• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
  • Nowy
Cięcie! Operacja bariatryczna. Tom 1. Przygotowanie do operacji bariatrycznej

Cięcie! Operacja bariatryczna. Tom 1. Przygotowanie do operacji bariatrycznej

Szczery i prosty przewodnik dla pacjentów i ich bliskich.

9788301250393
79,00 zł
66,90 zł Zniżka 12,10 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 66,90 zł
Ilość
W ciągu 24 godzin

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DHL, DPD, Pocztę, email (dla ebooków). Kliknij po więcej

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni*. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
„Weź się w garść”, „Jedz mniej, ruszaj się więcej”, „To tylko kwestia silnej woli...” Słyszeliście to? Ja też. Takie komentarze słyszy codziennie większość osób z nadwagą i otyłością. Ale czy to naprawdę takie proste? Często słyszymy twierdzenie, że otyłość zależy wyłącznie od woli pacjenta. To absolutnie nieprawda. A jednak ten mit wciąż pokutuje w Polsce. Jeśli nie rozprawimy się z nim raz a dobrze, to nigdy nie zaczniemy leczyć otyłości w rozsądny i skuteczny sposób.

Ze wstępu

Otyłość, wbrew fałszywym opiniom, to nie defekt estetyczny, tylko poważna choroba przewlekła, która prowadzi do wielu powikłań zdrowotnych. Michał Bonarowski, dziennikarz, który sam w toku leczenia zdecydował się na operację bariatryczną, przygotował kompendium wiedzy na temat tej i innych metod leczenia choroby otyłościowej. Zgromadził wiedzę i doświadczenia zarówno specjalistów, jak i pacjentów oraz ich bliskich.

Publikacja Michała Bonarowskiego stanowi cenny głos pacjenta opisującego leczenie chirurgiczne otyłości z perspektywy osoby chorującej na otyłość. PTLO z uznaniem odnosi się do inicjatyw wspierających edukację pacjentów i zwracających uwagę na to, że operacja bariatryczna jest jednym z elementów kompleksowego leczenia otyłości. Książka niewątpliwie będzie wartościowym wsparciem dla osób przygotowujących się do leczenia oraz ich bliskich, pomagając lepiej zrozumieć doświadczenia pacjenta na różnych etapach tej drogi.

Każda publikacja o charakterze poradnikowym stanowi wsparcie edukacyjne, nie zastępując indywidualnej konsultacji medycznej ani zaleceń zespołu prowadzącego leczenie. PTLO wyraża uznanie dla inicjatywy edukacyjnej i pacjenckiej związanej z tematyką leczenia otyłości.

Polskie Towarzystwo Leczenia Otyłości

Jest to nie tylko przewodnik, ale przystępna opowieść o drodze, jaką przechodzi pacjent – od zrozumienia czym naprawdę jest otyłość, przez podjęcie decyzji o skutecznym jej leczeniu, aż po odzyskanie zdrowia i jakości życia. Autor z empatią, odwołując się do własnych doświadczeń, ale i naukową precyzją, obala mity, które przez lata utrudniały leczenie otyłości, pokazując, że nie jest to kwestia „słabej woli” czy „braku dyscypliny”, lecz przewlekła choroba wymagająca kompleksowego podejścia.

Autor w przystępny sposób prowadzi czytelnika przez wszystkie etapy leczenia otyłości, tłumacząc nie tylko medyczne aspekty choroby, ale również jej psychologiczne i społeczne uwarunkowania. Wyjaśnia, dlaczego otyłość jest chorobą przewlekłą, dlaczego nie wystarczy „mniej jeść i więcej się ruszać”, oraz jak ogromną rolę w leczeniu odgrywa czas, systematyczność i wsparcie specjalistów.

Książka łączy elementy popularyzacji wiedzy z praktycznym poradnictwem, dzięki czemu może być cennym wsparciem zarówno dla osób zmagających się z otyłością, jak i dla ich bliskich, którzy chcą lepiej zrozumieć naturę tej choroby i proces leczenia.

