• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Sztuka i medycyna. Zaburzenia neurologiczne i psychiatryczne u sławnych artystów.

Sztuka i medycyna. Zaburzenia neurologiczne i psychiatryczne u sławnych artystów.

Tom 1-3 (komplet)

9788364737626
420,00 zł
359,90 zł Zniżka 60,10 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 359,90 zł
Ilość
Od 2 do 3 dni

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD, Pocztę, email (dla ebooków). Kliknij po więcej

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni*. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
• TOM I

Zagadnienia, takie jak wpływ chorób neurologicznych na twórczość artystyczną lub życie ludzi twórczych, to wciąż jeszcze nieodkryta dziedzina nauki. Tom 1 z serii „Sztuka i medycyna. Zaburzenia neurologiczne i psychiatryczne u sławnych artystów” ma na celu bliższe przyjrzenie się żyjącym w XVIII–XX wieku sławnym malarzom, pisarzom, kompozytorom i filozofom, którzy cierpieli na choroby neurologiczne, takie jak udar mózgu, padaczka, uraz mózgu czy otępienie. Retrospektywnie rozpoznajemy choroby Gershwina, Kanta, Musorgskiego, Poe, Ravela, Van Gogha i wielu innych. Proponujemy także stosowne w ich przypadkach leczenie zgodne ze współczesną wiedzą medyczną.
Książka, ukazuje fascynujące związki między chorobami mózgu a twórczością wielkich umysłów – stanowi niezwykle fascynującą lekturę dla neurologów, psychiatrów i lekarzy innych specjalności, a także dla każdego, kto interesuje się sztuką, muzyką i literaturą.

TOM II

Tom 2 z serii „Sztuka i medycyna. Zaburzenia neurologiczne i psychiatryczne u sławnych artystów” ukazuje kolejnych pisarzy, filozofów, muzyków, malarzy i reżyserów, cierpiących na pewne zaburzenia neurologiczne, takie jak udar mózgu lub zaburzenia mózgu, w wyniku których ich styl oraz twórczość uległy zmianie.
Mozart, Baudelaire, de Kooning, Proust, Heine, von Bülow, Reuterswärd, Corinth, Füssli, Fellini, Visconti i inni znani artyści przytaczani w prezentowanej pozycji, są fascynującymi przykładami tego, jak nadzwyczajna kreatywność i aktywność twórcza może ulec zmianie, destrukcji lub intensyfikacji w dramatycznym przebiegu choroby. Istnieją przypadki, w których cecha, jaką jest kreatywność, powstała de novo w następstwie zmian w mózgu, jednak według obecnej wiedzy nie istnieje żaden sławny artysta, u którego niezwykła kreatywność rozwinęłaby się dopiero po uszkodzeniu mózgu. Analiza zmian w twórczości danego artysty może dostarczyć nowych, interesujących i zaskakujących danych i ułatwić rozwikłanie złożonych związków między dysfunkcją mózgu a zachowaniem człowieka. Może również okazać się pomocna w lepszym zrozumieniu procesu rozwoju artystycznego niektórych twórców, zwłaszcza w sytuacji, w której proces patologiczny zbiega się z zapoczątkowaniem nowego rozdziału w ich twórczości.
Książka ta będzie fascynującą lekturą dla neurologów, psychiatrów i lekarzy innych specjalności, a także dla każdego, kto interesuje się sztuką, muzyką i literaturą. 

TOM III

Tom 3 z serii „Sztuka i medycyna. Zaburzenia neurologiczne i psychiatryczne u sławnych artystów” prezentuje wielu malarzy, muzyków i pisarzy, którzy także musieli toczyć walkę z ostrymi lub przewlekłymi chorobami neurologicznymi. Nie zawsze walka ta kończyła się sukcesem (np. Szostakowicz, Schumann, Wolf, Pascal), lecz często przebiegała z dynamiczną i paradoksalnie kreatywną integracją przypadku klinicznego z twórczością (np. Klee, Ramuz). Zdarzało się, że artyści na podstawie prowadzonej samoobserwacji prowadzili raporty dotyczące stanu ich zdrowia, tak było m.in. w przypadku Stendhalla, który zanim zmarł wskutek udaru, sporządził pierwszy szczegółowy opis ataków związanych z afazją przejściową niedokrwienną. W kilku przypadkach choroba neurologiczna była błędnie przypisywana artystom w celu wyjaśnienia pewnych charakterystycznych cech ich pracy (de Chirco, Schiele). Kilka rozdziałów zamieszczonych w tej publikacji koncentruje się na stanach neurologicznych opisywanych w pracach artystycznych, w tym w opisach Szekspira i Dumasa.
Dzięki rzuceniu nowego światła na przypadki znanych artystów w powiązaniu z ich uwarunkowaniami neurologicznymi, książka ta będzie cenną i zajmującą lekturą dla neurologów, psychiatrów oraz lekarzy innych specjalności, a także dla każdego, kto interesuje się sztuką, muzyką i literaturą.
Szczegóły produktu
Medipage
15533
9788364737626
978-83-64737-62-6

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2018
Numer wydania
1
Oprawa
twarda
Liczba stron
710
Wymiary (mm)
175 x 245
Waga (g)
1910
Komentarze (0)