- Obniżka
Indeks: 18431
Anatomia prawidłowa człowieka tom 1-4. Podręcznik dla studentów medycyny i lekarzy.
Autor: Michał Szpinda
Promocja akademicka 2024 - komplet w niższej cenie
Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów
Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów
Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów
Logopedia dla Praktyków, czyli jakość, efektywność i terapia oparta na dowodach
Dzieci ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi wymagają konkretnego wsparcia, dzięki któremu będą mogły poznawać świat i przekazywać wiedzę o sobie i o świecie innym uczestnikom życia społecznego. Przedstawiona książka, skierowana do logopedów praktyków, została poświęcona problematyce wykorzystania komunikacji wspomagającej i alternatywnej (AAC) w pracy z osobami z deficytami uniemożliwiającymi lub znacznie utrudniającymi mówienie. Autorzy, dzieląc się ekspercką wiedzą, omawiają podstawy teoretyczne proponowanych oddziaływań logopedycznych oraz prezentują rozwiązania praktyczne – procedury, strategie i techniki, dzięki którym dziecko z problemami komunikacyjnymi może otrzymać niezbędne narzędzia – system znaków i reguł o charakterze gramatycznym – za sprawą których będzie posługiwało się mową.
Przez wiele lat głębokie trudności komunikacyjne były domeną logopedii. Dziś powinny być zadaniem dla nowej przestrzeni wiedzy i umiejętności, której horyzonty są zakreślane i przez logopedię, i przez obszar wiedzy oraz praktyki terapeutycznej określany mianem AAC.
Walory edukacyjne książki są bezsporne, przedstawiona w niej metodyka stosowania komunikacji wspomagającej i alternatywnej (AAC – augmentative and alternative communication) zainteresuje zarówno logopedów, jak i innych specjalistów zajmujących się terapią pacjentów ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi, a także studentów logopedii, psychologii, pedagogiki.
Z recenzji dr hab. Urszuli Mireckiej, prof. UMCS
Ryciny z książki do pobrania (wersja kolorowa) – pobierz plik tutaj
EWA PRZEBINDA – pedagog i logopeda, terapeuta AAC, absolwentka podyplomowych studiów „Alternatywne i wspomagające metody porozumiewania się dzieci niepełnosprawnych” (Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie). Ukończyła wiele kursów i szkoleń z zakresu AAC (m.in. kurs Blissa I i II stopnia, kurs Makaton, szkolenia dotyczące wykorzystania technologii komputerowej w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi), przez 5 lat była redaktorem „Biuletynu Stowarzyszenia Mówić bez Słów”, od wielu lat prowadzi szkolenia z zakresu m.in. komunikacji alternatywnej. Jako prowadząca zajęcia z zakresu AAC współpracowała z Uczelnią Łazarskiego, Collegium Medicum UJ, Uczelnią Korczaka, Ignatianum i Akademią Pedagogiki Specjalnej. Jest autorką publikacji oraz wystąpień na konferencjach. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi z zaburzeniami komunikacji jako nauczyciel i terapeuta. Współtwórczyni programu MÓWik.
MIROSŁAW MICHALIK – prof. zw. dr hab., zatrudniony w Katedrze Języka Polskiego Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Językoznawca, logopeda, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Logopedycznego (od 2011 r.), członek Zespołu Rozwoju i Zaburzeń Mowy Rady Języka Polskiego przy PAN. Autor ponad 150 publikacji naukowych, w tym siedmiu monografii autorskich, członek rad naukowych i rad recenzenckich kilkunastu czasopism. Koordynator międzyuczelnianych studiów podyplomowych „Neurologopedia z elementami audiologii i foniatrii”. Członek Pracowni Gerontologopedii Instytutu Logopedii UG. Biegły sądowy z zakresu logopedii. Promotor pięciu rozpraw doktorskich. W latach 2014–2019 kierownik Zakładu Neurolingwistyki IFP UP. Brał udział w pracach Komisji Rozwoju i Zaburzeń Mowy Komitetu Językoznawstwa PAN, pełnił m.in. funkcję redaktora naczelnego „Nowej Logopedii”, „Neurolingwistyki Praktycznej”, serii Studia Logopaedica oraz przewodniczącego Zarządu Małopolskiego Oddziału PTL. Jednym z jego głównych zainteresowań naukowych jest zjawisko niemówienia, które analizuje także jako logopeda praktyk pracujący terapeutycznie z dziećmi dotkniętymi głębokimi zaburzeniami mowy. Bada również z perspektywy metodologicznej i lingwistycznej komunikację wspomagającą i alternatywną (AAC). Był współpomysłodawcą i kierownikiem pierwszych w Polsce kwalifikacyjnych studiów podyplomowych z zakresu niemówienia i AAC, prowadzonych na UP w Krakowie.
EWA GRZELAK – logopeda, terapeuta AAC, szkoleniowiec, trener MÓWika i mentor, terapeuta metody PROMPT, glottodydaktyk, a przede wszystkim praktyk. Pracuje z dziećmi z różnymi problemami związanymi z komunikowaniem się i mówieniem. W praktyce logopedycznej opiera się na wspomaganiu mówienia za pomocą AAC. Ciągle pogłębia swoją wiedzę, kładąc szczególny nacisk na metody pracy z dzieckiem z autyzmem, dziecięcą apraksją mowy, afazją motoryczną i zaburzeniami komunikowania się. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się, prowadząc szkolenia dla terapeutów i rodziców, wykłady dla studentów Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz własną stronę internetową www.apraksja.pl. Prelegentka na licznych konferencjach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prywatnie mama 14-letniego Huberta, chłopca z autyzmem i dziecięcą apraksją mowy, użytkownika AAC.
Opis
Indeks: 18431
Autor: Michał Szpinda
Promocja akademicka 2024 - komplet w niższej cenie
Indeks: 19488
Autor: Anna Mikler-Chwastek
Indeks: 16974
Autor: Andres Hansen
Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii
Indeks: 17633
Autor: Stephen W. Porges
Indeks: 19133
Autor: Stefan Baron
Seria: Pacjent w Gabinecie Stomatologicznym
Indeks: 19245
Autor: Żanna Fiodorenko-Dumas
Podręcznik dla studentów fizjoterapii