgniarskiej opieki nad chorymi psychicznie ma charakter szczególny.
Zakres działań pielęgniarki w placówkach psychiatrycznych uległ znacznemu rozszerzeniu. Wyrazem tego jest uczestnictwo pielęgniarek w procesie diagnostyczno-leczniczym, profilaktyce oraz rehabilitacji chorych psychicznie. Istotą roli zawodowej pielęgniarki jest pielęgnowanie, którego celem jest:: pomaganie, wspieranie, asystowanie człowiekowi (grupie) przy rozwiązywaniu prób leniów dotyczących jego zdrowia i życia, kształtowania zdolności do samoopieki i samopielęgnacji w zdrowiu, chorobie i niepełnosprawności, w stopniu możliwie najwyższym, jaki jest osiągalny w indywidualnej sytuacji pacjenta, a jeśli to możliwe -pomoc i zapewnienie warunków godnego umierania i śmierci.
Zachodzące zmiany w systemie ochrony zdrowia stawiają przed pracownikami służby zdrowia wysokie wymagania. W warunkach gospodarki rynkowej zapewnienie wysokiej jakości świadczeń zdrowotnych stało się niezbędnym elementem funkcjonowania poszczególnych zakładów, w tym placówek psychiatrycznych. Jakość opieki zdrowotnej jest ogólnie rozumiana jako stopień, do jakiego usługi zdrowotne, obejmujące jednostki, jak i całe populacje, zwiększają prawdopodobieństwo osiągania pożądanych efektów zdrowotnych oraz wykazują zgodność z aktualną, profesjonalną wiedzą.
Natomiast jakość opieki pielęgniarskiej określić można jako stopień, w jakim opieka ta, wykazując zgodność z aktualną wiedzą, przyczynia się do osiągnięcia pożądanych efektów w stanie zdrowia osób (populacji) oraz zwiększa ich zdolność do samoopieki lub samopielęgnacji.
Niezbędnym warunkiem poprawy jakości opieki pielęgniarskiej jest opracowanie i wdrożenie standardów postępowania.
Standard jest określany jako przyjęta norma, profesjonalnie uzgodniony poziom osiągnięcia celu w odniesieniu do potrzeb grupy ludzi/pacjentów. Standard powinien być osiągalny, możliwy do obserwacji, mierzalny, pożądany.
Podstawą do określenia standardów pielęgniarskich są:: przyjęte wartości etyczne, przyjęte metody pracy, uznane teorie pielęgnowania, obowiązujące definicje zdrowia, prawa pacjenta, zagwarantowany normatywnie zakres kompetencji pielęgniarki.
Standard pielęgnowania to::
wzór, norma realizacji zadań, które wchodzą w zakres profesjonalnej praktyki a wynikają z roli zawodowej i składających się na nią bezpośrednich i pośrednich funkcji pielęgniarki.
Pielęgniarki psychiatryczne wraz z innymi członkami zespołu terapeutycznego uczestniczą w planowaniu i realizowaniu szerokiego zakresu działań na rzecz zdrowia psychicznego, jego promocji, profilaktyki chorób, leczenia i rehabilitacji.
Celem standardów opieki pielęgniarskiej w oddziałach psychiatrycznych jest określenie wymagań i profesjonalnych zachowań mających wpływ na jakość świadczonych
Realizacja zadań pielęgniarki musi być zorganizowana w sposób strukturalny i systematyczny, tak żeby sprostać wszystkim potrzebom bio-psycho-społecznym pacjenta. Dlatego podstawową metodą pracy w opiece nad chorymi psychicznie jest proces pielęgnowania. Zbieranie danych, ustalanie problemów pielęgnacyjnych (diagnoza pielęgniarska), pozwala właściwie zaplanować opiekę nad pacjentem, podjąć właściwe działania na rzecz poprawy sytuacji chorego, jego rodziny a także właściwie ocenić.
Nie bez znaczenia jest też rozważenie możliwości pracy pielęgniarek w oddziałach psychiatrycznych według systemu Primary nursing. System ten pozwala na zorganizowanie i zrealizowanie opieki nad pacjentem przez cały czas pobytu w szpitalu przez pielęgniarkę prowadzącą.
Mamy nadzieję, że przedstawione standardy będą wykorzystane i pomocne pielęgniarkom pracującym w oddziałach psychiatrycznych.
Szczegóły produktu
5794
83-916139-1-7

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2002
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
56
Wymiary (mm)
165 x 235
Waga (g)
100
  • Wprowadzenie
  • Rozdział I. STANDARDY OGÓLNE OPIEKI PIELĘGNIARSKIEJ W ODDZIAŁACH PSYCHIATRYCZNYCH
    Ogólny standard opieki pielęgniarskiej w oddziałach psychiatrycznych dla dorosłych
    Ogólny standard opieki pielęgniarskiej w oddziałach psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży
  • Rozdział II. STANDARDY SZCZEGÓŁOWE OPIEKI PIELĘGNIARSKIEJ W ODDZIAŁACH PSYCHIATRYCZNYCH
    Standard opieki pielęgniarskiej nad pacjentem ze schizofrenią
    Standard opieki pielęgniarskiej nad pacjentem z zachowaniami samobójczymi
    Standard opieki pielęgniarskiej nad pacjentem z chorobą Alzheimera
    Standard opieki pielęgniarskiej nad pacjentem wobec którego zastosowano przymus bezpośredni
    Standard opieki pielęgniarskiej z pacjentem agresywnym
    Standard opieki pielęgniarskiej nad pacjentką z jadłowstrętem psychicznym
    Standard opieki pielęgniarskiej nad pacjentem leczonym elektrowstrząsami
Komentarze (0)