• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Atlas fizjologii człowieka Nettera

Atlas fizjologii człowieka Nettera

9788389581129
119,00 zł
107,10 zł Zniżka 11,90 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 107,10 zł
Ilość
Produkt niedostępny
Nakład wyczerpany (niedostępny u wydawcy)

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD, Pocztę, email (dla ebooków). Kliknij po więcej

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni*. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Atlas ma na celu dostarczenie studentowi informacji o podstawowych zasadach funkcjonowania organizmu i jego narządów. Z założenia powinno się to odbyć w sposób zwięzły i łatwy do zrozumienia oraz zapamiętania. Dlatego też w Atlasie przyjęto konwencję spojrzenia na fizjologię z pewnej wysokości (z odległości 10 km), chodzi o przybliżenie studentowi obiektów fizjologicznych w postaci wielkich obrazów, z których łatwiej wybrać i zrozumieć mniejsze elementy i szczegóły.
Atlas osiągnie pełną wartość dydaktyczną, jeżeli będzie uzupełniał, a nie aspirował do roli podstawowego podręcznika fizjologii. Omówiono w nim poszczególne układy w ten sposób, że każdy rozdział rozpoczyna obraz strukturalno-czynnościowy narządów, aby stopniowo przejść do struktur tkankowych, komórkowych i podkomórkowych, a w końcu do elementów molekularnych, podkreślając na każdym poziomie aspekty fizjologiczne tych struktur. Ryciny, schematy i tabele mają na celu ilustrowanie kluczowych koncepcji i podkreślają integralność struktur i funkcji. Atlas, jak już powiedziano, jest tylko uzupełnieniem podręcznika fizjologii, monografii lub spisu wykładów i będzie przydatny zarówno przed poznaniem nowego działu fizjologii, jak i może służyć do podsumowania wiadomości. Pomocny przede wszystkim będzie studentom, ale także lekarzom i innym pracownikom ochrony zdrowia jako przegląd wiedzy fizjologicznej, która przecież jest podstawą nauk medycznych.
W Atlasie wykorzystano piękne kolorowe obrazy anatomiczne narysowane przez lekarza artystę Franka H. Nettera. Dr Netter współpracował przez 45 lat z firmą szwajcarską Cl BA Pharmaceutical Company (obecnie Novartis) i na jej zamówienie powstało wiele niepowtarzalnych ilustracji anatomicznych. Duże zrozumienie procesów fizjologicznych przez autora i przedstawienie w tych obrazach zależności strukturalno-czynnościowych czynią je niezwykle przydatnymi dydaktycznie materiałami do obrazowego przedstawiania fizjologii człowieka, a w szczególności do całościowej ilustracji komórkowych i narządowych procesów. Pomijanie mniej ważnych detali z równoczesnym zachowaniem istotnych elementów zapewnia duży obiektywizm w przedstawianiu ważnych zasad tej dziedziny medycyny. Zdaniem, kolegi i przyjaciela dra Nettera, dr. Johna A. Craiga obrazy Nettera wyjaśniają raczej niż ilustrują przedstawiane w Atlasie koncepcje, zachowując jednocześnie dużą dokładność techniczną i wysoką wartość artystyczną. Te obrazy różnią się w obecnym wydaniu od pierwotnie przygotowywanych przez Nettera, gdyż zostały znacznie zaktualizowane i uzupełnione o najnowsze osiągnięcia badań fizjologicznych przez doktorów:: Jima Perkinsa, Johna Craiga i Carllosa Machado. Kontynuatorzy są wierni idei Mistrza, by ilustracje stanowiły wyraźny przykład czym dany obiekt (fizjologiczny) jest, a także jak ten obiekt działa. Struktura zintegrowana z funkcją organizmu i jego narządy jawią się jak żywe w tych przepięknie ilustrowanych kolorowo rycinach i schematach, ułatwiając w sposób naturalny zrozumienie i uczenie przedmiotu. Autorzy wierzą, że studentów ucieszy korzystanie z Atlasu, tak jak ich cieszyło samo przygotowanie tego dzieła dla nich.
Szczegóły produktu
5021
9788389581129
978-83-89581-12-9

Opis

Miejsce wydania
Wrocław
Rok wydania
2005
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
224
Wymiary (mm)
215 x 280
Waga (g)
850
  • 1. Fizjologia komórki
  • 2. Neurofizjologia
  • 3. Fizjologia mięśnia
  • 4. Fizjologia układu sercowo-naczyniowego
  • 5. Fizjologia oddychania
  • 6. Fizjologia nerek
  • 7. Fizjologia układu trawiennego
  • 8. Fizjologia wydzielania wewnętrznego
  • Skorowidz
Zobacz także
Komentarze (0)