Z recenzji prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Dariusza Włodarka

Po napisaniu tej książki zebrałem osiem, moim zdaniem, najważniejszych zasad, które – choć wydają się oczywiste – często są pomijane przez pacjentów i ich otoczenie, a czasem nawet przez lekarzy specjalistów. To właśnie ich zrozumienie i konsekwentne stosowanie stanowią fundament skutecznego leczenia otyłości, niezależnie od tego, czy jesteśmy dopiero na początku drogi, czy już po operacji bariatrycznej, a może w ogóle nie jesteśmy na bariatrycznej ścieżce. Każda z tych zasad to efekt moich doświadczeń, rozmów z pacjentami i specjalistami, a także własnych przemyśleń i błędów, z których wyciągałem wnioski.

  1. Otyłość jest chorobą i trzeba ją leczyć.
  2. Leczeniem zajmują się lekarze i inni specjaliści.
  3. Zasada „Jedz mniej i więcej się ruszaj” nie ma zastosowania w leczeniu otyłości.
  4. „Przejście na dietę” nie jest równoznaczne z leczeniem otyłości.
  5. W leczeniu otyłości kluczowym elementem jest czas i systematyczność.
  6. Leczenie otyłości to wiele różnych działań, z których bardzo ważne są:: wsparcie psychologiczne, dietetyczne, fizjoterapeutyczne i medyczne.
  7. Otyłość jest chorobą przewlekłą, z tendencją do nawrotów i – prawdopodobnie – będzie z nami przez całe życie.
  8. Operacja bariatryczna nie jest ani początkiem, ani końcem procesu leczenia otyłości.

Z tekstu

Na szczególne uznanie zasługuje interdyscyplinarne podejście do tematu. Autor pokazuje, że skuteczne leczenie otyłości wymaga współpracy całego zespołu specjalistów:: lekarzy, dietetyków, psychologów, fizjoterapeutów i pielęgniarek. Omawia standardy leczenia zgodne z najnowszymi zaleceniami Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości, jak również Sekcji Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej działającej w ramach Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz przedstawia systemowe wyzwania i możliwości, jakie stwarza m.in. program KOS-BAR. Obszernie opisuje zagadnienia związane z chirurgią bariatryczną, jedną z najskuteczniejszych metod leczenia otyłości. Autor charakteryzuje różne metody operacyjne, zwracając uwagę zarówno na ich zalety, jak i wady, etapy przygotowania do zabiegu, a także odnosi się do obaw pacjentów, którzy decydują się na leczenie chirurgiczne. Zamieszcza również konkretne wskazówki dotyczące przygotowania do leczenia bariatrycznego, zasady współpracy z zespołem terapeutycznym, a także omawia psychologiczne aspekty procesu zdrowienia. Czytelnik otrzymuje nie tylko konkretne informacje dotyczące całego procesu leczenia, ale także poczucie, że nie jest sam w swojej drodze – że otyłość można skutecznie leczyć, a bariatria to nie tylko operacja, lecz cały proces zdrowienia.

Ogromnym atutem książki są również wywiady z wybitnymi specjalistami z różnych dziedzin medycyny i nauk o zdrowiu, którzy na co dzień pracują z osobami chorującymi na otyłość. Ich doświadczenie i refleksje stanowią nieocenione uzupełnienie treści, nadając książce wielowymiarowy charakter i potwierdzając, że skuteczna terapia osób chorych na otyłość wymaga współpracy całego zespołu – lekarzy, psychologów, dietetyków i fizjoterapeutów – oraz zrozumienia indywidualnej historii każdego pacjenta.

Książka Michała Bonarowskiego jest publikacją napisaną z dużą empatią wobec osób chorujących na otyłość (…). To nie tylko źródło rzetelnych informacji, lecz także kompendium wsparcia, nadziei i motywacji. Publikacja pomaga zrozumieć, że otyłość to choroba, którą można skutecznie leczyć – krok po kroku, z pomocą specjalistów i z wiarą w możliwość zmiany.

Z recenzji prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Dariusza Włodarka

Szczegóły produktu
PWN
21494
9788301250393
9788301250393

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2026
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
276
Wymiary (mm)
165 x 205
Waga (g)
390
Zobacz także
Komentarze (0)