• Zamawiaj do paczkomatu
 • Płać wygodnie
 • Obniżka
Dzieci z zaburzeniami łączonymi

Dzieci z zaburzeniami łączonymi

9788360215432
39,00 zł
32,90 zł Zniżka 6,10 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 32,90 zł
Ilość
Od 2 do 3 dni

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Od 18 lat Kutscher diagnozuje często współwystępujące schorzenia neuropsychiatryczne takie jak ADHD, zaburzenia ze spektrum autystycznego, trudności w nauce czy depresję dwubiegunową. Jego przystępnie i zrozumiale napisany poradnik opisuje ogólne zasady diagnozowania i terapii tych zaburzeń u dzieci; kolejne rozdziały książki dotyczą różnych schorzeń i przybliżają czytelnikom przyczyny i objawy zaburzeń, ich wzajemny wpływ na siebie oraz sposoby leczenia.
Library Journal
Dodające optymizmu studium świata młodych ludzi schwytanych w sidła zaburzeń łączonych, które pomaga rozpoznawać objawy schorzeń, zrozumieć ich przyczyny i podejmować skuteczną terapię... Po zapoznaniu nas z najnowszą wiedzą na temat przyczyn poszczególnych zaburzeń, Kutscher odsłania przed nami konkretne strategie działania i wskazówki... To stabilny i efektowny fundament, na którym można budować dalszą wiedzę na temat zaburzeń rozwojowych. Jednak zarazem jest to książka na tyle bogata w treść, że może stanowić także samodzielne źródło informacji.
Kirkus Reports
To żaden sekret, że ludzie doświadczający zaburzeń natury neurologicznej zazwyczaj zmagają się z całą gamą problemów neuropsychiatrycznych. Tajemnicą jest natomiast, gdzie kończy się jedno schorzenie, a zaczyna drugie... Ta książka bardzo ułatwia zrozumienie ludzi z zaburzeniami rozwojowymi i udzielanie im pomocy. To będzie prawdziwy klasyk!.
Lianę Holliday Willey, pisarka
Czytałam tę książkę ze szczerym wzruszeniem. Jako rodzic kochanego, psotnego, utalentowanego i często nie rozumianego młodego człowieka, który zmaga się z całą gamą rożnych zaburzeń, z ogromną przyjemnością sięgnęłam po poradnik, który opisuje sytuację taką, jaka ona rzeczywiście jest... Dra Kutschera trzeba pochwalić za unikalne wyczucie złożonego, a często także frustrującego świata dzieci z zaburzeniami łączonymi.
Jacqui Jackson, rodzic i konsultantka ds. autyzmu
Dr Kutscher nie tylko czyni trudne informacje łatwiejszymi do zrozumienia, ale robi to z unikalną dozą zrozumienia i współczucia. Z całego serca polecam tę książkę wszystkim nauczycielom i rodzicom mającym do czynienia z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Będę ją popularyzować.
Heidi Bemhardt, badaczka zajmująca się tematyką ADHD
To przełomowa, wspaniała, świetnie udokumentowana i znakomicie napisana książka o często niezrozumianych zaburzeniach. Zawiera wiele użytecznych wskazówek dotyczących terapii. Prawdziwe dzieło literackiego geniuszu.
Gayle M. Bell, specjalistka ds. edukacji
Kutscherowi sprawnie udaje się zarówno wywołać współczucie dla chorych dzieci, jak również z optymizmem pokazać, jak wielką rolę mogą odegrać troskliwi rodzice i nauczyciele. To wspaniałe znaleźć jedną książkę, którą można polecić rodzicom szukającym pomocnych informacji dotyczących kilku różnych zaburzeń dotykających ich dziecko.
dr Leslie Packer, psycholog, specjalistka ds. zespołu Touretta
Szczegóły produktu
Liber
6421
9788360215432
978-83-60215-43-2

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2007
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
252
Wymiary (mm)
145 x 205
Waga (g)
320
 • Wprowadzenie
  1. Przeczytaj ten rozdział! Ogólne zasady diagnozowania
  2. Przeczytaj ten rozdział! Ogólne zasady terapii
  3. Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi
  4. Trudności w nauce
  5. Zaburzenia ze spektrum autystycznego
  6. Zespół Aspergera i jego leczenie
  7. Zaburzenia lękowe i obsesyjno-kompulsywne
  8. Zaburzenia integracji sensorycznej
  9. Tiki i zespół Tourettea
  10. Depresja
  11. Depresja dwubiegunowa
  12. Zaburzenia opozycyjno-buntownicze
  13. Zaburzenia centralnego przetwarzania słuchowego
  14. Lekarstwa
  Dodatek 1: Test kontrolny dotyczący zachowania
  Dodatek 2: Szybki quiz dotyczący funkcji wykonawczych
Zobacz także
Komentarze (0)